Ciepło!

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 sty 2014, 21:38

W czasie strajku studenckiego jesienią 1981, na przełomie listopada i grudnia, studenci ulepili ze śniegu na Hożej fiata 126p naturalnej wielkości. Rzeźba stała przez całą zimę.
Na boiskach przyszkolnych w latach '70 wylewano ślizgawki vel lodowiska i raz zamarznięta ślizgawka trwała przez pół zimy.
Jakieś te zimy solidniejsze jednak były...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 25 sty 2014, 23:14

MichalJ pisze:W czasie strajku studenckiego jesienią 1981, na przełomie listopada i grudnia, studenci ulepili ze śniegu na Hożej fiata 126p naturalnej wielkości. Rzeźba stała przez całą zimę. Na boiskach przyszkolnych w latach '70 wylewano ślizgawki vel lodowiska i raz zamarznięta ślizgawka trwała przez pół zimy. Jakieś te zimy solidniejsze jednak były...
:arrow: Z opowieści wiem, że ludzie wykopywali w śniegu wąwozy, których ściany były wysokości człowieka. A teraz spadnie 5 cm śniegu i już wszyscy mówią, że "kataklizm".
A o odczuwanie temperatury nie ma się co kłócić, bo każdy ma indywidualne uwarunkowania i - co jak co - ale w tej kwestii przecież nie ma szans przekonać adwersarzy :P.

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 31 sty 2014, 0:06

Uwaga na nocne zawieje śnieżne, temperatura -12 stopni C.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 31 sty 2014, 0:27

Na Pradze Północ przykryte wszystko śniegiem.

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 31 sty 2014, 23:26

Gocław: tej nocy pada marznący deszcz, jest ślisko, proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 15 mar 2014, 18:07

Prognozy pogody są coraz lepsze. Trzy dni temu zapowiadali, że u mnie będzie padało w sobotę od godziny 7.00 i faktycznie 10 minut po 7-ej zaczęło padać. A cały dzień nieźle wieje. Aż dziw, że strażacy nigdzie nie wyjeżdżali.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1234
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 15 mar 2014, 20:07

Jak to nigdzie? Ja ich widziałem przynajmniej 2 razy jak usuwali powalone drzewa. Chyba, że kolega nie był akurat w stolicy.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 15 mar 2014, 20:34

Ale mnie to dziwi. Na Pawińskiego, na jednym pasie leżała nieduża, przewalona gałąź. I zamiast ktoś wysiąsc z blachosmrodu, odrzucić na trawnik obok i sobie przejechać to omijają. No ręce mi opadają.

radeom
Posty: 2469
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 16 mar 2014, 0:46

Jak jechałem ok. 13-14, to widziałem sporo straży pożarnej usuwającej skutki wichury. Na Bracławskiej drzewo przewaliło się rozwalając 3 samochody praktycznie na moich oczach, szczęśliwie zaparkowałem ciut dalej.

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 16 mar 2014, 21:07

Matrix2441 pisze:Jak to nigdzie? Ja ich widziałem przynajmniej 2 razy jak usuwali powalone drzewa. Chyba, że kolega nie był akurat w stolicy.
Ja pisałem o OSP z mojej wsi http://www.osp.jasieniec.pl
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 16 mar 2014, 22:09

Dużo szkód po ostatnich wichurach, przygotujmy się na kolejne i zachowajmy szczególną ostrożność, warto zabezpieczyć luźno leżące przedmioty skrzynki na balkonach, pozamykać okna, nie parkować pojazdów pod reklamami, drzewami. Na niebie obserwujemy piękny duży jasno-świecący księżyc, temperatura 0 stopni C.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
slawek4876
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2007, 5:56
Lokalizacja: Warszawa-nowodwory
Kontakt:

Post autor: slawek4876 » 27 mar 2014, 18:45

Już nie ma wichur. A za oknem przedwiosennie. Chociaż ostatnio w dzień ochłodziło się do + 10 stopni . Dziś było pochmurnawo w Warszawie ( info Nowodwory) :P :)
Pewien człowiek z firmy Mobilis

Prowadzenie usług / sprzątanie nagrobków i opieka nad grobami

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 kwie 2014, 14:57

Burzowa pogoda dzisiaj. Może być ciekawie.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
sprinter
(ziuuu.ex.1205)
Posty: 1457
Rejestracja: 10 sie 2012, 20:49
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: sprinter » 08 kwie 2014, 18:08

Na Żoliborzu już pada.
15, 116, 122, 157, 181, 185, 186, 205, 518, N46 :mewa:
Phototrans | Omni-Bus | WGKM

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 kwie 2014, 18:09

W Legionowie przeszło oberwanie chmury i grzmiało ale wygląd na to, że to nie koniec.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

ODPOWIEDZ