O grzaniu i niegrzaniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 21 maja 2014, 9:49

JacekM pisze:Znowu Panom Kierowcom Z Najlepszego Prywatnego Przewoźnika ktoś pieczątki nie wstawił? Dziwne, że jakoś w MZA i TW uznano, że klima jednak by się przydała...
No popatrz, a ja wczoraj jechałem oraz miałem okazję mijać autobusy Najlepszego Miejskiego Przewoźnika z otwartymi oknami oraz szyberdachami.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 21 maja 2014, 14:27

Też widziałem. Stare MANy, Neoplany, SU15. A, i Jelcze. :)

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 21 maja 2014, 19:52

Ja dzisiaj widziałem przynajmniej trzy długie Solbusy z wyłączoną klimą. Możemy się tak licytować.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 21 maja 2014, 20:19

JacekM pisze:Znowu Panom Kierowcom Z Najlepszego Prywatnego Przewoźnika ktoś pieczątki nie wstawił? Dziwne, że jakoś w MZA i TW uznano, że klima jednak by się przydała...
Skoro w Mobilisie w taryfikatorze kar uwzględniono 'Niestosowanie się do procedur dotyczących stosowania klimatyzacji', to nie jest dziwne, że kierowcy się do tych procedur stosują. Ciężko wymagać, żeby ktoś ryzykował własną premią i włączał klimę bez zezwolenia (a tak wygląda procedura, że albo stempel w karcie, albo ogłoszenie na grupie). Jakiś czas temu kierownictwo w Mobilisie się zmieniło i odważnych, którzy stawiają dobro pasażera ponad idiotyczne regulaminy będzie coraz mniej. Bo jedyne, co nowe kierownictwo ma do zaoferowania, to 'wyciąganie konsekwencji służbowych' za każde, najmniejsze naruszenie regulaminu, bez względu na to, czy jest on idiotyczny, czy nie. A aktualnie nawet za oszczędności Mobilis przestał płacić, zasłaniając się zmianą oprogramowania obliczającego zużycie paliwa, więc nie dziwne, że kierowcy stosują się do wytycznych pracodawcy. Jak ZTM weźmie termometry w dłoń i parę wozów ześle na brak klimy, to Mobilis się może, ale niekoniecznie, opamięta.

Markosek
Posty: 157
Rejestracja: 20 gru 2011, 23:31

Post autor: Markosek » 21 maja 2014, 21:20

Dzieki za obrazowe wyjaśnienie dlaczego 8226 mógł chłodzić, a w A702 ratowali się oknami. Tylko wcale mnie to nie pociesza :/
M1 M2
1 4 18 25 35
109 128 136 154 171 186 190 222504 523

Flash8222
Posty: 7628
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 maja 2014, 1:13

Pawel_ pisze:Też widziałem. Stare MANy, Neoplany, SU15. A, i Jelcze. :)
A ja widziałem dzisiaj pięć wozów z Twojej zajezdni gdzie klima nie była włączona...

Żeby nie było OT, to na klementowickiej od wczoraj wieczorem ruch jak w ulu, klima jest nabijana w wozach, wymieniane są paski oraz filtry, naprawiane sprężarki, a nawet mechanicy jeżdżą po mieście i wypytują w którym klima działa.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 22 maja 2014, 2:25

Domas pisze:
JacekM pisze:Znowu Panom Kierowcom Z Najlepszego Prywatnego Przewoźnika ktoś pieczątki nie wstawił? Dziwne, że jakoś w MZA i TW uznano, że klima jednak by się przydała...
Skoro w Mobilisie w taryfikatorze kar uwzględniono 'Niestosowanie się do procedur dotyczących stosowania klimatyzacji', to nie jest dziwne, że kierowcy się do tych procedur stosują.
Ta formułka służy raczej do karania cwaniaków, którzy nie stosują klimy mimo polecenia. Naprawdę nie wierzę, że ktoś zostanie ukarany za to, że klima miała być do 19, a o 21 wciąż chodziła. Generalnie napisałeś to, co mówią kierowcy. Że kierownictwo złe, że kary itd., a to bzdury które nie mają nic wspólnego z klimą. Prawda jest taka, że znaczna większość wozów ma klimę sprawną, większość kierowców ją włącza. Niestety, nadal są tacy którzy nie zrobią tego w imię bóg wie czego, mnóstwo jest takich którzy nie umieją obsługiwać autobusu (u innych przewoźników nie jest lepiej, a powiedziałbym że nawet gorzej), wreszcie dochodzą wozy które nie mają sprężarek lub są w jakiś sposób uszkodzone. 20.05 klima w Mobilisie oficjalnie miała być, więc jeśli jej nie było - powód jest gdzieś wyżej.
Domas pisze:(a tak wygląda procedura, że albo stempel w karcie, albo ogłoszenie na grupie).
Nie do końca.
Domas pisze:Jakiś czas temu kierownictwo w Mobilisie się zmieniło i odważnych, którzy stawiają dobro pasażera ponad idiotyczne regulaminy będzie coraz mniej. Bo jedyne, co nowe kierownictwo ma do zaoferowania, to 'wyciąganie konsekwencji służbowych' za każde, najmniejsze naruszenie regulaminu, bez względu na to, czy jest on idiotyczny, czy nie.
Oj pieprzysz pan. Ci którzy za poprzedniego kierownictwa w jakiś sposób dbali o pasażerów, robią to i dziś, bez żadnych konsekwencji. Problem jest w kierowcach, nie w kierownictwie - i fajnie gdyby najwięksi krzykacze w końcu to przyjęli do siebie.
Domas pisze:A aktualnie nawet za oszczędności Mobilis przestał płacić, zasłaniając się zmianą oprogramowania obliczającego zużycie paliwa, więc nie dziwne, że kierowcy stosują się do wytycznych pracodawcy.
Tu już w ogóle brak związku. Skoro paliwo nie jest rozliczane (co mi się bardzo nie podoba, żeby nie było że tylko chwalę), to raczej nikt nie powinien oszczędzać na klimie, nie?

