Strona 68 z 86

: 22 lip 2011, 14:31
autor: Łukasz
span pisze:
Łukasz pisze:Dlaczego możliwy jest podział, możliwa jest Wiatraczna, możliwy jest Gocław - a niemożliwy jest Rembertów?
Długość linii, czas przejazdu, frekwencja.....ludzie się tutaj zastanawiają jak tą linię podzielić, skrócić aby zyskać chociażby na punktualności/regularności/przyzwoitej frekwencji tej linii a ty kolego jak "buntownik z wyboru" nie czytając wogóle tematu pytasz się czy niemożliwe jest dalsze wydłużenie i tak przydługiej trasy ](*,)
A panże kim tu niby jesteś? Czytam pewnie więcej od Ciebie ale ogólnie wątek jest zapętlony i co 2 dni pojawiają się te same pomysły ;)

Wydaje mi się też, że zabierałem już głos na temat podzielenia, skręcenia, również łączenia z 517 itp. itd.

A skoro tak, to mam jeszcze jeden wątpliwy pomysł, trochę łączący ideę 401+517 (przez Żwirki, więc już trochę nieaktualny ze względu na 128). Mianowicie 575+401 (Lotnisko-Rembertów).

Czuję, że post zostanie usunięty ze względu na małą wartość merytoryczną ;>

: 22 lip 2011, 14:39
autor: R-9 Chełmska
pawcio pisze: Wiesz, że ta propozycja ma tą samą wadę przystankową, co 401 na Wiatracznej?
Masz rację. Tak więc 1xx/3xx...
Jakoś 148 w DS ma znacznie mniejsze powodzenie niż w DP
Ja tak tego nie widzę... Mniej pasażerów "lokalnych", więcej tych długodystansowych. Ogólnie zapełnienie dobre, choć wymiany na przystankach mniejsze i rzadsze, aniżeli w DP. A pustki dopiero za metrem Imielin...

: 22 lip 2011, 14:46
autor: pawcio
Na Moście 148 w międzyszczycie osiąga moim zdaniem lepsze zapełnienie niż w DS.

: 22 lip 2011, 15:01
autor: chester
pawcio pisze:Na Moście 148 w międzyszczycie osiąga moim zdaniem lepsze zapełnienie niż w DS.
Ale częstotliwość ma identyczną, więc nie powinno dziwić.

: 22 lip 2011, 15:02
autor: Czotyk
W DS 148 na pewno ma b dobre zapełnienie na odcinku Wiatraczna-Gocław (wiadomo, bazary na Wiatraku i Szembeka) ale już za Gocławiem jest gdzieś tak połowa może więcej miejsc siedzących zapełnionych. Zgadzam się z Pawciem.
148 to dobra linia i niech jej nikt nie rusza.
401 na Wolę Grzybowską a w zamian 514 kasacja.

: 22 lip 2011, 15:04
autor: R-9 Chełmska
Na Moście 148 w międzyszczycie osiąga moim zdaniem lepsze zapełnienie niż w DS.
W międzyszczycie ma też niejednokrotnie lepszą frekwencję, niż w szczycie ;)

: 22 lip 2011, 15:40
autor: Rosa
prażanin35 pisze: Po trzecie jeżdżę kursem 6,03 z Marsa często, już na Okularowej nie ma siedzących, z Gocławia jest pełny z podpieraniem drzwi. Alternatywnie w godz 10-11 jest pustawy, zaczynają się korki...
Ja przepraszam ale w to nie wierze, nie widzialem jeszcze nigdy porzadnie zapelnionej jadacej zgodnie z rozkladem 401. Az się we wtorek rano wybiorę i sfocę ten słynny kurs który na Goclawiu powinien byc o 6:09.

: 22 lip 2011, 15:43
autor: bepe
Czotyk pisze: 401 na Wolę Grzybowską a w zamian 514 kasacja.
Na pewno Wesołą będzie zachwycona...

