Budżet partycypacyjny

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 cze 2014, 7:36

Przecież obecne zasady nie zakazują głosowania na projekty z Bielan ludziom z Wawra.
Zbieraczka rozkładów jazdy.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 23 cze 2014, 8:39

Osobiście mam mieszane uczucia względem takiej formy finansowania - wiele pomysłów jest zwyczajnie nie trafionych (zajęcia sportowe na jakimśtam osiedlu w Wawrze? Już widzę tłumy). Poza tym jak władza czegoś nie będzie chciała zrobić, to i tak tego nie zrobi.
We Wrocławiu przegłosowano projekt zabezpieczenia złomu (szkielety nadwozia, ogołocone ze wszystkiego co metalowe) tramwajowego przy Protramie i odrestaurowania wagonu Maximum. W ciągu roku nie zrobiono praktycznie nic - wagony dalej rdzewieją na świeżym powietrzu.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 cze 2014, 10:08

MichalJ pisze:Czy redakcja mogłaby sprawdzić, co za kretyn wprowadził zasadę, że można głosować na projekty tylko z jednego osiedla (bo nawet nie dzielnicy)? I podać personalia tej osoby?
Decyzje o podziale dzielnicy na mniejsze obszary podejmowano na poziomie dzielnicy (tylko nie pamiętam czy przed czy po zamknięciu listy projektów). Nie wszystkie dzielnice podzielono...

Ewentualne uwagi zgłoś do Centrum Komunikacji Społecznej UM, które nadzoruje Budżet. W przyszłorocznym można wprowadzić przecież zmiany (tak zrobiono w Łodzi, gdy po pierwszym budżecie skorygowano niektóre zapisy regulaminu etc.).

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 cze 2014, 10:25

person pisze:Decyzje o podziale dzielnicy na mniejsze obszary decydowano na poziomie dzielnicy (tylko nie pamiętam czy przed czy po zamknięciu listy projektów). Nie wszystkie dzielnice podzielono...
Przed.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 26 cze 2014, 11:13

reserved pisze:A mnie zastanawia inna rzecz. Mam do wyboru określoną ilość projektów. To jest jasne. Tylko... skoro przy każdym projekcie jest cena, to może by tak ustalić limit cenowy, a nie ilościowy? Wtedy ludzie bardziej by szanowali budżet miasta. Skoro mogę sobie wybrać zarówno 5 projektów za parę tysięcy, jak i 5 projektów za 500 tysięcy... W ten sposób robimy tak, że jest jakiś limit cenowy, możemy wybrać nie więcej niż x projektów, ale żeby nie przekroczyły jakiejś tam sumy (bo jak przekroczą, to wtedy mniej).
Mądra uwaga, ale obawiam się że to było by do realizacji tylko przy głosowaniu przez internet. Ale może w przyszłości?

Zostały 4 dni
To ja może pokaże jeszcze jakieś ciekawe pomysły z Saskiej Kępy:
Rewitalizacja skwerku na rogu Zwycięzców i Katowickiej, pod znaną płaskorzeźbą "Plon":
https://pl-pl.facebook.com/Wokol.Plonu
No i rewitalizacja Kanału Wystawowego między osiedlem przy Międzynarodowej i ogródkami działkowymi przy Waszyngtona.
https://www.facebook.com/pages/Kana%C5% ... k=timeline
Obrazek

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 26 cze 2014, 12:07

William pisze:No i rewitalizacja Kanału Wystawowego między osiedlem przy Międzynarodowej i ogródkami działkowymi przy Waszyngtona.
https://www.facebook.com/pages/Kana%C5% ... k=timeline
Tylko że to może być pretekst do znacznego opóźniania budowy tramwaju na Gocław (pisze o tym Facebookowy profil wspierający budowę tej linii).
Ale ja bym się tak tego nie obawiał - można przecież zrobić i rewitalizację, i tramwaj (oczywiście w wysokiej jakości - bez nadmiaru hałasu).

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 30 cze 2014, 21:17

Zostało mniej niż 3 godziny. A wyniki mają być do 15 lipca.
Obrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 lip 2014, 21:28

Myślę, że i tak mało nagłośniona akcja, a bardzo fajna. Podoba mi się pomysł reserveda z limitem kwotowym, a nie sztukowym. Najlepiej w wysokości faktycznego budżetu.
Ciekaw jestem, ile było w ogóle głosów.
Szkoda, że można głosować tylko na jednym obszarze. Tak samo, jak chciałbym głosować jednocześnie na poziomie Rakowca, jak i całej Ochoty.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 03 lip 2014, 21:59

KwZ pisze:Myślę, że i tak mało nagłośniona akcja, a bardzo fajna. Podoba mi się pomysł reserveda z limitem kwotowym, a nie sztukowym. Najlepiej w wysokości faktycznego budżetu.
Ciekaw jestem, ile było w ogóle głosów.
Szkoda, że można głosować tylko na jednym obszarze. Tak samo, jak chciałbym głosować jednocześnie na poziomie Rakowca, jak i całej Ochoty.
Przecież można głosować i w Rakowcu, i na całej Ochocie - na 5 projektów z obszaru i 5 ogólnodzielnicowych.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 lip 2014, 9:50

KwZ pisze: Ciekaw jestem, ile było w ogóle głosów.
Strona Budżetu donosi, że...
Przez Internet zagłosowało ponad 130 tysięcy warszawiaków - trwa nadal wpisywanie kilkudziesięciu tysięcy kart papierowych, które oddawane były w urzędach dzielnic.
http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktual ... g-osowanie

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 04 lip 2014, 10:57

Czyli frekwencja będzie co najmniej dwucyfrowa a może i przekroczy 20%. Moim zdaniem to ogromny sukces.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 lip 2014, 11:23

pawcio pisze:Czyli frekwencja będzie co najmniej dwucyfrowa a może i przekroczy 20%. Moim zdaniem to ogromny sukces.
Wg GUS na koniec 2013 r. Warszawę zamieszkiwało około 1,7 mln mieszkańców. Jesteś pewien przekroczenia 20%?
Łódzkiego rekordu raczej nie pobijemy.

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 lip 2014, 11:33

Wydaje mi się, że nie ma co tego oceniać. Niewątpliwie jakiś sukces to jest i przy następnych tego typu akcjach miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 04 lip 2014, 11:45

person pisze:
pawcio pisze:Czyli frekwencja będzie co najmniej dwucyfrowa a może i przekroczy 20%. Moim zdaniem to ogromny sukces.
Wg GUS na koniec 2013 r. Warszawę zamieszkiwało około 1,7 mln mieszkańców. Jesteś pewien przekroczenia 20%?
Łódzkiego rekordu raczej nie pobijemy.
Odlicz co najmniej jakieś 13 najmłodszych roczników. I ile wykręciła Łódź?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 lip 2014, 12:23

pawcio pisze:
person pisze: Wg GUS na koniec 2013 r. Warszawę zamieszkiwało około 1,7 mln mieszkańców. Jesteś pewien przekroczenia 20%?
Łódzkiego rekordu raczej nie pobijemy.
Odlicz co najmniej jakieś 13 najmłodszych roczników. I ile wykręciła Łódź?
W warszawskiej edycji dzieci też mogły głosować ;-)
W Łodzi zagłosowało prawie 130 tys. osób, co stanowiło jakieś 18% mieszkańców.

ODPOWIEDZ