Strona 70 z 86
: 08 gru 2011, 11:55
autor: rhemek
Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.
: 08 gru 2011, 11:58
autor: Łukasz
rhemek pisze:Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.
Z czego to nagle wynika? Jakiś P&R dla kierowców z Marek jest z tamtej strony?
: 08 gru 2011, 12:09
autor: rhemek
Bardziej zamknięcia i korki. Miasto od tej strony stało bardzo nieprzejezdne, więc więcej osób w naszej dzielnicy wybiera zbiorkom, i woli omijać centrum. A 401 pomimo korków jest dość szybka.
: 08 gru 2011, 13:52
autor: Łukasz
rhemek pisze:Bardziej zamknięcia i korki. Miasto od tej strony stało bardzo nieprzejezdne, więc więcej osób w naszej dzielnicy wybiera zbiorkom, i woli omijać centrum. A 401 pomimo korków jest dość szybka.
No tak. Może i lepiej!
: 08 gru 2011, 18:27
autor: R-9 Chełmska
rhemek pisze:W Szczycie
A czym szczyt sobie zasłużył na takie wyróżnienie?
401 zawsze miało losową frekwencję, każdy kurs inną - i tak jest nadal, ja różnicy nie widzę.
: 08 gru 2011, 18:53
autor: pawcio
Oj, nie. Kilka porannych kursów koło 7:00 z Gocławia już od dawien dawna się ociera o niezabieralność. Ale tylko te kilka.
: 08 gru 2011, 19:24
autor: rhemek
pawcio pisze:Oj, nie. Kilka porannych kursów koło 7:00 z Gocławia już od dawien dawna się ociera o niezabieralność. Ale tylko te kilka.
Dzisiaj jechałem o 8.20 z Płowieckiej wsiadło coś koło 25 osób, a potem na Gocławiu tyle, że ocierał sie o niezabieralność.
: 16 kwie 2013, 7:22
autor: pawcio
Daniel_FCB pisze:Co do 504 w relacji Ursus - Służew - Ursynów: od strony Ursusa to to nawet i ma sens (metro zalicza), ale od strony Ursynowa nie bardzo. Raz, że jedzie dłużej, dwa że powstaje dubel 136 (które też obsługuje rejony północnoursynowskie), a trzy, że nie obsługuje Gotarda. Czyli generalnie kwadratura koła nam wychodzi. Jakimś wyjściem byłoby wciągnięcie w to 136. Wtedy 504: Ursus - M Służew - Surowieckiego - Gandhi - Natolin Płn. i 136: Kabaty - Stryjeńskich - Dereniowa - CO - Puławska - Rzymowskiego - Wołoska i dalej na Ochotę... Tylko, że wtedy kółko trwałoby wieki. Jak wspomniałem, wyciąganie czegokolwiek z Ursynowa przez Służew jest ze szkodą dla ZP Gotarda, który jakimśtam potokiem dla 136/504 jest, i dla Ursynowa, bo dość skutecznie wydłuża czas w relacji Surowieckiego - GalMok - Służewiec.
Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
: 16 kwie 2013, 8:43
autor: Daniel_FCB
pawcio pisze:Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
No ok, ale po co ciągnąć "504" po trasie 136 (CO-al. Ken) na Ursynowie. Lepiej je zamienić końcówkami od Galmoka na Ursynów (patrz poprzedni post).
Tylko, że tak naprawdę mamy trzy potoki, które chcemy obsłużyć dwiema liniami:
Ursus - M Służew
Natolin/Imielin - Służewiec
Ursynów Płn. - Żwirki (UW*, UM i te sprawy)
Pytanie - czyje interesy są najmniej istotne.
* a właśnie - jeszcze jest kwestia strategicznego połączenia Banacha - Smyczkowa

: 16 kwie 2013, 9:09
autor: Bastian
pawcio pisze:warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
A co tam jest na tym Służewiu?

Przesiadka z Ursynowa? A 504 to skąd by jechało?
: 16 kwie 2013, 9:29
autor: pawcio
Metro dla obwodu z Łopuszańskiej. Chciałbyś jeszcze tam dopchać 189?
: 16 kwie 2013, 9:49
autor: Bastian
pawcio pisze:Metro dla obwodu z Łopuszańskiej. Chciałbyś jeszcze tam dopchać 189?
Pawciu, myśl samodzielnie, a nie hasłami. W jakim sensie metro? Co w tym metrze?
: 16 kwie 2013, 10:28
autor: pawcio
Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
: 16 kwie 2013, 10:52
autor: Bastian
pawcio pisze:Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
Nie jest. Albo inaczej: jest naturalna dla obwodu tranzytowego, ale nie musi być dla linii zaczynającej w tej części miasta. Teraz ludzie z Ursynowa (bo przecież nie z centrum!) dojeżdżają tu metrem, by pojechać na zachód. Przy zmianie 504 będą się do niego przesiadali już na Ursynowie. Pozostałym 189 powinno wystarczyć. To 401 z Marysina nie można zabrać z Metra Służew. 504 można jak najbardziej. Tylko wtedy przydałaby mu się jakaś korekta na Ursynowie, by zwiększyć jego dostępność. Powinno jeździć z grubsza symetrycznie do 503
Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
: 16 kwie 2013, 12:13
autor: pawcio
Bastian pisze:Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
Tylko wówczas musisz znacząco doinwestować w takie 504, skoro już dziś jest ono mocno pełne. Ursus i obwód się nie obrażą, ale bilans brygadowy i konieczność cięć mogą się nie zgodzić.