[Historia] Tramwaje

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 sty 2011, 10:04

Glonojad pisze:Przydatne tylko na parady i wystawianie na DTP...
Nikt nie powiedział, że ZAWSZE tak muszą jeździć.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 25 sty 2011, 10:09

Glonojad pisze:
MisiekK pisze: 371+642+400 skład klasyczny
](*,) ](*,) ](*,)

Przydatne tylko na parady i wystawianie na DTP...
To jednak miałyby się kiedyś przydawać? :>
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 25 sty 2011, 10:32

MisiekK pisze:
fik pisze:W sam raz do czego?
Pokazania zmian w serii z biegiem lat.
Leciutko OT, czy w odniesieniu do ikarusów, też planuje się zachowanie ok. 1% serii, pokazując zarazem zmiany w serii z biegiem lat?
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 sty 2011, 10:38

chester pisze:Leciutko OT, czy w odniesieniu do ikarusów, też planuje się zachowanie ok. 1% serii, pokazując zarazem zmiany w serii z biegiem lat?
Tylko tych najbardziej charakterystycznych i w miarę możliwości KMKM. Oczywiście - wszelka konkurencja jest tu mile widziana.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 25 sty 2011, 11:38

MisiekK pisze: Na razie jeździ. Potem - ze względu na stan techniczny pudeł - Kraina Wiecznych Objazdów. Owszem ten skład był na liście do zachowania, ale z niej z powyższej przyczyny spadł.
Raczysz żartować ze motorowi meczą się tym "cudem" bo miał być jako zabytek, (taka wersje słyszałem 1,5 roku temu) a teraz wszyscy umywają ręce i mowa jest o kasacji.
To trzeba było to skasować podczas ostatniego NG a nie marnować pieniądze spółki.
](*,) ](*,) ](*,)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sty 2011, 12:11

Pingwin pisze:To trzeba było to skasować podczas ostatniego NG a nie marnować pieniądze spółki.
Ale mówisz o 1993, czy coś później? Bo była tu mowa, że kasa została wydana głównie wtedy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 sty 2011, 12:27

Pingwin pisze:Raczysz żartować ze motorowi meczą się tym "cudem" bo miał być jako zabytek, (taka wersje słyszałem 1,5 roku temu) a teraz wszyscy umywają ręce i mowa jest o kasacji.
Nie wiem kto mówił, że ma to być na 100% zabytek. Jak pisałem - był taki pomysł kilka lat temu, ale szybko spadł z tapety z powodów o których napisałem wyżej. Jeśli ktoś nadal tak mówi - proponuję, żeby po prostu ten skład sobie odkupił po skreśleniu. A od męczarni i innych problemów jakie w życiu zawodowym napotykają motorowych są ZZ (z tego co mi wiadomo stały motorowy tego składu - przemiły pan - jest z niego zadowolony).
Pingwin pisze:To trzeba było to skasować podczas ostatniego NG a nie marnować pieniądze spółki.
I jeździć rowerem? Ale to nie jest pretensja do mnie....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 25 sty 2011, 16:49

Bastian pisze:Bo była tu mowa, że kasa została wydana głównie wtedy.
a ostatnia wizyta "żaby" na T3 w lutym 2009r to nie było wywalenie kasy ??
MisiekK pisze: A od męczarni i innych problemów jakie w życiu zawodowym napotykają motorowych są ZZ (z tego co mi wiadomo stały motorowy tego składu - przemiły pan - jest z niego zadowolony).
Proszę Cię nie żartuj sobie.Od 8 miesięcy walczę o zrobienie tam normalnego lusterka i NIE DA SIĘ

