401 - dzielić, czy nie?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 762
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 23 lip 2015, 16:32

osa pisze:W kwietniu napisałem tak: "Z linii 401 zostanie dość długi kawałek: Marysin Wawerski - WKD Raków na ul. Łopuszańskiej". Tak się wtedy mówiło w ZTM. Szczegóły tu: http://autobusczerwony.blox.pl/2015/04/ ... osach.html
Tak, do WKD a nie do Metro Służew. Czy w takim razie coś się w ZTM zmieniło? Lipiec się kończy, ZTM mógłby jakiś zarys zmian od września ujawnić. Bo teraz propozycja użytkownika aby zamiast lini 515 była 401, a zamiast 401 była 402 na trasie jeszcze bardziej skróconej, jest gorsza.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 lip 2015, 17:48

Jakoś sens tej operacji mi umyka.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 23 lip 2015, 20:55

Bon Jovi pisze:Miały to poprzedzić konsultacje społeczne
No i przecież były.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 23 lip 2015, 22:26

Wiliam pisze:PKP Służewiec 02 dla wysiadających, zjazd pod wiadukt i jakiś postój wyrównawczy i potem start na wschód z PKP Służewiec 01.
:arrow: Gdzie ten postój wyrównawczy pod wiaduktem? Na drodze ekspresowej?

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 lip 2015, 22:31

Tak na dobrą sprawę to i przed przystankiem PKP Służewiec 01 z reguły jest pusto i może sobie tam autobus spokojnie stać. :>

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 23 lip 2015, 22:42

Tylko, że tam masz pas rozbiegowy z wjazdu z Ski, a wcześniej kawałek oddzielony ciągłą.
Poza tym też co innego ktoś kto przystanął sobie z jakiegoś powodu w ramach świateł Parkuj Wszędzie na chwilę a co innego autobusy stojące tam cały dzień.

Chyba jednak lotnisko...

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 lip 2015, 22:43

Krzysiek_S pisze: Można jeszcze dodać, że 80% pasażerów wysiada na Służewcu zarówno z kierunku wschodniego jak i zachodniego.
Pewnie to uśrednione. Więc teoretycznie poszkodowanych będzie 20%.
Ilu z tych 80% wysiada na PKP Służewiec i już nie będzie mogło wrócić?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 lip 2015, 22:48

MZ pisze:
Wiliam pisze:PKP Służewiec 02 dla wysiadających, zjazd pod wiadukt i jakiś postój wyrównawczy i potem start na wschód z PKP Służewiec 01.
:arrow: Gdzie ten postój wyrównawczy pod wiaduktem? Na drodze ekspresowej?
Przykładowo. Droga się dopiero zaczyna (i przez wiele lat tak jeszcze będzie), także wystarczyłoby zmienić malowanki i postawić D-7 za węzłem. Na wiadukcie też się może jakieś miejsce znajdzie.
Obrazek

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 lip 2015, 22:48

BJ pisze:Tylko, że tam masz pas rozbiegowy z wjazdu z Ski, a wcześniej kawałek oddzielony ciągłą.
Poza tym też co innego ktoś kto przystanął sobie z jakiegoś powodu w ramach świateł Parkuj Wszędzie na chwilę a co innego autobusy stojące tam cały dzień.

Chyba jednak lotnisko...
A zawrotka na skrzyżowaniu ze Żwirki i Wigury i postój tuż za przystankiem Sasanki?

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 23 lip 2015, 23:15

Trzy przystanki dalej jest cywilizowana pętla na Lotnisku. To może być przy okazji pierwszy krok do wycięcia stamtąd 175 albo 188 ;)

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 lip 2015, 23:17

Optymista z Ciebie. :P

Niemniej ja nie widzę sensu krańcować wcześniej niż na WKD Raków. Albo nawet do Zajezdni Kleszczowa. Dzięki temu pasażerowie zyskają dogodną przesiadkę do 187 i 517.

Woronicz
Posty: 206
Rejestracja: 20 cze 2015, 15:31
Lokalizacja: skrzyżowanie Woroniczej i Wołowskiej

Post autor: Woronicz » 23 lip 2015, 23:27

A nie lepsze byłoby podział 401 na takie dwie linie?:
401: Ursus - trasa 401 - M Służew - trasa 317 - Wilanów
oraz
317: Okęcie - trasa 317 - M Służew - trasa 401 - marysin

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 lip 2015, 1:42

Kompletnie bez sensu wtedy z tym nowym 317 by było... Zamiast rozkładu byłaby loteria.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 lip 2015, 9:22

fik pisze: Ja z kolei, w przeciwieństwie do ciebie, nie uważam, że strategia transportowa jest czymś służącym do podcierania się.
Ja, podobnie jak ty, przedstawiłem jedynie swoje prywatne zdanie. Do Strategii nie nawiązywałem. Na szczęście trasa 401 to nie mój problem.
Skoro już są znane plany, to rozumiem że napiszesz do ZTMu wniosek o wydłużenie trasy do Lotniska, prawda?
MichalJ pisze:Jakoś sens tej operacji mi umyka.
1. Przeciążenie linii w części zachodniej.
1a. Odcinkowe wykorzystanie, marginalny tranzyt.
2. Koszmarny problem z nieregularnością.
MichalJ pisze:
Krzysiek_S pisze: Można jeszcze dodać, że 80% pasażerów wysiada na Służewcu zarówno z kierunku wschodniego jak i zachodniego.
Pewnie to uśrednione. Więc teoretycznie poszkodowanych będzie 20%.
Ilu z tych 80% wysiada na PKP Służewiec i już nie będzie mogło wrócić?
Nie będą mogli wsiąść w jadące na Wynalazek 402 i tam złapać wcześniejsze?
BJ pisze:
Bon Jovi pisze:Miały to poprzedzić konsultacje społeczne
No i przecież były.
Nie było konsultacji ws. 401. Szczerze mówiąc nie wiem jak należałoby pytać i rozmawiać o tak wąskim temacie...

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 lip 2015, 10:00

person pisze: Nie będą mogli wsiąść w jadące na Wynalazek 402 i tam złapać wcześniejsze?
No cudownie po prostu.

Zablokowany