Przepraszam, ze się pewnie głupio wtrącę, bo nie znam się za bardzo na tamtym rejonie, ale skoro 401 zapełnia się na Gocławiu, to może zakrańcować go właśnie tam? Problemem będzie tu brak obsługi przystanku Płowiecka. Może trasa Gocław-Bora/Umińskiego-Fieldofra-Ostrobramska-TS-... miałaby sens? No i czy ona jest w ogóle fizycznie wykonalna?

: 22 lip 2011, 15:48
autor: Rosa
bepe pisze:
Czotyk pisze: 401 na Wolę Grzybowską a w zamian 514 kasacja.
Na pewno Wesołą będzie zachwycona...

Przepraszam, ze się pewnie głupio wtrącę, bo nie znam się za bardzo na tamtym rejonie, ale skoro 401 zapełnia się na Gocławiu, to może zakrańcować go właśnie tam?
A kto mowi że się zapelnia? Gdyby jeździlo od Gocławia pełne to by nie bylo problemu z ta linią.

: 22 lip 2011, 16:12
autor: prażanin35
Rosa pisze:Ja przepraszam ale w to nie wierze, nie widzialem jeszcze nigdy porzadnie zapelnionej jadacej zgodnie z rozkladem 401. Az się we wtorek rano wybiorę i sfocę ten słynny kurs który na Goclawiu powinien byc o 6:09.
Jak nie zdąże na 6,03 to 6,18 też nieźle napełniona i raz jechałem 5,48 to też ludzie stali. Fotki mile widziane:)

: 22 lip 2011, 17:38
autor: groov
Idea dzielenia 401 na dwie linie mnie nie przekonuje. Biorac pod uwage caly temat, liste propozycji i postow napisanych w tym temacie, rowniez to ze korzystam z tej linii na odcinku Dolina Sluzewiecka :arrow: Lopuszanska (niestety jednokierunkowo bo przystanku Lopuszanska :arrow: Dolina Sluzewiecka po prostu nie ma) chce zwrocic uwage na pare aspektow trasy tej linii.

1) Wezel Lopuszanska
No jest budowany, powstanie tam piekne rondo, dwie estakady, dwa wiadukty, za miesiac ma byc oddany ruch na rondzie (planowo, wiem bo tam pracuje uprzedzajac pytania) . Caly wezel oczywiscie jeszcze nie bedzie ukonczony, ale ten dziwny uklad tego skrzyzowania zostanie troche uproszczony, a w przyszlosci bedzie o wiele luzniej, gdyz Alejami prosto beda 3 pasy dolem, Lopuszanska :arrow: Pruszkow i Pruszkow :arrow: Lopuszanska gora bezkolizyjnie, wiec bedzie miodzio. No ale nie ma co sie cieszyc bo i tak sie zakorkuje, bo beda budowali wezel Salomea z Nowo-Lazurowa za jakis czas :D . Mimo wszystko linia troche w tym miejscu przyspieszy, mozliwe tez ze nie bedzie korkow przy budowie Salomei, i naciagam troche historie :P

2) WKD Rakow
Nie powiem zeby byl to wykorzystywany przystanek na tej trasie, szczerze mowiac NZ mogloby spokojnie byc w tym miejscu.

3) Poludniowa obwodnica Warszawy (Konotopa - Wezel Pulawska)
Patrzac w przyszlosc wiadomo ze odciazy ta trasa w pewnym wzgledzie 401

4) Trasa NS
Fragment trasy NS budowany wraz z poludniowa obwodnica warszawy tez powinien odciazyc 401.

