Tak, do WKD a nie do Metro Służew. Czy w takim razie coś się w ZTM zmieniło? Lipiec się kończy, ZTM mógłby jakiś zarys zmian od września ujawnić. Bo teraz propozycja użytkownika aby zamiast lini 515 była 401, a zamiast 401 była 402 na trasie jeszcze bardziej skróconej, jest gorsza.osa pisze:W kwietniu napisałem tak: "Z linii 401 zostanie dość długi kawałek: Marysin Wawerski - WKD Raków na ul. Łopuszańskiej". Tak się wtedy mówiło w ZTM. Szczegóły tu: http://autobusczerwony.blox.pl/2015/04/ ... osach.html
401 - dzielić, czy nie?
Moderator: Wiliam
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.
Jakoś sens tej operacji mi umyka.
No i przecież były.Bon Jovi pisze:Miały to poprzedzić konsultacje społeczne
Wiliam pisze:PKP Służewiec 02 dla wysiadających, zjazd pod wiadukt i jakiś postój wyrównawczy i potem start na wschód z PKP Służewiec 01.
Tak na dobrą sprawę to i przed przystankiem PKP Służewiec 01 z reguły jest pusto i może sobie tam autobus spokojnie stać. 
Tylko, że tam masz pas rozbiegowy z wjazdu z Ski, a wcześniej kawałek oddzielony ciągłą.
Poza tym też co innego ktoś kto przystanął sobie z jakiegoś powodu w ramach świateł Parkuj Wszędzie na chwilę a co innego autobusy stojące tam cały dzień.
Chyba jednak lotnisko...
Poza tym też co innego ktoś kto przystanął sobie z jakiegoś powodu w ramach świateł Parkuj Wszędzie na chwilę a co innego autobusy stojące tam cały dzień.
Chyba jednak lotnisko...
Ilu z tych 80% wysiada na PKP Służewiec i już nie będzie mogło wrócić?Krzysiek_S pisze: Można jeszcze dodać, że 80% pasażerów wysiada na Służewcu zarówno z kierunku wschodniego jak i zachodniego.
Pewnie to uśrednione. Więc teoretycznie poszkodowanych będzie 20%.
Przykładowo. Droga się dopiero zaczyna (i przez wiele lat tak jeszcze będzie), także wystarczyłoby zmienić malowanki i postawić D-7 za węzłem. Na wiadukcie też się może jakieś miejsce znajdzie.MZ pisze:Wiliam pisze:PKP Służewiec 02 dla wysiadających, zjazd pod wiadukt i jakiś postój wyrównawczy i potem start na wschód z PKP Służewiec 01.Gdzie ten postój wyrównawczy pod wiaduktem? Na drodze ekspresowej?

A zawrotka na skrzyżowaniu ze Żwirki i Wigury i postój tuż za przystankiem Sasanki?BJ pisze:Tylko, że tam masz pas rozbiegowy z wjazdu z Ski, a wcześniej kawałek oddzielony ciągłą.
Poza tym też co innego ktoś kto przystanął sobie z jakiegoś powodu w ramach świateł Parkuj Wszędzie na chwilę a co innego autobusy stojące tam cały dzień.
Chyba jednak lotnisko...
Trzy przystanki dalej jest cywilizowana pętla na Lotnisku. To może być przy okazji pierwszy krok do wycięcia stamtąd 175 albo 188 
Optymista z Ciebie. 
Niemniej ja nie widzę sensu krańcować wcześniej niż na WKD Raków. Albo nawet do Zajezdni Kleszczowa. Dzięki temu pasażerowie zyskają dogodną przesiadkę do 187 i 517.
Niemniej ja nie widzę sensu krańcować wcześniej niż na WKD Raków. Albo nawet do Zajezdni Kleszczowa. Dzięki temu pasażerowie zyskają dogodną przesiadkę do 187 i 517.
Kompletnie bez sensu wtedy z tym nowym 317 by było... Zamiast rozkładu byłaby loteria.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Ja, podobnie jak ty, przedstawiłem jedynie swoje prywatne zdanie. Do Strategii nie nawiązywałem. Na szczęście trasa 401 to nie mój problem.fik pisze: Ja z kolei, w przeciwieństwie do ciebie, nie uważam, że strategia transportowa jest czymś służącym do podcierania się.
Skoro już są znane plany, to rozumiem że napiszesz do ZTMu wniosek o wydłużenie trasy do Lotniska, prawda?
1. Przeciążenie linii w części zachodniej.MichalJ pisze:Jakoś sens tej operacji mi umyka.
1a. Odcinkowe wykorzystanie, marginalny tranzyt.
2. Koszmarny problem z nieregularnością.
Nie będą mogli wsiąść w jadące na Wynalazek 402 i tam złapać wcześniejsze?MichalJ pisze:Ilu z tych 80% wysiada na PKP Służewiec i już nie będzie mogło wrócić?Krzysiek_S pisze: Można jeszcze dodać, że 80% pasażerów wysiada na Służewcu zarówno z kierunku wschodniego jak i zachodniego.
Pewnie to uśrednione. Więc teoretycznie poszkodowanych będzie 20%.
Nie było konsultacji ws. 401. Szczerze mówiąc nie wiem jak należałoby pytać i rozmawiać o tak wąskim temacie...BJ pisze:No i przecież były.Bon Jovi pisze:Miały to poprzedzić konsultacje społeczne
No cudownie po prostu.person pisze: Nie będą mogli wsiąść w jadące na Wynalazek 402 i tam złapać wcześniejsze?