Prawko i lewko

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 19 paź 2010, 21:33

Nie bój się, co najwyżej się zszokujesz jak niespodziewanie przyjdzie ;)

NMSP

Awatar użytkownika
Gronostaj
Posty: 1201
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:31

Post autor: Gronostaj » 19 paź 2010, 22:17

Tak sobie czytam te Wasze pogawędki prawojazdowe i się zastanawiam, czy się z bratem na kurs nie zapisać... Mam wątpliwości, bo jakoś tego nie czuję. Ale może się okaże, że strach ma wielkie oczy i że się nadaję na kierowcę. Heh.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 19 paź 2010, 23:57

Paweł_K pisze:Siostra pracuje w straży miejskiej - mówi, że fotoradary są ustawiane od +30 - za mniejsze przekroczenie nie opłaca się przeprowadzać postępowania związanego z identyfikacją właściciela pojazdu...
O świetnie prosperującym przedsiębiorstwie "Fotoradary człuchowskie" słyszałeś? Sąsiednie Bobolice i Biały Bór też sobie świetnie radzą. Z tych miejsc przysyłają mandaty nawet za kilkanaście km/h.
Paweł_K pisze:EDIT - chyba że fotoradar należy do prywatnej firmy, to potrafi być ustawiony już na +5. Firmy takie mają podpisane umowy z urzędami gmin/miast i biorą procent od każdego mandatu, to łapią jak popadnie...
A komendantowi takiej straży gminnej zlecającej obsługę fotoradaru prywatnej firmie powinien wejść prokurator na głowę.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 paź 2010, 0:12

Premo pisze:Jazda prawym pasem jest przepisem martwym, niestosowanym przez nikogo nawet przez egzaminatorów, policję itp.
O przepraszam, ja jednak w miarę możliwości staram się jechać prawym pasem, pozostawiając te położone po lewej stronie dla nieco bardziej spieszących się ludzi / wariatów :)
Premo pisze:Ile trzeba przekroczyć prędkość by dać się złapać na fotoradar?
Na pewno raz przejechałem 70km/h przed fotoradarem przy ograniczeniu o 20km/h niższym i mandatu nie dostałem (to było parę ładnych miesięcy temu). Generalnie jednak staram się przy tych urządzonkach przejeżdżać maksymalnie o 5km/h więcej niż pozwala ograniczenie. Po co ryzykować? :) Czemu masz wrażenie, że coś Cię złapało?
noidea

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 20 paź 2010, 0:59

bepe pisze: A komendantowi takiej straży gminnej zlecającej obsługę fotoradaru prywatnej firmie powinien wejść prokurator na głowę.
Dlaczemu?

Ja proponuję proste rozwiązanie. Bojkot fotoradarów! Wszyscy jeździmy zgodnie z przepisami, niech gminy zbankrutują :D

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 paź 2010, 7:46

Paweł_K pisze:Generalnie, u nas do +20 krzywda się nie stanie
No cóż. Miałem niefart. Ostatnio zapłaciłem za +19 na przejściu przy szkole w niedzielny poranek.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 paź 2010, 8:04

Gronostaj pisze:Tak sobie czytam te Wasze pogawędki prawojazdowe i się zastanawiam, czy się z bratem na kurs nie zapisać... Mam wątpliwości, bo jakoś tego nie czuję. Ale może się okaże, że strach ma wielkie oczy i że się nadaję na kierowcę. Heh.
Zapisuj, zapisuj... Póki kursy na PJ nie zdrożały. W dwa miesiące da radę zrobić kurs i się zapisać na egzamin...
bepe pisze:O świetnie prosperującym przedsiębiorstwie "Fotoradary człuchowskie" słyszałeś? Sąsiednie Bobolice i Biały Bór też sobie świetnie radzą. Z tych miejsc przysyłają mandaty nawet za kilkanaście km/h.
Kolega z pracy dostał dwa mandaty... Właśnie z okolic Człuchowa. Z tego samego miejsca. Jeden w jedną stronę, drugi w drugą stronę. ;]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5316
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 20 paź 2010, 8:39

bepe pisze:O świetnie prosperującym przedsiębiorstwie "Fotoradary człuchowskie" słyszałeś? Sąsiednie Bobolice i Biały Bór też sobie świetnie radzą. Z tych miejsc przysyłają mandaty nawet za kilkanaście km/h.
No właśnie mam wrażenie, że w tamtych okolicach zostałem sfotografowany przy prędkości +/- 52-55 km/h przy ograniczeniu do 40, w jakiejś wiosce
bepe pisze:A komendantowi takiej straży gminnej zlecającej obsługę fotoradaru prywatnej firmie powinien wejść prokurator na głowę.
Sęk w tym, że to zleca urząd miasta / gminy a nie komendant straży gminnej.
Premo pisze:Pytam bo mam wrażenie że coś mnie złapało. Tyle że na pewno nie przekroczyłem prędkości o więcej niż 20 km/h. Czyli mogę się bać?
Zależy - jeśli byłeś na drodze sam, to tak. Bo fotka musi przedstawiać pojedyncze auto
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 20 paź 2010, 11:50

