Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 lut 2010, 22:07

A żeby było jeszcze ciekawiej to : na szlaku Wyszków - Przetycz poc 70341 ok 17:45 prawdopodobnie połamał pantografy i zerwał siec. Oczywiście jest i ZKA- tzn powinna być jak PKS Wyszków znalazł kierowce chętnego do nadgodzin.
Jak wychodziłem z roboty hrabiowie z sieciowego nawet pół koła za bazę nie wyjechali. Czekali na zmianę :bluzg: Mieli gdzieś ze pociąg stoi i praktycznie czeka się na ich decyzje- tzn określenie się ile czasu będą naprawiać. Tam by się im przydał pewien Pan na literkę R. z Radomia. Potrafi zmotywować do pracy.
P.s. Fidzio pewnie wie o kim mówię :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 05 lut 2010, 23:20

To jeszcze deser: widziałem chyba poc 8950 z Siedlec godzinę opóźniony, przy czym pierwszy Flirt był OK, a drugi już niezbyt... znaczy na zimno jechał, czyli jakiś defekt. Jechałem chyba tym składem z Warszawy, jeszcze było OK, ale jak widać w drodze powrotnej coś mu się odwidziało. Pasażerów mozna było policzyć na palcach jednej, może dwóch rąk - może zdefektował w Mińsku i kibelek 9830 zebrał chętnych.

Awatar użytkownika
eMeLPe
Posty: 209
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:21
Lokalizacja: Pruszków Płd-Zach (ZP 4196)

Post autor: eMeLPe » 06 lut 2010, 2:31

rufio198 pisze:A żeby było jeszcze ciekawiej to : na szlaku Wyszków - Przetycz poc 70341 ok 17:45 [...]
Zapewne chodziło Ci o poc. 30741 relacji Grodzisk Maz.-Ostrołęka(, którym miałem okazję jechać na odcinku Pruszków-Warszawa Włochy), prawda ;-)?
M-1 PKS S-1 7 9 709 727 KM1 KM8 WKD N85

KM WPR: 1, 2

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 06 lut 2010, 6:27

rufio198 pisze:P.s. Fidzio pewnie wie o kim mówię :D
WIEM :)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 06 lut 2010, 9:07

eMeLPe pisze:
rufio198 pisze:A żeby było jeszcze ciekawiej to : na szlaku Wyszków - Przetycz poc 70341 ok 17:45 [...]
Zapewne chodziło Ci o poc. 30741 relacji Grodzisk Maz.-Ostrołęka(, którym miałem okazję jechać na odcinku Pruszków-Warszawa Włochy), prawda ;-)?
Zgadza się. Jakoś ta nowa numeracja nie może mi do głowy wejść (-(

przewoz pisze:To jeszcze deser: widziałem chyba poc 8950 z Siedlec godzinę opóźniony, przy czym pierwszy Flirt był OK, a drugi już niezbyt... znaczy na zimno jechał, czyli jakiś defekt. Jechałem chyba tym składem z Warszawy, jeszcze było OK, ale jak widać w drodze powrotnej coś mu się odwidziało. Pasażerów mozna było policzyć na palcach jednej, może dwóch rąk - może zdefektował w Mińsku i kibelek 9830 zebrał chętnych.
Ten obieg jest chyba na 1 ER. :shock: Zresztą nawet jak jeden zdefektował to tym pociągiem takie tłumy jeżdżą że swobodnie zmieszczą się w drugim i będą miejsca leżące :grin:
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
zofey
Posty: 1570
Rejestracja: 11 mar 2009, 8:29
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki - Służewiec

Post autor: zofey » 06 lut 2010, 10:31

Ten obieg jest chyba na 1 ER.
8045/8950? Nie sądzę.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 lut 2010, 12:22

rufio198 pisze:Ten obieg jest chyba na 1 ER.
Tzn kurs z Siedlec może i jest na 1ER, ale kurs do Siedlec (o 19 z Warszawy) na pewno jest na 2 ER. Wczoraj było w nim ciasno, ludzie stali do samego Mińska prawie i jakby w nim puścić 1ER, to efekt był by mniej więcej taki, jak się na Łuków po 18 puści jedną AKM (czyli wiadomo co).
Bo na powrotnym kursie - to zgoda, pusty jeździ no i wczoraj taki jechał, tylko ciągnął za sobą jednego padniętego, czyli na noc nie został w Siedlcach, pewnie podmienili na coś sprawnego.