A stały motorowy tego składu to był do lutego 2009r kiedy to wagon udał się na NG.Po tym czasie wagon dostaje każdy.
MisiekK pisze:był taki pomysł kilka lat temu, ale szybko spadł z tapety z powodów o których napisałem wyżej
To może mi powiesz kto tak dzielnie bronił tego wagonu podczas NG w lutym, skład był o opłakanym stanie a mimo wszystko go reanimowano ](*,)
http://tramwar.republika.pl/twzaba.html pisze:Tak długi czas remontu był związany z odmiennością składu od innych 13N oraz kiepskim stanem technicznym (w tym poważnie naruszoną przez czas konstrukcją pudeł obu wagonów)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 sty 2011, 16:57

Pingwin pisze:Proszę Cię nie żartuj sobie.Od 8 miesięcy walczę o zrobienie tam normalnego lusterka i NIE DA SIĘ
Cóż - kiepskie macie ZZ na R-4.
Pingwin pisze:To może mi powiesz kto tak dzielnie bronił tego wagonu podczas NG w lutym, skład był o opłakanym stanie a mimo wszystko go reanimowano ](*,)
Też chętnie się dowiem.
http://tramwar.republika.pl/twzaba.html pisze:Tak długi czas remontu był związany z odmiennością składu od innych 13N oraz kiepskim stanem technicznym (w tym poważnie naruszoną przez czas konstrukcją pudeł obu wagonów)
Nic dodać, nic ująć.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 25 sty 2011, 17:19

MisiekK pisze:Cóż - kiepskie macie ZZ na R-4.
](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
MisiekK pisze:http://tramwar.republika.pl/twzaba.html napisał/a:
Tak długi czas remontu był związany z odmiennością składu od innych 13N oraz kiepskim stanem technicznym (w tym poważnie naruszoną przez czas konstrukcją pudeł obu wagonów)


Nic dodać, nic ująć.
Stan w jakim był wtedy ten wagon kwalifikował go do kasacji.
A jednak na czyjąś wyraźna prośbę ( KMKM ??) podjęto decyzje o reanimacji.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 sty 2011, 17:27

Pingwin pisze:Stan w jakim był wtedy ten wagon kwalifikował go do kasacji.
To był czas, kiedy jeszcze nie bardzo było czym jeździć. Stąd reanimowano różne indywidua.
Pingwin pisze:A jednak na czyjąś wyraźna prośbę ( KMKM ??) podjęto decyzje o reanimacji.
KMKM nic nie wie o ew. poparciu NG żabska, chyba dałem wyżej to jasno do zrozumienia. Sam bym chciał wiedzieć, co za mityczni miłośnicy za tym chodzili. Ale stawiam, że to tylko plotka. Gdyby pojazdy miały być historykami, to by zdjęte ze stanu stały pod potem czekając na zbawienie zamiast opalać się s świetle jarzeniówek nad kanałem na T-3 kilka miesięcy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 sty 2011, 0:09

ale po co ratować żabę? ona nie jest w żaden sposób reprezentatywna dla historii...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

primoż
Posty: 3779
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 30 sty 2011, 0:36

MeWa pisze:ale po co ratować żabę? ona nie jest w żaden sposób reprezentatywna dla historii...
Jedyna taka parówka. Na dodatek jedyna wygodna.

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 30 sty 2011, 12:38

I tak będzie napisane w muzeum komunikacji w roku 2100 przy zachowanej żabie?
"To jest taki wagon 13N, lekko zmodernizowany, nie jest jakość szczególnie odmienny, ale jest wygodniejszy od innych swojego typu."
Litości to teraz trzeba zachować jeszcze 4 składy w/g innego standardu NG, z i bez nagrzewnic, z i bez gniazd zespolonych.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 31 sty 2011, 12:25

MeWa pisze:ale po co ratować żabę? ona nie jest w żaden sposób reprezentatywna dla historii...
No właśnie....
primoż pisze:Na dodatek jedyna wygodna.
A jeździłeś nią jak miała siedzonka - zielone plastiki z których się zjeżdżało na podłogę na twarz? Bo takie trzebaby koniecznie odtworzyć jako pierwowzór.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