Solarisy, rocznik 07 - technika i eksploatacja

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Tadek A.
Posty: 429
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:08
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Post autor: Tadek A. » 06 maja 2007, 17:09

W sprowadzonych do nas na Woronicza U12 na początku były olbrzymie problemy z wyświetlaczami. Chodziło o to, że jeżeli zgasiło się silnik i kluczyk przez dłuższą chwilę był w pozycji pierwszej (tzn. kierowca nie przekręcił go z powrotem w pozycję środkową) to displaye szlag trafiał - a SRG3100P działał jakby nigdy nic. Za problem wzięli się nasi fachowcy i przez pewien czas były różne genialne patenty na połączenia elektryczne o jakich się producentowi nie śniło #-o Obecnie problemy te są już prawie całkiem "wyleczone".
P.S. "Prawie" robi wielką różnicę :D
14.07.2008 - i starczy...

Dla sympatyków metra: http://www.tadek.jasky.pl (ostatnia aktualizacja: 06.07.2008)

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 01 lip 2007, 11:24

Jesli chodzi o nowosci, to A109 widziany na 197,ale ciekawostka jest Scania A509 widziana na 154.Czy to nowy wóz, czy moze nastapiła zmiana numerów?
Miała reklame na tylniej scianie,a z tego co wiem wozy z ostatniej dostawy nie doczekaly sie jeszcze wyklejeń?

michał1984
Posty: 3305
Rejestracja: 02 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: michał1984 » 01 lip 2007, 11:33

Słuchajcie np. dzisiaj A111 jeździł na 2/197 w końcu tylko 10 sztuk miało być jak na razie a od 101 do 111 to chyba 11 sztuk jest :-k
Biedny moderator jak nie może sobie poradzić zamyka kolejne tematy.Brawo :)

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 01 lip 2007, 11:43

Była jeszcze 1 sztuka wcześniej, z tego co pamiętam.

Wrażenia z jazdy bardzo przyjemne, miękkie siedzenia szczególnie mi się spodobały.
W A108 wyłączony był sterownik(?), więc nie wypowiem się nt. informacji pasażerskiej. Zdziwiło mnie nietypowe, jak na nasze miasto umieszczenie wyświetlacza.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 01 lip 2007, 13:05

Solaris U10 pisze:Zdziwiło mnie nietypowe, jak na nasze miasto umieszczenie wyświetlacza.
:arrow: A gdzie on jest umieszczony?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 01 lip 2007, 13:14

MZ pisze:
Solaris U10 pisze:Zdziwiło mnie nietypowe, jak na nasze miasto umieszczenie wyświetlacza.
:arrow: A gdzie on jest umieszczony?
Na kabinie kierowcy.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 01 lip 2007, 14:57

R-11 Kleszczowa pisze:
MZ pisze: :arrow: A gdzie on jest umieszczony?
Na kabinie kierowcy.
Na potwierdzenie dodaję zdjęcie. :arrow: Wyświetlacz na kabinie kierowcy
Ogólnie autobus przyjemny, jak to Solaris... ;-)
Większych zastrzeżeń nie mam. Autobus ma zamontowany silnik DAF, który współpracuje z 4. biegową skrzynią VOITH-a. Miło i żwawo.
Były problemy z systemem informacji pasażerskiej, a właściwie to nadal są... Wyświetlacz wewnętrzny pokazywał, że następny przystanek lub obecny to tylko Ursus Niedźwiadek (może jego zdaniem jedyny słuszny ;-)) Zaś trasa sprowadzała się do podania ulic: Wojciechowskiego – Podleśna - Gwaździsta... Kierowca oczywiście przebył naukę obsługi sterownika dziś rano przed wyjazdem (i tak lepiej niż w Grodziu).
Ogólnie kierowca narzekał na sterownik, śliską kierownicę i mniej schowków (zabudowa nad głową kierowcy jak w U18 MZA) oraz brak radia. Chwalił zaś dynamikę wozu, elektryczne lusterka i montaż klimatyzacji.
Jeśli ktoś chciałby obejrzeć więcej zdjęć, to zapraszam TU

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 lip 2007, 15:12

Widzę, że nowe wozy PKS Grodzisk i Mobilisa mają czcionkę MZA. Jakieś ujednolicanie kroju wymagane przez ZTM ? :-k

Flash8222
Posty: 7612
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 01 lip 2007, 20:38

Nolem pisze: Były problemy z systemem informacji pasażerskiej, a właściwie to nadal są... Wyświetlacz wewnętrzny pokazywał, że następny przystanek lub obecny to tylko Ursus Niedźwiadek (może jego zdaniem jedyny słuszny ;-)) Zaś trasa sprowadzała się do podania ulic: Wojciechowskiego – Podleśna - Gwaździsta... Kierowca oczywiście przebył naukę obsługi sterownika dziś rano przed wyjazdem (i tak lepiej niż w Grodziu).
To tylko Pixel ;) Wczoraj przyjechali fachowcy z tej firmy i kierownik zakładu poprosił by wgrali wszystkie możliwe warianty tras (trasa zmieniona itp.), ale okazało się że nie da się zaprogramowa np. Wilanów / Trasa Zmieniona.
Nolem pisze:Chwalił zaś dynamikę wozu.
Dynamika jest dobra, ale tylko do 65 km/h i nie szybciej ;)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 lip 2007, 20:52

