[Hydepark] Tramwaje Warszawskie

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 27 mar 2014, 14:41

Dantte pisze:Z tego co się orientuję, dostają to składy po NGIII.
Zaraz, zaraz... Żarówki, czy paski LED? Bo wozy po NGIII dostają paski LED pod rynnę.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Autobus Czerwon
Posty: 4145
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 27 mar 2014, 15:38

W 13N na pewno nad ostatnimi drzwiami na zewnątrz też były żarówki które gasły kiedy drzwi się zamknęły.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 27 mar 2014, 15:45

Jestem prawie pewny, że chodziło o LEDy. Żarówek z zewnątrz nie widać.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 27 mar 2014, 22:23

Autobus Czerwon pisze:W 13N na pewno nad ostatnimi drzwiami na zewnątrz też były żarówki które gasły kiedy drzwi się zamknęły.
W latach 60-tych kiedy te poświetlenia na kabanach zakładani technologia LED nie istniała. Aha - w latach 70 zakładano neony by do żarówek wrócić. Ale 13N to przeszłość.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 31 mar 2014, 10:10

MisiekK pisze:Zaraz, zaraz... Żarówki, czy paski LED? Bo wozy po NGIII dostają paski LED pod rynnę.
Paski LED. Drugi raz trafiłem na ten skład, poprawiam pomyłkę, to 1302+1301 z R-4.
4bis Stalowa - Woronicza

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 31 mar 2014, 11:02

Tak mi chodzi po głowie pomysł, żeby na monitorach wewnętrznych w swingach wyświetlać niebezpieczne zachowania innych użytkowników ruchu drogowego, ściągnięte z monitoringu. Chodzi po sieci filmik z Krakowa z dwupedałem w roli głównej, jest też film z Łodzi o dwójce osób idących ślepo pod trama. Wiodące gazety i stacje telewizyjne chętnie pokazują pojazdy km w sytuacjach wątpliwych z punktu widzenia PoRD. Dlaczego nie dać odporu nagonce?
Jest ciepło, coraz więcej rowerzystów jeździ po mieście. Moim faworytem jest 3 rowerzystów, którzy wjechali pod prąd w Rakowiecką, od Alej Niepodległości i wykonali slalom między jadącymi właściwie samochodami.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 31 mar 2014, 14:00

Tak mi chodzi po głowie pomysł, żeby na monitorach wewnętrznych w swingach wyświetlać niebezpieczne zachowania innych użytkowników ruchu drogowego, ściągnięte z monitoringu. Chodzi po sieci filmik z Krakowa z dwupedałem w roli głównej, jest też film z Łodzi o dwójce osób idących ślepo pod trama. Wiodące gazety i stacje telewizyjne chętnie pokazują pojazdy km w sytuacjach wątpliwych z punktu widzenia PoRD. Dlaczego nie dać odporu nagonce?
Czemu nie? Może byłoby bardziej przekonywujące, niż ustawiane scenki z obecnie wyświetlanych filmików propagandowych.
Moim faworytem jest 3 rowerzystów, którzy wjechali pod prąd w Rakowiecką, od Alej Niepodległości i wykonali slalom między jadącymi właściwie samochodami.
Ale jak to? Rakowiecka jest [przecież] jednojezdniowa?
od Alej Niepodległości
Od alei Niepodległości.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 mar 2014, 14:35

KwZ pisze:
Moim faworytem jest 3 rowerzystów, którzy wjechali pod prąd w Rakowiecką, od Alej Niepodległości i wykonali slalom między jadącymi właściwie samochodami.
Ale jak to? Rakowiecka jest jednojezdniowa?
Nie dość, że jest jednojezdniowa (gdzie ty widziałeś drugą jezdnię Rakowieckiej? :>), to jeszcze na zachodnim odcinku jest jednokierunkowa. Wszystko się zgadza...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 31 mar 2014, 14:48

A ok, zapomniałem o jednokierunkowości. Ja tam zawsze jadę po chodniku, i tylko gdy muszę na stację benzynową - przecznicę na północ jest przecież ścieżka.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 01 kwie 2014, 16:33

KwZ pisze:
Tak mi chodzi po głowie pomysł, żeby na monitorach wewnętrznych w swingach wyświetlać niebezpieczne zachowania innych użytkowników ruchu drogowego, ściągnięte z monitoringu.
Czemu nie? Może byłoby bardziej przekonywujące, niż ustawiane scenki z obecnie wyświetlanych filmików propagandowych.
Dobry pomysł! Real life jest lepsze od najlepszego reżysera.
4bis Stalowa - Woronicza

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 01 kwie 2014, 19:14

Już za chwilkę czeka nas pojawienie się na torach kolejnego typu (123N) wagonu w nowych barwach miejskich. Wygląda całkiem ciekawie.

Autobus Czerwon
Posty: 4145
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 01 kwie 2014, 19:41

Jakieś zdjęcia?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 kwie 2014, 20:19

Autobus Czerwon pisze:Jakieś zdjęcia?
Do końca tygodnia wyjedzie - jest już na R-1. A kolejny skład 123N trafił do remontu.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Autobus Czerwon
Posty: 4145
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 kwie 2014, 16:13

Jadę dzisiaj świeżo zmodernizowanym wagonem 13xx z Żoliborza, szafę z przodu ma to z tworzywa sztucznego. Poręcz też jest, tylko bardziej przysunięta do środka. O co chodzi?

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 03 kwie 2014, 17:46

Autobus Czerwon pisze:Jadę dzisiaj świeżo zmodernizowanym wagonem 13xx z Żoliborza, szafę z przodu ma to z tworzywa sztucznego. Poręcz też jest, tylko bardziej przysunięta do środka. O co chodzi?
Co najmniej 10 składów ma już szafy nowego typu (pierwszy to tak z pół roku już z szafą z laminatu jeździ). Poręcze na tych szafach montowane są inaczej, bo szafa ma inny kształt od stalowej.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