alojzy pisze:że MAN góruje nad nim stylistyką, dopracowaniem wnętrza, jakością wykończenia, komfortem jazdy itd.
Jedyne czym to komfortem jazdy. Lepsze zawieszenie, lepiej znosi wyboje i wchodzenie w zakręty. Pewniej się prowadzi niż Solarkę. Natomiast reszta twych argumentów jest jak najbardziej chybiona. Oświetlenie pasażerskie w NG313 beznadziejne, zapalająca się przy otwartych drzwiach nad kierowcą lampka- szczyty ergonomii (o tym że tak było ale już poprzerabiano to każdy zapomniał). O stylistyce nie mówmy bo NG313 to bardziej designersko spokrewniony jest z neoplanem 4020 lub Jelczem 121M, niż z jakimkolwiek współczesnym autobusem. We wnętrzu ciasno, mało miejsca, i bardzo wysoki podest nad silnikiem. A o pulpicie kierowcy nie wspomnę- pulpit Solarisa a MAN'a to jak porównywać pulpity współczesnego Fiata grande Punto z pulpitem malucha.
Nie wspomne o przewspaniałej kratownicy MANa w okolicach silnika- już chyba każdy miał tam ingerowane bo się krata sypie
alojzy pisze:O stosunku Niemców do Solarisów można poczytać na ichniejszych forach miłośników - dominują negatywne i bardzo negatywne wypowiedzi.
Niemcy nie są dla mnie autorytetem. Są na tyle patriotycznie nastawieni, że MAN choćby z lat 80 będzie się bardziej podobał. W przeciwieństwie do nas. Tu mało srania nie dostają na widok zachodniej metki, a na swoje pluje się z pogardą.
prosper5250 pisze:Zresztą tu chyba się zgadzamy, przecież mała moc i słaby start to powolne włączanie się do ruchu... Pamiętam jak kierowca opowiadał mi że nie znosi U15 bo kiedy ktoś go puszcza, to chce szybko nabrać prędkości, tymczasem sztywniak musi "przewiercić swoje" i dopiero się zaczyna rozpędzać...
Widać że pojęcia nie macie. Seria 8759-8767 która niedawno przyszła ze Stalowej na Kleszczową ma takie odejście że szok. Wciska w fotel i nawet 52xx nie dorównują. Kwestia ustawienia skrzyni. Tak samo jak to że 67xx są mułowate mimo 270 KM. Kwestia skrzyni, ustawienia uślizgu przy zmianie biegów, wysokości obrotów które trzeba osiągnąc by wskoczył wyższy bieg. Proponuję tu porównać MZA Solarisy U12 z 2007 i 2008 roku. te pierwsze są mułowate i szarpią skrzynią bo przy zbyt niskich obrotach zmieniają bieg (1100-1400), a te najnowsze umieją przeciągać nawet do 2000 i mają całkiem przyjemne odejście.