Strona 69 z 86

: 22 lip 2011, 21:23
autor: KwZ
chester pisze:chyba odchodzimy od modelu bezpośrednich linii, czy może 401 ma być wyjątkiem i basta?
Problem jest subtelniejszy. Generalnie na liniach obwodowych nie ma silnych generatorów ruchu i dlatego znacznie trudniej jest je sensownie przeciąć. Im obwody są dłuższe, tym więcej relacji zapewniają. Stąd należą one do najdłuższych w Warszawie (np. 401, 189, 112, 186 ostatnio jednak skrócone, czy N01).
chester pisze:Niech może ktoś udowodni, że od Marsa do Marysina jest jakieś zagłębie biurowo-produkcyjno-usługowe, żeby wskazać celowość tam podróży kogoś innego, niż mieszkańców.
Nie ma, Marysin to najbliższa możliwa pętla. Był pomysł, żeby 401 (wówczas jeszcze jako 515) miało jechać do Rembertowa i zgarniać ludzi z linii siedleckiej, ale Rembertów tego nie chciał.
Generalnie 401 jeździ Gocław, stąd pomysł, żeby 401 przekierować tamże.
chester pisze:bo to oznacza, że zamiast autobusu, który mi służy, dostanę autobus, którym mogę zwiedzić ekspresowo Trasę Siekierkowską i Węzeł Marsa... tylko w dni robocze!
Sorry, ale teraz piszesz dokładnie na mantrę "zabiorą mi linię spod domu!!1!". =; Jednak z Mokotowa jeździ więcej ludzi niż z Ursynowa.

Generalnie skoro jest opór przed przełożeniem 148, to skłaniam się ku opcji zakończenia 401 na Gocławiu. Np. po trasie 213 lub po 3/4 obwodu. Zyskujemy skrócenie długiej linii (i pominięcie korka na Marsa), tracimy połączenie z ZP Płowiecka. Jeśli chodzi o miejsce na pętli - dobić 151.

Czy dałoby się wykorzystać dawną pętlę Afrykańska?

: 22 lip 2011, 21:28
autor: Łukasz
A propos superwykorzystania 148 o każdej pozre, to po 19 _z_ trasy Siekierkowskiej w Sobieskiego w sztywniaku zjeżdżały 4 osoby.

: 22 lip 2011, 22:00
autor: chester
KwZ pisze:
chester pisze:bo to oznacza, że zamiast autobusu, który mi służy, dostanę autobus, którym mogę zwiedzić ekspresowo Trasę Siekierkowską i Węzeł Marsa... tylko w dni robocze!
Sorry, ale teraz piszesz dokładnie na mantrę "zabiorą mi linię spod domu!!1!". =; Jednak z Mokotowa jeździ więcej ludzi niż z Ursynowa.
Dokładnie tak i taki był mój cel, bowiem kontrargumenty były spod takiej pieśni. Z Mokotowa jeździ więcej osób, ale nie zrobisz już wtedy linii eleganckiej, która obsługuje też lotnisko. Pomysły typu Lotnisko - Ursynów uważam za poronione, bo musiałoby to pewnie kursować co 60 minut. A tak lotnicho zyskuje połączenie z innymi (południowymi) dzielnicami, nie będąc niestety linią donikąd (dla niemieszkańców Marysina).

A kompletny propos - dla mnie 148 nie jest spod domu. Mieszkam w zasięgu przystanków Metro Natolin i Lanciego, mniej Raabego. Ja też umiem się przesiadać i właśnie konieczność wtedy dwóch przesiadek (obecnie jedna) zaczyna być słaba.
A propos superwykorzystania 148 o każdej pozre, to po 19 _z_ trasy Siekierkowskiej w Sobieskiego w sztywniaku zjeżdżały 4 osoby.
Jak pisałem parę postów wyżej o jeździe 401, to podyktowana była koniecznością, "gdyż ponieważ" spieprzył mi 148 dosłownie sprzed nosa (sprzed przesiadki z 509). I w 148 (neoś) było osób kilka razy tyle, co w 401. Coś tu Pan więc kręcisz, bo właśnie świadkiem byłem obalenia powyższej tezy.

: 22 lip 2011, 23:33
autor: Lipa
chester pisze:Właśnie jadę 401. 20:14 z Goclawia, gdzie wsiadly 4 osoby i była to liczba równa pasażerom już siedzącym. Miejsce w SU18 do wyboru :)
No i nic w tym dziwnego, bo to przeciwpotok. Zresztą o tej godzinie w przeciwpotoku to i w 507 też można naliczyć podobną liczbę pasażerów. Gdybyś jechał 401 w tym kierunku ale po 8-ej rano, to podpierałbyś drzwi w przegubie, tak jak ja ostatnio. I wcale tej linii nie zapełnia tylko Gocław, ponieważ autobus przyjechał już pełny z Płowieckiej, wraz ze mną na "Gocławiu 09" wsiadło może z 10 osób.