Piotr Wi
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2008, 19:37
Lokalizacja: Kanie

Post autor: Piotr Wi » 08 lut 2010, 21:17

WKD - ok. 20 jadąca z Warszawy w kierunku Podkowy Leśnej EN94 upolowała dzika ok.500 m przed przystankiem Reguły. Nie tylko dzik nie przeżył, w ezt uszkodzony przewód hamulcowy i przerwa w ruchu trwała przynajmniej do 20:45. Zabierałem swojego syna z Reguł - skład stał z dwoma czerwonymi światłami i górnym białym reflektorem czyli alarm. Pochwała dla mechanika, który prawie natychmiast poinformował pasażerów o zdarzeniu i przewidywanym dłuższym postoju.

Awatar użytkownika
eMeLPe
Posty: 209
Rejestracja: 01 lip 2009, 13:21
Lokalizacja: Pruszków Płd-Zach (ZP 4196)

Post autor: eMeLPe » 08 lut 2010, 23:15

Piotr Wi pisze:WKD - ok. 20 jadąca z Warszawy w kierunku Podkowy Leśnej EN94 upolowała dzika ok.500 m przed przystankiem Reguły. Nie tylko dzik nie przeżył, w ezt uszkodzony przewód hamulcowy i przerwa w ruchu trwała przynajmniej do 20:45. Zabierałem swojego syna z Reguł - skład stał z dwoma czerwonymi światłami i górnym białym reflektorem czyli alarm. Pochwała dla mechanika, który prawie natychmiast poinformował pasażerów o zdarzeniu i przewidywanym dłuższym postoju.
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1642250,0, ... omosc.html
Na tapecie oczywiście pożyczony skład dla SKM =;
M-1 PKS S-1 7 9 709 727 KM1 KM8 WKD N85

KM WPR: 1, 2

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 09 lut 2010, 8:04

Piotr Wi pisze:WKD - ok. 20 jadąca z Warszawy w kierunku Podkowy Leśnej EN94 upolowała dzika ok.500 m przed przystankiem Reguły. Nie tylko dzik nie przeżył, w ezt uszkodzony przewód hamulcowy i przerwa w ruchu trwała przynajmniej do 20:45. Zabierałem swojego syna z Reguł - skład stał z dwoma czerwonymi światłami i górnym białym reflektorem czyli alarm. Pochwała dla mechanika, który prawie natychmiast poinformował pasażerów o zdarzeniu i przewidywanym dłuższym postoju.
Jeśli dobrze pamiętam to WKD o 19:20 ze Śródmieścia w Regułach 19:40. Jedn. 27+38.
Znam tego maszynistę-nie mechanika tylko maszynistę. Bardzo fajny maszynista.
EN95-01 miała dziś przegląd i rano jej nie wypuścili, bo na tym obiegu o 19:20 ze Śródmieścia powinna być EN95-01, która wyjechała po przeglądzie o 14:50 z Grodziska.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Michał J
Posty: 287
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:08

Post autor: Michał J » 10 lut 2010, 0:01

Coś pieprzysz, za przeproszeniem. Jechałem nią o 9:50 z Komorowa, w kierunku Grodziska...

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 10 lut 2010, 16:22

Michał J pisze:Coś pieprzysz, za przeproszeniem. Jechałem nią o 9:50 z Komorowa, w kierunku Grodziska...
Wczoraj tak ale przedwczoraj nie. Przedwczoraj EN95-01 wyjechała dopiero o 14:50 z Grodziska do Warszawy.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 13 lut 2010, 11:43

Jakąś chwilowa padaczka na średnicy. Na Powislu stoi jakaś 2XAKM do Deblina chyba 1227, za nim coś następnego, pewnie 9340. Przez Centralny jadą na razie dwa pociągi, przez Śródmieście w kierunku wschodnim przetoczyła się jakaś drezyna, pewnie szyna jakąś dała sobie siana, powiedziała dość ;)
To zorganizowana akcja, bo ok 15 zamknięto tor w kierunku zachodnim na podmiejskiej średnicy i również drogowcy w akcji, a parę pociągów przez centryk

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 816
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 13 lut 2010, 15:31

Między Powiślem, a Stadionem w kierunku Wschodniej padło SBL chyba.
Wczoraj i dziś pociągi tam się wlekły...

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 13 lut 2010, 17:08

To właśnie mógł być efekt pęknięcia szyny.

ODPOWIEDZ