Wyłączenie z ruchu Mostu Łazienkowskiego

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 30 wrz 2015, 22:58

W szczycie przecież i tak z żadnej strony koordynacja 520 i 525 nie wyjdzie więc co tu wyrównywać...
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

michael112
Posty: 2850
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 30 wrz 2015, 23:22

osa pisze:Mnie najbardziej zezłościła decyzja o przywróceniu 143 na Trasę Łazienkowską. Obecna trasa Wiatraczna - Rembertów jest optymalna.
Mnie nie tyle zezłościła, ile zdziwiła.

Asesino
Posty: 179
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:01

Post autor: Asesino » 01 paź 2015, 9:01

Jest jeden wielki pozytyw - wreszcie dziesiątki autobusów z zapełnieniem do 5 osób max przestaną ślęczeć po kilkadziesiąt minut na ślimakach przy Poniatowskim. Że ten idiotyczny objazd się utrzymał przez tyle miesięcy, to się w pale nie mieści.

mb112
Posty: 1005
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 01 paź 2015, 10:46

Ogólnie widać niechęć do jakichkolwiek zmian. Kiedyś była przesada w drugą stronę - co chwilę wywalano wszystko do góry nogami.
A tutaj mamy kolejną okazję, żeby zrobić w jakimś miejscu porządek (tak jak wcześniej przy otwarciu stacji na Niedźwiadku, M2, tramwaju na Bemowie) a zostaje wszystko jak było.
osa pisze:Mnie najbardziej zezłościła decyzja o przywróceniu 143 na Trasę Łazienkowską. Obecna trasa Wiatraczna - Rembertów jest optymalna.
No to może jakiś artykuł wskazujący właśnie na ogólną niechęć do zmian ? :) Bo tutaj chyba potrzeba jakiejś politycznej decyzji u góry, bez tego dalej będziemy mieli 502 i 514 snujące się do Centrum, 521 dublujące kolej, 184 dublujące tramwaj, 517 dublujące metro na Targówek itd.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 paź 2015, 11:27

A co, jeśli z góry płynie przykaz/niechęć do zmian?

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3835
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 01 paź 2015, 12:02

person pisze:A co, jeśli z góry płynie przykaz/niechęć do zmian?
To znaczy, że w naszym mieście nie ma Organizatora KM, tylko mamy do czynienia z jego żałosną parodią.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 paź 2015, 12:38

To przecież co najmniej od sprawy Bemowa jest pewne, że ZTM ogranicza się teraz do minimalizowania protestów i utrzymywania systemu przy życiu, a nie prowadzi aktywnej polityki komunikacyjnej, jaka miała miejsce za wczesnego i środkowego Ruty. Przy czym mam wrażenie, że to w ogóle nie jest wina ZTM, czy tym bardziej ludzi w nim pracujących.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

reserved
Posty: 14642
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 01 paź 2015, 12:40

Wg mnie dobrze, że ZTM przywróci system komunikacyjny do poprzedniego stanu. Ok, jest to jakaś tam stracona szansa na zmiany, ale poziom niezadowolenia społecznego jest jaki jest i myślę, że nie warto jeszcze bardziej mieszać ludziom z Pragi Południe, bo i tak mieli dość zmian i utrudnień w tym roku.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 paź 2015, 12:43

Mierzył ktoś w jakiś sposób ten poziom niezadowolenia społecznego? Bo mnie się wydaje, że chodzi tylko o liczbę pism nadesłanych przez narzekaczy i pism pochwalnych. Tych drugich jest rzecz jasna mniej, bo żyjemy w kraju, w którym pochwał urzędnikom należy szczędzić, bo "wykonują swój obowiązek".
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

reserved
Posty: 14642
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 01 paź 2015, 12:45

Nie no, wystarczy spojrzeć na facebooka, sporo ludzi było niezadowolonych na różnych fan page'ach i to nie był jedynie trolling.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 paź 2015, 12:46

Zawsze uważałem, że ZTM powinien zmierzyć skłonność ludzi do marudzenia i chwalenia, aby mieć podpórkę do odpowiedniego ważenia głosów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 01 paź 2015, 13:22

Nie no, wystarczy spojrzeć na facebooka, sporo ludzi było niezadowolonych na różnych fan page'ach i to nie był jedynie trolling.
A teraz jeszcze wypadałoby zbadać twoją, ZTM-u i piszących po FB definicję trollingu. Zresztą jak napisałem u nas urzędników się nie chwali, bo nie :P
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27440
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 paź 2015, 13:40

pawcio pisze:To przecież co najmniej od sprawy Bemowa jest pewne, że ZTM ogranicza się teraz do minimalizowania protestów i utrzymywania systemu przy życiu, a nie prowadzi aktywnej polityki komunikacyjnej, jaka miała miejsce za wczesnego i środkowego Ruty. Przy czym mam wrażenie, że to w ogóle nie jest wina ZTM, czy tym bardziej ludzi w nim pracujących.
No i właśnie to media powinny nagłośnić jako szkodliwe, a nie pisać głodne kawałki o panu Romanie jadącym po warzywa albo rzekomo pustych pociągach na lotnisko.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

mb112
Posty: 1005
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 01 paź 2015, 13:43

Poziom niezadowolenia społecznego i skłonności do marudzenia zawsze był, jest i będzie wysoki :) Ludzie zauważają głównie to, co im przeszkadza, a rzadko kiedy doceniają to, co im się podoba i dobrze funkcjonuje. W komunikacji miejskiej też.
Ale wyobraźcie sobie co by było, gdyby np. mimo narzekania do dziś uchowały się np. 520 na Bielany, 125 z Górczewskiej do Międzylesia, 178 z Pragi na Okęcie... Dopiero by brakowało brygad na zetki.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 paź 2015, 13:53

fik pisze:
pawcio pisze:To przecież co najmniej od sprawy Bemowa jest pewne, że ZTM ogranicza się teraz do minimalizowania protestów i utrzymywania systemu przy życiu, a nie prowadzi aktywnej polityki komunikacyjnej, jaka miała miejsce za wczesnego i środkowego Ruty. Przy czym mam wrażenie, że to w ogóle nie jest wina ZTM, czy tym bardziej ludzi w nim pracujących.
No i właśnie to media powinny nagłośnić jako szkodliwe, a nie pisać głodne kawałki o panu Romanie jadącym po warzywa albo rzekomo pustych pociągach na lotnisko.
Wołasz na puszczy!
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Zablokowany