Wiem ze to troche teoretyzowanie, wiem ze to troche jest wszystko odlegle w czasie, wiem ze linia jest i tak sama w sobie dluga, wiec nawet przy przebudowie skrzyzowac, poprawianiu przejezdnosci czas przejazdu skaraca sie w wiekszosci przypadkow nieznacznie, ale mimo wszystko trzeba patrzec przyszlosciowo. Propozycje przyspieszenia 401 ? Moze buspasy ? Szukalem projektow gdzie maja powstac kolejne buspasy w Warszawie, ale niestety, nie pokrywaja sie one nigdzie z 401. Takim ciekawym miejscem gdzie duzo czasu sie traci (jak jade 189 z powrotem, ale 401 tez traci ) jest odcinek Doliny Sluzewieckiej. W sumie jezdzi tam duzo linii, duzo roznych potokow pasazerskich przejezdza tym fragmentem tej ulicy.

Zastanawia mnie duza rozbieznosc zdan. Niektorzy twierdza ze linia jest nieatrakcyjna z powodu trasy, niektorzy ze z powodu czasu przejazdu, i wlasciwie przez to traci jakiekolwiek szanse na spelnienie swojej funkcji.

: 22 lip 2011, 18:17
autor: Siódemka Stegny
Linia jest nie atrakcyjna z powodu
1. Nie jest przyspieszona praktycznie
2. Ma pokrycia z innymi liniami np. 189, 148
3. Ma kiepsko zaplanowany rozkład, nieskoordynowany wobec innych linii na odcinku M. Służew Gocław
4. SPÓŹNIA SIĘ ze względu na za długą trasę

: 22 lip 2011, 18:24
autor: groov
Siódemka Stegny pisze:Linia jest nie atrakcyjna z powodu
1. Nie jest przyspieszona praktycznie
Mowisz A, powiedz B. Gdzie nie jest przyspieszona, na ktorym odcinku jest za duzo przystankow. Podaj jakis powod lub uzasadnienie
Siódemka Stegny pisze:2. Ma pokrycia z innymi liniami np. 189, 148
Pokrycie ze 189 jest tutaj bardzo dobrym walorem. Po pierwsze samo 189 by w szczycie nie wyrobilo na pokrywajacej sie przez obydwie linie trasie. 148 i 401 maja inne zadania, wiec ciezko w sumie mowic ze "podkradaja sobie pasazerow". Oczywiscie mowie o wiekszym stopniu.
Siódemka Stegny pisze:3. Ma kiepsko zaplanowany rozkład, nieskoordynowany wobec innych linii na odcinku M. Służew Gocław
Z czym ma sie 401 koordynowac na odcinku M. Sluzew Goclaw? Moze ze 117 ? Szkoda tylko ze w roznych kierunkach jada :D
Siódemka Stegny pisze:4. SPÓŹNIA SIĘ ze względu na za długą trasę
To wiadomo.

mam nieodparte wrazenie ze kolejny klon...

: 22 lip 2011, 18:26
autor: BJ
Linia 401 jest dobra taka jaka jest i żadne wydłużenie albo podział nic tu nie poprawi, a tylko pogorszy.
Siódemka Stegny pisze:1. Nie jest przyspieszona praktycznie
Bzdura.
Siódemka Stegny pisze:2. Ma pokrycia z innymi liniami np. 189, 148
Fajnie, skasujmy 727 i 715 bo jadą od MW do Laminy/Karczunkowskiej tak samo jak 709. Argument kompletnie kretyński w tym przypadku.
Siódemka Stegny pisze:3. Ma kiepsko zaplanowany rozkład, nieskoordynowany wobec innych linii na odcinku M. Służew Gocław
A co ty chcesz koordynować? 148, które jeździ co 15/20 i 401, które jeździ co 10/15. No wprost idealne takty do skoordynowania.
Siódemka Stegny pisze:4. SPÓŹNIA SIĘ ze względu na za długą trasę
Niech się spóźnia.
Ważne, że regularna jest.

A w ogóle to po raz kolejny gratuluję zapału, Sebastianku. Ciekawe, jak długo tym razem któryś z moderatorów cię nie zauważy :D

: 22 lip 2011, 20:20
autor: chester
Właśnie jadę 401. 20:14 z Goclawia, gdzie wsiadly 4 osoby i była to liczba równa pasażerom już siedzącym. Miejsce w SU18 do wyboru :)