Ja w tym sezonie widuję dokładnie taki sam odsetek klimy u MZA i w Mobilisie. O innych się nie wypowiadam, jeżdżę ostatnio w rejonach gdzie nie ma PKSu i ITSu.
noidea

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2061
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 22 maja 2014, 7:38

ITS to jakaś totalna porażka. W tym sezonie jak do tej pory w ogóle nie stosują klimy, widziałem wiele ich wozów, wszystkie z pootwieranymi oknami...

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 22 maja 2014, 10:48

Adam G. pisze:Naprawdę nie wierzę, że ktoś zostanie ukarany za to, że klima miała być do 19, a o 21 wciąż chodziła. Generalnie napisałeś to, co mówią kierowcy. Że kierownictwo złe, że kary itd., a to bzdury które nie mają nic wspólnego z klimą.
Patrząc na listy wykroczeń i na to, za co kierowcy są karani, a są ścigani za wszystko, za co można ich premii pozbawić, nie można się dziwić, że obawiają się, że za klimę też można oberwać. Jeśli firma wprowadza politykę bata bez udziału marchewki, to konsekwencje są takie, jakie są: nie ma kto jeździć, a ci, którzy jeżdżą albo mają wszystko gdzieś, albo są regulaminowi do bólu.
Adam G. pisze:
Domas pisze:(a tak wygląda procedura, że albo stempel w karcie, albo ogłoszenie na grupie).
Nie do końca.
Procedury odnośnie klimatyzacji nie zmieniły się od zeszłego roku. W dalszym ciągu włącza się ją na polecenie, czyli albo w związku ze stemplem w karcie i ogłoszeniem w zajezdni z informacją w jakich godzinach klima ma być włączona, albo po otrzymaniu polecenia od dyspozytora. Innych możliwości regulaminy nie przewidują.
Adam G. pisze:Ci którzy za poprzedniego kierownictwa w jakiś sposób dbali o pasażerów, robią to i dziś, bez żadnych konsekwencji.
No właśnie nie, pewna część przestała w obawie przed konsekwencjami. Bo kiedyś pewnymi tematami można było się nie przejmować przy zachowaniu zdrowego rozsądku, a teraz nie wiadomo co komu do łba strzeli i za co po premii pojadą, bo zdrowy rozsądek jest wypierany przez bezmyślne stosowanie się do regulaminów.
Adam G. pisze:Tu już w ogóle brak związku. Skoro paliwo nie jest rozliczane (co mi się bardzo nie podoba, żeby nie było że tylko chwalę), to raczej nikt nie powinien oszczędzać na klimie, nie?
Nie jest rozliczane paliwo, więc niektórym dochody spadły. I ta część za nic klimy nie włączy, bo trzęsie dupami, że jeszcze dostanie po kieszeni za niestosowanie się do procedur. No i, o czym dobrze wiesz, zużycie paliwa jest kluczowym parametrem przy ocenie pracy kierowcy Mobilisu. Ranking bazuje na paliwie, a ranking ma przełożenie na to, czy ktoś będzie zarabiał więcej, czy mniej.

Walas
Posty: 17108
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 22 maja 2014, 11:05

konri pisze:ITS to jakaś totalna porażka. W tym sezonie jak do tej pory w ogóle nie stosują klimy, widziałem wiele ich wozów, wszystkie z pootwieranymi oknami...
O przepraszam Cię bardzo, ale przedwczoraj A247 na 116 chłodził, A228(?) na 167 także.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
konri
Posty: 2061
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 22 maja 2014, 15:31

Walas pisze:
konri pisze:ITS to jakaś totalna porażka. W tym sezonie jak do tej pory w ogóle nie stosują klimy, widziałem wiele ich wozów, wszystkie z pootwieranymi oknami...
O przepraszam Cię bardzo, ale przedwczoraj A247 na 116 chłodził, A228(?) na 167 także.
Jednak są wyjątki, wczoraj widziałem ok 8szt., wszystkie bez klimy. Dzisiaj za to A215 na 511 chłodzi ;)

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 maja 2014, 17:59

A749 na 180, bez klimy, bez działających kasowników, bez Knapika, bez elektrodech, z wyświetlaczem "180 WILANÓW" gdy jechał na Chomiczówkę. To Ten Wspaniały Prywatny Przewoźnik? A w MZA, 3 wozy z 3 różnych zajezdni, klima działająca w 100%...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 maja 2014, 19:38

Dlatego klimatyzacja to zło. Bo ten chłodzi, a ten nie. :roll:

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1885
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 22 maja 2014, 19:45

Pawel_ pisze:Bo ten chłodzi, a ten nie. :roll:
Bo jeden jest tępy, a drugi (ten co włącza klimę) nie. :P

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 maja 2014, 21:09

Dziwne, że kierowcy nie mieli problemów z przyswojeniem zasad działania hamulca, skrzyni biegów albo (tu nie wszyscy) guzika do otwierania i zamykania drzwi.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