Flash8222 pisze:
Nolem pisze: Były problemy z systemem informacji pasażerskiej, a właściwie to nadal są... Wyświetlacz wewnętrzny pokazywał, że następny przystanek lub obecny to tylko Ursus Niedźwiadek (może jego zdaniem jedyny słuszny ;-)) Zaś trasa sprowadzała się do podania ulic: Wojciechowskiego – Podleśna - Gwaździsta... Kierowca oczywiście przebył naukę obsługi sterownika dziś rano przed wyjazdem (i tak lepiej niż w Grodziu).
To tylko Pixel ;) Wczoraj przyjechali fachowcy z tej firmy i kierownik zakładu poprosił by wgrali wszystkie możliwe warianty tras (trasa zmieniona itp.), ale okazało się że nie da się zaprogramowa np. Wilanów / Trasa Zmieniona.
W ITS to chyba to jakieś spece są, bo jakoś sobie radzą :-D

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 01 lip 2007, 23:08

Flash8222 pisze:
Nolem pisze: Były problemy z systemem informacji pasażerskiej, a właściwie to nadal są... Wyświetlacz wewnętrzny pokazywał, że następny przystanek lub obecny to tylko Ursus Niedźwiadek (może jego zdaniem jedyny słuszny ;-)) Zaś trasa sprowadzała się do podania ulic: Wojciechowskiego – Podleśna - Gwaździsta... Kierowca oczywiście przebył naukę obsługi sterownika dziś rano przed wyjazdem (i tak lepiej niż w Grodziu).
To tylko Pixel ;) Wczoraj przyjechali fachowcy z tej firmy i kierownik zakładu poprosił by wgrali wszystkie możliwe warianty tras (trasa zmieniona itp.), ale okazało się że nie da się zaprogramowa np. Wilanów / Trasa Zmieniona.
Nie wiem jak dokładnie sprawa przedstawiała się w przypadku PKS-u, ale wgranie zmian zajęło im jedną noc...
Flash8222 pisze:
Nolem pisze:Chwalił zaś dynamikę wozu.
Dynamika jest dobra, ale tylko do 65 km/h i nie szybciej ;)
Ech... Nędza totalna... Moim zdaniem takie ograniczanie to już lekka przesada.
solaris8315 pisze:
Flash8222 pisze: To tylko Pixel ;) Wczoraj przyjechali fachowcy z tej firmy i kierownik zakładu poprosił by wgrali wszystkie możliwe warianty tras (trasa zmieniona itp.), ale okazało się że nie da się zaprogramowa np. Wilanów / Trasa Zmieniona.
W ITS to chyba to jakieś spece są, bo jakoś sobie radzą :-D
Może dlatego, że użerają się z tym cudeńkiem od 2003 roku? W końcu w krótkich MANach ITS-u też są pomontowane Pixele, zaś dla Mobilisu i PKS-u to pewna nowość...

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 01 lip 2007, 23:52

uu, żółte wykończenie, nieładnie. przynajmniej siedzenia miękkie:)

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 02 lip 2007, 0:05

blinski pisze:uu, żółte wykończenie, nieładnie. przynajmniej siedzenia miękkie:) tylko nie zrobiłeś zdjęć tyłu, chciałem zobaczyć czy mają diodowe lampy:)
Mi akurat żółte wykończenie odpowiada... =P~ Co do siedzeń to jest to co tygryski lubię najbardziej... ;-)
W jakim sensie od tyłu? :-s
Zdjęcie tyłu 1
Zdjęcie tył+bok 1
Zdjęcie tył+bok 2
Ja niestety nie zwróciłem jakie światła są zamontowane z tyłu, ale chyba diody. Jeśli żadne ze zdjęć nie jest w stanie Ci pomóc, to przykro mi, ale innych nie mam.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 02 lip 2007, 0:32

Nolem pisze:Na potwierdzenie dodaję zdjęcie: Wyświetlacz na kabinie kierowcy
:arrow: Rzeczywiście dziwne miejsce i chyba jednak niezbyt dobre. W tłoku z części miejsc siedzących może go nie być widać.

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 02 lip 2007, 11:44

solaris8315 pisze:Jakieś ujednolicanie kroju wymagane przez ZTM ? :-k
tak
MZ pisze:Rzeczywiście dziwne miejsce i chyba jednak niezbyt dobre. W tłoku z części miejsc siedzących może go nie być widać.
Powod umieszczenia tam wyswietlacza zna Flash ;)
MOBILIS Ursus

ODPOWIEDZ