Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 sty 2015, 23:53

Ostatnio często chodzę tam z psem i niczego nie zauważyłem takiego. Ale jutro popatrzę bardziej uważnie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 19 sty 2015, 11:50

Mam pytanie, jak zwykle głupie: Dlaczego na Obozowej jest tak: Jadę w stronę Koła, obok mnie tramwaj. Przed przystankiem Deotymy czerwone światło. Stoję. Tramwaj też stoi. Zapala się zielone światło. Ruszam. Tramwaj stoi. A za przystankiem, dodajmy, też światła. Nie mógł ten tramwaj dostać zielonego i obsłużyć przystanku, kiedy samochody i tak stały przed przystankiem?
Popatrz, jaka franca!

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 19 sty 2015, 12:11

Mnie zastanawia kilka innych sygnalizacji.
Krasickiego/Woronicza- Krasickiego nie jest już objazdem Niepodległości, a zielone ma dwa razy dłużej, niż Woronicza.
Kolejowa nie jest już objazdem Prostej, ma zielone dłużej, niż Towarowa.
Grzybowska przy JPII też ma dłużej zielone, a nie jest już objazdem.
W powyższych przypadkach główne ciągi stoją i obserwują muchy na ciągach poprzecznych.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 sty 2015, 13:11

Stary Pingwin pisze:Mnie zastanawia kilka innych sygnalizacji.
Krasickiego/Woronicza- Krasickiego nie jest już objazdem Niepodległości, a zielone ma dwa razy dłużej, niż Woronicza.
Kolejowa nie jest już objazdem Prostej, ma zielone dłużej, niż Towarowa.
Grzybowska przy JPII też ma dłużej zielone, a nie jest już objazdem.
W powyższych przypadkach główne ciągi stoją i obserwują muchy na ciągach poprzecznych.
W punktach 2. i 3. kwestia pieszych przechodzących przez szeroką Towarową na raz (bo tak ma być).
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 19 sty 2015, 13:15

pawcio pisze:
Stary Pingwin pisze:Mnie zastanawia kilka innych sygnalizacji.
Krasickiego/Woronicza- Krasickiego nie jest już objazdem Niepodległości, a zielone ma dwa razy dłużej, niż Woronicza.
Kolejowa nie jest już objazdem Prostej, ma zielone dłużej, niż Towarowa.
Grzybowska przy JPII też ma dłużej zielone, a nie jest już objazdem.
W powyższych przypadkach główne ciągi stoją i obserwują muchy na ciągach poprzecznych.
W punktach 2. i 3. kwestia pieszych przechodzących przez szeroką Towarową na raz (bo tak ma być).
To ja jeszcze na pl. Konstytucji tak poproszę. Nie będzie trzeba truchtem.
Popatrz, jaka franca!

Paweł D.
Posty: 5311
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 sty 2015, 14:16

Nie łączmy dwóch rzeczy. Czas na przejście pieszego przez całość przejścia to jedno, a czas sygnału zezwalającego dla pojazdów to drugie. Faktycznie na Towarowej wygląda, że cały czas obowiązuje program dla objazdu Kasprzaka, kiedy lewoskręt był mocno obciążony.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 sty 2015, 14:58

Ale czas dla pieszych faktycznie wystarcza do przejścia na raz. Pytanie (bo nie mierzyłem), czy cały cykl trwa dwie minuty, czy można by Towarowej nieco zielone wydłużyć.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Paweł D.
Posty: 5311
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 sty 2015, 15:22

Zielone w stronę Zawiszy paliło się masakrycznie krótko. Ale dobrze, żeby ktoś to zmierzył dokładniej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3812
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 19 sty 2015, 17:45

pawcio pisze:W punktach 2. i 3. kwestia pieszych przechodzących przez szeroką Towarową na raz (bo tak ma być).
To ciekawe, bo za każdym razem jak tam przechodziłem, to i tak musiałem Towarową rozbić na dwa cykle. Jak dochodziłem do pasów przez kolejną jezdnię, to już było zielone migające.

Autobus Czerwon
Posty: 4131
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 19 sty 2015, 18:16

Krasickiego/Woronicza- Krasickiego nie jest już objazdem Niepodległości, a zielone ma dwa razy dłużej, niż Woronicza.
Tutaj problemem jest wyraźnie szersza jezdnia ulicy Woronicza. Rozwiązaniem byłoby wydłużenie do maksimum fazy dla Woronicza (skoro cykl ma trwać maks. 120 sekund, to można dać 20 sekund zielonego dla Krasickiego, po 5 sekund międzyzielonego i całe 90 sekund dla Woronicza. Tylko w sumie po co, bo korki się tam nie tworzą, ani nic.

drobert
Posty: 1425
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 19 sty 2015, 19:47

Od jakiegoś czasu na Kole na przecięciu ulicy i torów zapala się czerwone dla samochodów ale tramwaj nie dostaje swojego sygnału przez co wyjeżdżając 6 czy 28 z pętli trzeba stracić dwa cykle bo na raz się nie pojedzie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 sty 2015, 20:59

Prawda, dziś byłem świadkiem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 sty 2015, 21:00

primoż pisze:
pawcio pisze:W punktach 2. i 3. kwestia pieszych przechodzących przez szeroką Towarową na raz (bo tak ma być).
To ciekawe, bo za każdym razem jak tam przechodziłem, to i tak musiałem Towarową rozbić na dwa cykle. Jak dochodziłem do pasów przez kolejną jezdnię, to już było zielone migające.
Jeżeli było zielone migające, to znaczy, że zdążyłeś :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3098
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 22 sty 2015, 16:23

Czy ostatnio coś grzebano przy sygnalizacji świetlnej na Modlińskiej obok przystanku Podróżnicza? Teraz zapala się niepotrzebnie czerwone światło nawet wtedy, kiedy nie ma chętnych do przejścia przez jezdnię, a to bezsensownie tamuje ruch dla samochodów.
Wcześniej było tak, że cały czas paliło się zielone światło dla samochodów, a jak pieszy chciał przejść to wzbudzał dla siebie światło.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 22 sty 2015, 16:27

Pogrzebano przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Al. Solidarności. Nie wiem czy to jedyna zmiana, ale wcześniej było tak, że jadąca na FSO 20 dostawała światło do skrętu na koniec fazy wraz z wciąż zezwalającym na jazdę na wprost, w stronę dworca. Teraz faza do skrętu w lewo jest odizolowana od pozostałych. Odniosłem też wrażenie, że czas oczekiwania na odjazd z przystanku na Jagiellońskiej w kierunku miśków jest krótszy, co jest o tyle upierdliwe, że tłuszcza z Tłuszcza nie zawsze zdąży się załadować w czasie przewidzianym sygnalizacją.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