A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36682
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 mar 2008, 20:43

straszenie homoseksualistami bez żadnych podstaw - mówił Niesiołowski
Nie sądziłem, że tego dośnię... znaczy: dożyję ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 19 mar 2008, 9:45

Mnie zrobiło się wstyd za p.D.Tuska.
Wprowadził jakis dziwny zwyczaj latania samolotem rejsowym. Ostatnio do Brukseli poleciał Brussels Airlines. I po wylądowaniu samolot jeszcze jedzie po pasie, sygnalizacja "zapiąć pasy" włączona, a grupa pana premiera w tym on sam (jak to niestety często Polacy mają w zwyczaju) wstaje i zaczyna zaglądać do schowków. Stewardesa przez mikrofon warknęła "sit down" i wszyscy jak niepyszni usiedli.
Przykro mi dlatego, że opowiadał o tym obcokrajowiec, sympatycznie odnoszący się do Polski. Już chyba wolę aby rząd latał tym Tupolewami i nie narażał nas na takie wygłupy.
Ów Belg (choć teraz raczej należy raczej używać pojęć Flamand, Walon lub Brukselczyk)dodał jeszcze coś - za Kaczyńskiego może i bywał na nas zły ale zaczynał szanować za obronę własnych interesów (nie odnoszę się czy akurat było one OK) teraz znowu rozlewamy się w bylejakości UE (a zwłaszcza PE). Troszkę byłem tym zaskoczony choć nieco koresponduje z własnymi doświadczeniami.
Aby nie było nieporozumień - nie zamierzam tu zaczynać dyskusji o wyższości PO nad PIS czy odwrotnie, raczej myślę o szacunku dla interesów kraju jako całości.
Pzdr

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 mar 2008, 10:06

Mylisz ksenofobię i nacjonalizm z obroną "interesów kraju jako całości" moim zdaniem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 19 mar 2008, 10:36

Prawda jest taka, że ktoś wreszcie powinien zadecydować o kupnie nowych samolotów dla oficjeli.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 mar 2008, 10:56

Ważniejszy jest zakup transportowców jeśli już.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 19 mar 2008, 11:07

Jak dla mnie, to jest kolejny temat zastępczy. Podobnie, jak abolicja podatkowa dla pracujących w Irlandii, czy obywatelstwa dla wygnanych w 03.1968. Może by tak kilka słów o ZUSie, w którym już teraz brakuje 300 000 000 na emerytury? :/

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 mar 2008, 11:11

Ja mam III filar :p - ZUS traktuję wyłącznie jako podatek, z którego płacone są emerytury obecnych osób starszych - na grosz z niego na starość nie liczę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 19 mar 2008, 12:03

Ale Twoi rodzice zapewne tak. W każdym razie ja mam styczność z kilkoma osobami - emerytami (m.in. moja matka), którym w zasadzie w każdej chwili grozi całkowite odcięcie od środków do życia :/

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 19 mar 2008, 12:23

w końcu kolejne rządy "pracowały" na taką sytuację

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 mar 2008, 12:24

Dennisie, piszesz o brakach bieżących czy dla przyszłych emerytów?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 19 mar 2008, 12:51

No więc właśnie chodzi o brak środków już na bieżące wypłaty świadczeń Glonie, OIDZ :-?

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 19 mar 2008, 14:40

O właśnie dotknęliście ciekawego zagadnienia. Ciekawy jestem kiedy załamie się system emerytalny w Polsce, przy takim tempie starzenia się społeczeństwa i wyjazdach młodych ludzi na Zachód to ponoć kwestia 20 lat. Pieniędzy już teraz zaczyna brakować, a przecież są plany, aby to ZUS dysponował pieniędzmi z II filara. Więc jak nie opłacasz III filara lub nie wpłacasz na fundusze typu Scandia, to możesz na starość obudzić się z ręką w nocniku.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5315
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 19 mar 2008, 15:05

Nazgul pisze:III filara lub nie wpłacasz na fundusze typu Scandia,
To w praktyce chyba to samo ;) Ogólnie III filar to dobrowolne ubezpieczenia na przyszłość, w dowolnej postaci ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 19 mar 2008, 15:35

Paweł_K pisze:To w praktyce chyba to samo ;) Ogólnie III filar to dobrowolne ubezpieczenia na przyszłość, w dowolnej postaci ;)
No w praktyce to może to samo, ale chodziło mi o odróżnienie towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie mamy też możliwość opłacać II filar, od funduszy typu Skandia, które funkcjonują tylko jako de facto III filar i gdzie zysk jest troszkę większy, ale nie można przez długie długie lata ruszać pieniędzy ;-)

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 19 mar 2008, 15:47

Nazgul pisze:Ciekawy jestem kiedy załamie się system emerytalny w Polsce,
Niech kolejne rządy wyjmują z systemu kolejne grupy zawodowe (górników, służby mundurowe, nauczycieli itd.), to załamie się on (w sensie ten nowy system, III-filarowy) szybciej, niż zacznie w pełni funkcjonować :/

ODPOWIEDZ