[M2] Otwarcie i eksploatacja

Moderator: JacekM

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 mar 2015, 12:14

przewoz pisze:na stacji Metra Stadion przy wyjściach w kierunku przystanku kolejowego przydałby się wyświetlacz z odjazdami pociągów.
Dopóki PKP nie jest w stanie ogarnąć wyświetlaczy na przystanku PKP Stadion, stawianie kolejnych niestety nie ma sensu.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1852
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 24 mar 2015, 13:14

MichalJ pisze:
przewoz pisze:na stacji Metra Stadion przy wyjściach w kierunku przystanku kolejowego przydałby się wyświetlacz z odjazdami pociągów.
Dopóki PKP nie jest w stanie ogarnąć wyświetlaczy na przystanku PKP Stadion, stawianie kolejnych niestety nie ma sensu.
Zawsze metro może powiesić ekran i wyświetlać na nim dane z infopasażera ;) (i pewnie byłoby to bliższe prawdy niż to, co wyświetla ten nieszczęsny system peronowy...)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 kwie 2015, 19:36

Zajrzałem do przejścia podziemnego pod placem Wileńskim (nawiasem mówiąc, po co tam tyle kas ZTM to nie wiem...) i rzuciło mi się w oczy, że tam się idzie po schodach, idzie, idzie, idzie... Dlaczego tam jest tak głęboko? Nie miałem czasu dokładnie mierzyć, ale chyba 44 stopnie, po 18 cm to będzie prawie 8 metrów (?). Zawsze się mówiło, że przewagą przejść podziemnych nad kładkami jest to, że do przejścia jest mniej schodów, bo skrajnia pieszego jest mniejsza od skrajni pojazdów i w związku tym kładka jest na wysokości 6 metrów, a przejście na głębokości 3.5-4 metry. I tak na ogół jest. A tutaj jakieś głębokie kazamaty. Znowu ktoś poszedł 'po taniości'? Ale co to za taniość?

Łukasz
Posty: 10594
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 04 kwie 2015, 20:01

Myślisz, że głębiej = taniej?
Może to ma związek z dawnymi kanałami, które ponoć były tu wydrążone.
Albo z zabytkami Pragi!
ŁK

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 kwie 2015, 20:20

No właśnie nie myślę, i dlatego się dziwię.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 08 kwie 2015, 19:58

Dlaczego na stacji Nowy Świat na "półpiętrze" między peronem a przejściem podziemnym jest tylko jeden monitor, który oczywiście wyświetla odjazdy tylko w jednym kierunku? Podobnie przy wejściu do przejścia ( :) ) między stacjami przy Świętokrzyskiej przydałby się monitor z odjazdami z M1 - przy wejściu od strony M1 są monitory z info o M2.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
adix155
Posty: 102
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adix155 » 13 kwie 2015, 17:29

A ja zapraszam Was w imieniu całego zarządu Koła Miłośników Metra na spotkanie, które w całości poświęcimy obiektom położonym na II linii metra. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 kwietnia, a czasie jego trwania będziemy mieli możliwość zajrzenia do pomieszczeń technicznych stacji C10 Rondo ONZ oraz C14 Stadion Narodowy, zajrzymy jeszcze do wentylatorni szlakowej V12 :)

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany, zapraszam po więcej informacji na stronę Koła --> http://www.kmmetra.pl, oraz na nasz profil FB --> http://www.facebook.com/kmmetra

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 22 kwie 2015, 12:45

Czy tylko ja zauważam zwiększony ruch na M2? Wczoraj po 9:00 już normalnie myślałem, że zabraknie miejsc siedzących :-D

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4767
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 kwie 2015, 12:51

W szczycie popołudniowym to się zdarza jadąc przez Wisłę na Pragę.
Obrazek

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 22 kwie 2015, 14:56

W szczycie B w kierunku Pragi pociągi są mocno zapełnione.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
J23
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: J23 » 22 kwie 2015, 16:50

Tego samego doświadczyłem wsiadając jakoś po 8 na Narodowym. Od strony Pragi pociąg był całkiem nieźle zapełniony. :-)

Łukasz
Posty: 10594
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 22 kwie 2015, 18:31

m72 pisze:W szczycie B w kierunku Pragi pociągi są mocno zapełnione.
Zależy; teraz jechałem prawie pustym do końca - a wczoraj (pół godziny wcześniej) były zajęte w zasadzie tylko siedzące (ale prawie wszystkie).
Rano jeżdżę o 8:30 - i chyba ludzie z pociągu 8:22 załapują się na wcześniejszy, bo też jest góra 80% miejsc siedzących zajętych.
ŁK

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 23 kwie 2015, 0:17

Dziwne są te potrójne schody ruchome w łączniku między M1 a M2 na Świętokrzyskiej. Rano gdy jadę ustawione to jest tak, że dwa ciągi wiozą ludzi w górę, a jeden w dół - co owocuje nieraz tym, że te dwa ciągi w górę jadą puste, a pasażerowie przechodzący z M1 do M2 cisną się na jedynym jadącym w dół. Najlepiej byłoby chyba bez tego środkowego pasa, z tradycyjnymi schodami zamiast niego...

Także dość dziwaczne są ruchome schody z M2 Stadion Narodowy w kierunku wejścia na perony PKP W-wa Stadion. Już nieraz widziałem jak ktoś się "nadział", myśląc, że skoro schody są po prawej, to (zgodnie z kierunkiem ruchu pieszego) jadą w dół, do Metra - a tu się okazuje... jadą w górę. Analogicznie na dole - pasażerowie wychodzący z Metra żeby skorzystać z tych schodów muszą wyjść ludziom z autobusów i pociągów "na czołówkę".

reserved
Posty: 14614
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 kwie 2015, 9:47

A czy na stacji Stadion Narodowy jest jakiś łącznik ze stacją kolejową Stadion, czy trzeba wyjść na ulicę (tam gdzie przystanki autobusów) i osobnym wejściem wejść na peron? Wczoraj znalazłem tylko to drugie i musiałem się dość sporo nalatać.

ashir
Posty: 27727
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 kwie 2015, 9:53

Jacek Z. pisze:Dziwne są te potrójne schody ruchome w łączniku między M1 a M2 na Świętokrzyskiej. Rano gdy jadę ustawione to jest tak, że dwa ciągi wiozą ludzi w górę, a jeden w dół - co owocuje nieraz tym, że te dwa ciągi w górę jadą puste, a pasażerowie przechodzący z M1 do M2 cisną się na jedynym jadącym w dół. Najlepiej byłoby chyba bez tego środkowego pasa, z tradycyjnymi schodami zamiast niego...
Bo ktoś ustalił, że obojętnie od pory dnia to 2 pary schodów jadą na górę, a jedna para na dół. :wink:
Jacek Z. pisze:Także dość dziwaczne są ruchome schody z M2 Stadion Narodowy w kierunku wejścia na perony PKP W-wa Stadion. Już nieraz widziałem jak ktoś się "nadział", myśląc, że skoro schody są po prawej, to (zgodnie z kierunkiem ruchu pieszego) jadą w dół, do Metra - a tu się okazuje... jadą w górę. Analogicznie na dole - pasażerowie wychodzący z Metra żeby skorzystać z tych schodów muszą wyjść ludziom z autobusów i pociągów "na czołówkę".
Na Rondzie Daszyńskiego jest identycznie. :wink:

ODPOWIEDZ