: 23 lip 2011, 2:55
autor: pawcio
Lipa pisze:Gdybyś jechał 401 w tym kierunku ale po 8-ej rano, to podpierałbyś drzwi w przegubie, tak jak ja ostatnio. I wcale tej linii nie zapełnia tylko Gocław, ponieważ autobus przyjechał już pełny z Płowieckiej, wraz ze mną na "Gocławiu 09" wsiadło może z 10 osób.
Zapłowiecze przekonało się do 401? Nie może być! Za moich czasów (ledwo da lata temu) Gocław stanowił zawsze co najmniej 50% zapełnienia na Moście. Nawet jeżeli tuż przed pojechało 148.

: 23 lip 2011, 6:38
autor: KwZ
Symulacja z Visuma w końcu się sprawdza?
Ale dwa lata (czy cztery od początku kursowania) to bardzo dużo czasu w kontekście komunikacji w tym mieście.

Niemniej z optymizmem byłbym ostrożny: może być tak, że w wakacje korków nie ma i dlatego ludzie się przekonują do tej linii.
Czy Visum uwzględnia korki?

: 23 lip 2011, 9:57
autor: Glonojad
W modelu komunikacji indywidualnej da się to zrobić, prędkość zależy od obciążenia (im więcej iteracji, tym dokładniej odwzorowana zależność). W modelu TZ robiłbym to jakoś wtórnie, tj. po wykonaniu modelu KI skopiowałbym V odcinkową z przeciążonych odcinków :-k

: 26 lip 2011, 18:44
autor: prażanin35
pawcio pisze:Zapłowiecze przekonało się do 401? Nie może być! Za moich czasów (ledwo da lata temu) Gocław stanowił zawsze co najmniej 50% zapełnienia na Moście. Nawet jeżeli tuż przed pojechało 148.
O 8 nie jeżdżę to nie powiem ale o 6 rano z Marsa odjeżdża ze stojącymi, koło 5-8 osób wsiada na Płowieckiej i później z 10-15 na Gocławiu. I tak jest niezależnie czy wakacje bo o tej porze nie ma opóźnień.

: 26 lip 2011, 22:12
autor: geograf_OSU
Przekonal? Tak, ale tylko rano (powiedzmy 6-9) i tylko w kierunku zachodnim. To jednak troche za malo jak na czesta i przegubowa linie i po 4 latach kursowania.

: 28 lip 2011, 12:08
autor: Krzysiek_S
Kombinuje się tu jak zmienic 401 , a wkrótce okolica trasy 401 po stronie wawerskiej nie co się zmieni. http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2046 ... 3632&msa=0
Patrząc od Płowieckiej pierwszy zaznaczony obszar to planowane osiedle biurowo-mieszkaniowe od dwóch do ośmiu pięter 9 budynków , właśnie inwestor stara się o warunki zabudowy w urzędzie dzielnicy Wawer . Jeśli by dostał to jest moźliwośc dobudowy dodatkowej pary przystanków? http://www.osiedlelas.waw.pl/images//ma ... smatki.bmp
Drugi obszar to obecnie budowane osiedle Przy trasie 2-3 piętra.
Trzeci tuż przy zespole Most Siekierkowski nazwany Wawer tower 9 piętrowy budynek i drugi w II etapie podobny. 8000 powierzchni biurowej [ I etap] . Obecnie jest już bilboard i oferty wynajmu są zbierane , więc budowa chyba niedługo się zacznie.
Więc potencjalnych klientów 401 z południowych rejonów Warszawy i innych może byc więcej niż obecnie.

: 28 lip 2011, 12:48
autor: prażanin35
Nie ogarniasz :dance:
Problemem tej linii nie jest ilośc chętnych tylko fakt, że nie wiadomo kiedy przyjedzie a jak już jest to ile się spóźni.

: 28 lip 2011, 12:49
autor: Krzysiek_S
Inni mają nie co inne zdanie... :-k

: 28 lip 2011, 13:08
autor: prażanin35
Może inaczej. GŁÓWNYM problemem jest nieregularnośc. Tak będzie lepiej.

: 30 lip 2011, 9:24
autor: grzegorz
@Krzysiek_S gdzie miałoby się dobudować przystanki, bo na TS chyba nie? I uwaga techniczna: ten plik .bmp strasznie długo się ciągnie, a treści na nim i tak niewiele. Może jakieś .png byłoby odpowiedniejsze?

: 30 lip 2011, 11:10
autor: MichalJ
Przystanki oczywiście na TS na wysokości przejścia podziemnego. Miejsce jest.