Strona 74 z 86
: 26 cze 2013, 10:15
autor: Mong
Łukasz pisze:My tym 401 otwieramy oczy niedowiarkom i mówimy: Trasą Siekierkowską jest szybko.
Raz jak wracałem z Ursynowa z kumplem to on chciał

+ pociąg (do Zielonej jechał), a ja mu mówię "Chodź na 401". Z początku nie chciał, ale wsiadł do niego (potem miał dogodną przesiadkę do 173/315) i jeszcze mi dziękował

A było to w szczycie.
Tak więc mnie oczy otworzyło i o ile 401 jeździ w miarę punktualnie to jest dobrą alternatywą dla podróży rejony Płowieckiej <-> Służew/Ursynów.
: 26 cze 2013, 10:19
autor: PiotrekP
pawcio pisze:Ale to wymaga wzmocnienia 123 w DS, co takie oczywiste poza odcinkiem Wiatraczna-Gocław nie jest.
Nawet po wywaleniu stamtąd 115 i 315?
: 26 cze 2013, 10:20
autor: grzegorz
Poc Vocem pisze:Może w takim razie na Witolin lepiej jest posłać 123 właśnie?
123 nie kończy na Wiatraku!

A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
: 26 cze 2013, 10:27
autor: Poc Vocem
grzegorz pisze:123 nie kończy na Wiatraku!

A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Mógłbyś mi nie wmawiać czegoś czego nie napisałem? Przecież dalej jest:
Chociaż z drugiej strony... dalsze wydłużanie 148 na Wschodni...
, co odnosi się do zastępstwa za 123 na dalszej części trasy.
: 26 cze 2013, 10:27
autor: MichalJ
Niedługo na tej wspaniałej pętli na Lubelskiej nic nie zostanie.
W ogóle zawsze mnie dziwiło, że praktycznie cała południowa prawa strona Wisły ma lepszy dojazd na Śródmieście/Centralny niż na Wschodni.
: 26 cze 2013, 10:31
autor: Bastian
grzegorz pisze:A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Tam powinno być porządne 137 i basta

: 26 cze 2013, 10:34
autor: MichalJ
Co to jest 137?
: 26 cze 2013, 10:37
autor: Bastian
Projekt wawerski - link kilka(naście) postów wcześniej

: 26 cze 2013, 10:37
autor: grzegorz
Bastian pisze:grzegorz pisze:A właśnie zabrano (marne, bo marne) 115 z Lubelskiej.
Tam powinno być porządne 137 i basta

Na razie nie ma go wcale - dokąd miałoby zdążać to 137, do Wesołej? Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.
: 26 cze 2013, 10:40
autor: Bastian
grzegorz pisze:Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.
W ogóle cię więc nie powinno być w tym temacie - i to od jego samego początku...
: 26 cze 2013, 10:48
autor: Teokryt
Po skończeniu wielkich budów S2/S8/S79 to 401 mogło by.. (ironia mode on)
PKP Ursus, NowoLazurowa, Opacz, w. Al. Krakowska, Służewiec i dalej swoja trasą

(ironia mode off)
Jednak po oddaniu przystanku Ursus-Niedżwiadek 401 wyskoczy ekspresowo.
Może by tak wstawić je na ursus północny przez PKP włochy? jak za mało miejsca, 127 kopnąć gdzieś indziej, np pod Ursus Ratusz. I dobre przesiadki i trasa mniej korkowa (za wyjątkiem kleszczowej, jednak puszczenie 401 przez popularną to tez nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.
: 26 cze 2013, 10:58
autor: fik
Co ma Niedźwiadek do 401?
: 26 cze 2013, 11:16
autor: Wolfchen
Może pomylił z 517?

: 26 cze 2013, 11:16
autor: Teokryt
ZTM zapewne porobi i dowozówki do nowego przystanku i będzie chciał by ludzie robili dowozówka, SKm/Km i przesiadki we włochach. Nawet czasowo to dramatycznie nie wygląda. A że 401 jest korkogenne w samym ursusie...
: 26 cze 2013, 11:40
autor: grzegorz
Bastian pisze:grzegorz pisze:Bo jeśli tak, to ja na kolejną świętą wojnę w sprawie 514 się nie piszę i wycofuję z dalszej dyskusji.
W ogóle cię więc nie powinno być w tym temacie - i to od jego samego początku...
Przypominam, że temat dotyczy 401. Nie ma co biadać tu nad tym, że niestety nie zrobiono porządku w Wesołej i Wawrze. Pewnie, że najłatwiej (i najlepiej?) byłoby powiedzieć: „no to częste 183 wydłużmy do Wschodniego”, ale nie powiemy, bo jest jak jest.
Odcinek Gocław - Wiatraczna nie może zawisnąć na dwóch niepunktualnych, bo ciągnących się przez pół miasta liniach (148, 401). Co innego, gdyby 401-p (praskie) zaczynało z (powiedzmy) Bokserskiej i latało cały tydzień. Być może wtedy nawet można by 148 zostawić tylko na lewej stronie Wisły?

Dobra, z tym to już może mnie poniosło.