Kolej w aglomeracji warszawskiej

Moderator: JacekM

alojz
Posty: 2494
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 29 sty 2015, 20:20

Jacek Z. pisze: No ale jeździło to wszystko w barwach SKM, na rzecz SKM i w taryfie SKM - jeśli chodzi o fakt, a nie niuanse natury prawnej.
Nie.
Jeździły w barwach warszawskich, na zamówienie ZTM i w taryfie ZTM.

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 372
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 29 sty 2015, 23:16

Wówczas jeździły jednostki z KM (w większości wypożyczone z sekcji MNT), oraz maszyniści z MNG . W tych pociągach obowiązywała taryfa ZTM. Było takie małe pomieszanie z poplątaniem. Dla przyponmnienia fotka....
http://linia29.cal.pl/galeria/displayim ... ?pos=-2677
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 29 sty 2015, 23:28

Na samym początku to chyba one nie miały nawet barw warszawskich, jedynie logo ZTM, dopiero później je zdaje się obklejono.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 29 sty 2015, 23:29

I jeden kasownik, który kierownik na stacjach końcowych przenosił na drugi koniec pociągu.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

lukasek1
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2010, 19:06

Post autor: lukasek1 » 30 sty 2015, 11:51

Odpowiedź ze strony przewoźnika na skargi.
Brak taboru, za krótkie jednostki elf.
Potwierdzenie o wzmocnieniu tylko jednego, porannego ''lotniskowca''.
Wiadomo kiedy pierwszy pojedzie na dodanie człona?
A może UTK pomoże rozwiązać problem...

http://www.legio24.pl/koleje-mazowiecki ... ale-znana/

Loui
Posty: 194
Rejestracja: 11 gru 2008, 11:49

Post autor: Loui » 30 sty 2015, 17:01

A co ma UTK pomóc, z pustego to i Salomon nie naleje.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 30 sty 2015, 17:44

"Odbicie piłeczki" do UTK w sprawie drzwi zamykających się na pasażerach IMHO trochę źle świadczy o stosunku KM do pasażerów... Tak samo jak zwykłym odwracaniem uwagi jest bajdurzenie, że składy po 3xEN76 się nie zmieszczą w peronach podczas gdy póki co brak możliwości technicznych na 2xEN76 na szczytówki popołudniowe.

Tabor może by się i znalazł, ale 16:23 i 17:23 ze Wschodniej to dwa różne obiegi, więc potrzebny byłby nie jeden dodatkowy Elf, a dwa - plus ewentualna ich synchronizacja z obiegiem ze szczytu porannego.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 30 sty 2015, 17:47

alojz pisze:Jeździły w barwach warszawskich, na zamówienie ZTM i w taryfie ZTM.
Dzięki za rozproszenie mroków mej niewiedzy :) Czyli to był taki "Mobilis w wersji szynowej" i SKM jako taka nie miała z tym nic wspólnego (za wyjątkiem tego, że sama tych połączeń obsłużyć fizycznie nie mogła)...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 30 sty 2015, 18:06

Gdyby część obiegów na KM9 zastąpiono EN57 to znalazłby się tabor na wydłużenie pociągów lotniskowych.

vit
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:37

Post autor: vit » 31 sty 2015, 10:23

Wydłużenie elfów nie rozwiąże problemu. Jeden wagon nie rozluźni składu, a dwóch nie puszczą bo 8 wagonów ledwo co się mieści na Chopinie. Co do obsługi linii nr 9 EN57 to słyszałem o wpływających skargach, że panicze z Legionowa muszą jeździć w takich warunkach ;) sporo osób także widząc starą jednostkę kręci głową lub robi zwrot na pięcie i idzie na skm a i kierownik pociągu nie dostaje pochlebnych słów. Na Gdańskim potrafią się zemścić zerwą drzwi i kierownik biega. Nie wiem jak z możliwościami na Chopinie z puszczeniem wagonów, ale jak przyjdą dodatkowe to by było chyba najlepszym rozwiązaniem rozładowania tłoku.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 31 sty 2015, 13:05

Jakby zamiast starego EN57 puścili wersję AKM albo AL to takich problemów by nie było.

Loui
Posty: 194
Rejestracja: 11 gru 2008, 11:49

Post autor: Loui » 31 sty 2015, 17:26

1.Grochów nie ma na stanie żadnych AKM-ów i AL.
2.Pożyczenie z Sochaczewa czy Ochoty nie wchodzi w grę, bo im też brakuje.
3.Poza tym dochodzi problem z autoryzacją - w Nasielsku nikt nie ma autoryzacji na te sprzęty, a i na Grochowie też nie wszyscy mają. Efekt mnożenia serii taboru na potęgę.

Tak sobie podsumowałem i wyszło że z taboru elektrycznego mamy: EN57 stare, AKM 2009 - 2011, AKM 2013, AL, EN71, ER75, EN76, EU47, wagony Bombardiera, do tego niedługo dojdą Impulsy, Gamy i wagony z Pesy. Już nie wspominam o taborze spalinowym. Jak na takiego lokalnego przewoźnika to dość sporo. A nie ma takiej możliwości żeby wszyscy mieli na wszystko, bo efekt był by taki, żeby się jeździło raz czy dwa razy na danej serii taboru w miesiącu jak by dobrze poszło, a to nie sprzyja dobremu poznaniu taboru.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 sty 2015, 17:40

Zapomniałeś o EW60. :D

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 31 sty 2015, 18:25

Z wypowiedzi Loui wynika że brak możliwości skierowania EN57AKM i AL na linię KM9 a co za tym idzie wydłużenia pociągów lotniskowych wynika nie z braków taborowych ale ze złej polityki taborowej przewoźnika.

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 1277
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 31 sty 2015, 18:33

Dać jakiś obieg na Ochotę i tyle :P

Wiem, wiem, brak możliwości wjazdu na peron 8 ale o 4 rano jest jeden pociąg W-wa Zachodnia-W-wa Wschodnia-Nasielsk. Dać go na Ochotę i już jeden elf (ew. dwa) jest zwolniony, można dołączyć do pociągów jeżdżących w pojedynkę. Chyba, że są takie problemy jak pisał Loui czyli na Ochocie nie mają czego wysłać.
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

ODPOWIEDZ