Delfino pisze:Dlaczemu?
Dlatemu, że straży gminnej nie wolno przekazywać danych osobowych prywatnym przedsiębiorcom.

Wystawianie mandatów karnych jest kompetencją straży gminnej i to ona ma tę kompetencję wykonywać. W ramach tej kompetencji straż gminna ma prawo do przetwarzania (a nie przekazywania) danych osobowych. Przekazanie danych łapałoby się na pewno pod nieoceniony art. 231 par. 1 kodeksu karnego, a może i coś jeszcze by się znalazło.
Paweł_K pisze:Sęk w tym, że to zleca urząd miasta / gminy a nie komendant straży gminnej.
Kompetencję kontrolowania ruchu drogowego posiada straż gminna, a nie urząd, który zresztą w ogóle nie jest organem samorządowym, tylko aparatem pracy wójta/burmistrza/prezydenta miasta. Więc jeśli kogoś oskarżać, to albo komendanta straży gminnej (który kieruje pracą straży gminnej), albo wójta. Ale jako że kontrolowanie ruchu należy do straży gminnej, a nie do wójta, to raczej przestępstwo popełnia komendant.
Pawel_ pisze:Kolega z pracy dostał dwa mandaty... Właśnie z okolic Człuchowa. Z tego samego miejsca. Jeden w jedną stronę, drugi w drugą stronę. ;]
Moi dziadkowie drugi rok pod rząd z wyprawy nad morze dostali po dwa zdjęcia z Białego Boru.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 paź 2010, 16:21

Wie ktoś ile kosztuje godzinka jazdy doszkalającej w OSZ MZA? ;]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 20 paź 2010, 19:59

O świetnie prosperującym przedsiębiorstwie "Fotoradary człuchowskie" słyszałeś? Sąsiednie Bobolice i Biały Bór też sobie świetnie radzą. Z tych miejsc przysyłają mandaty nawet za kilkanaście km/h.
Wiadomo w których miejscowościach jeszcze są takie czułe?
Adam G. pisze:Czemu masz wrażenie, że coś Cię złapało?
Bo kątem oka zobaczyłem błysk. Chociaż nie jestem pewny czy to fotoradar

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 20 paź 2010, 20:26

Nie jestem na bieżąco, to czy w zakresie prawa jazdy coś się zmienia od nowego roku czy nie? Wczoraj moja dziewczyna do mnie zadzwoniła i uparcie twierdziła, że od nowego roku prawo jazdy będzie wydawane tylko na 5 lat i po 5 latach ponownie trzeba zdawać egzamin, etc.

Ja słyszałem, że plastik będzie ważny lat 15 (mówię o kategorii B), a uprawnienia bez zmian... No i bodaj ten VAT nieszczęsny. :-k
Premo pisze:Bo kątem oka zobaczyłem błysk
Wydaje mi się, że jak fotoradar cyka fotkę, to nie emituje żadnego błysku...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 paź 2010, 21:14

Wolfchen pisze:
Premo pisze:Bo kątem oka zobaczyłem błysk
Wydaje mi się, że jak fotoradar cyka fotkę, to nie emituje żadnego błysku...
A ja wiem, że nocą jak najbardziej błyska.
noidea

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 paź 2010, 22:47

Wolfchen pisze:A, to nie mam pytań :P
Sam tego nie doświadczyłem, żeby nie było :D Ale już ze dwa razy widziałem, jak jadącemu przede mną kierowcy coś błysnęło po oczach :)
noidea

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7779
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 20 paź 2010, 22:52

Premo pisze:
Bo kątem oka zobaczyłem błysk. Chociaż nie jestem pewny czy to fotoradar
A gdzie to Cię spotkało? Ostatnio ciągle w nocy cyka zdjęcia fotoradar w Tarczynie, absolutnie każdemu. Mi zrobił przy prędkości ~20 km/h :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

ODPOWIEDZ