Solarisy, rocznik 07 - technika i eksploatacja

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Flash8222
Posty: 7605
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 lut 2007, 14:46

Jako pierwsi możecie oglądać zdjęcia z prezentacji :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lut 2007, 15:03

Dzięki Flash za zdjęcia :) Solarka oczywiście jak zawsze pięknie się prezentuje - szkoda tylko, że trzeba będzie jeszcze poczekać trochę do końca marca... :)

[ Dodano: 2007-02-28, 15:11 ]
Jest ciepły guzik w pierwszych drzwiach?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

fraktal
Posty: 5482
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 lut 2007, 15:16

Nie sądzę - MZA szkoda pieniędzy na przyciski.

Flash8222
Posty: 7605
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 28 lut 2007, 15:19

Piotrek pisze:Jest ciepły guzik w pierwszych drzwiach?
Od strony drzwi nie, ale wewnątrz tak.

fraktal
Posty: 5482
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 lut 2007, 15:19

Wbrew temu, co stwierdził pan śś w swojej notce nowe SU12 nie są takie same, jak te, którymi wozi nas Connex. Na przykład z tego, co widzę, w nowych solarkach inny jest układ foteli (nieco więcej bez podestów), no i są skórzane uchwyty.... Może warto wydzielić jakiś nowy wątek?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 28 lut 2007, 15:50

i jak w U18 jest podłokietnik przy rzeźni :-?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 28 lut 2007, 15:51

dzidek pisze:Jeśli R13 i R11 miały ich najwięcej to innym zajezdniom powinno się odebrać SU15 i przekazać tym zakładom
a co mnie to obchodzi... :-$ [-X MZA tak zdecydowało i musisz sięz tym pogodzić :D niestety albo stety :-"

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 28 lut 2007, 15:56

Santos pisze:
dzidek pisze:Jeśli R13 i R11 miały ich najwięcej to innym zajezdniom powinno się odebrać SU15 i przekazać tym zakładom
a co mnie to obchodzi... :-$ [-X MZA tak zdecydowało i musisz sięz tym pogodzić :D niestety albo stety :-"
Mnie się wydaje że MZA przydzieliło solarisy R7 i R10 gdyż to one znajdowały się najbliżej centrum. Gdyby do tej pory istniała Inflancka, to myślę że tam by trafiły solarisy, a wątpię żeby przydzielenie odbyło się na zasadzie chybił trafił.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lut 2007, 16:28

Flash8222 pisze:Od strony drzwi nie, ale wewnątrz tak.
No to dobre i to. Nie mniej szkoda, że nie ma tego przycisku od zewnątrz. Przydatny jest, kiedy kierowca stosuje ciepły guzik... :roll:
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 28 lut 2007, 18:05

m.st.Warszawa pisze: Kontrakt na nowe autobusy podpisany

Dzisiaj w zajezdni MZA na ulicy Ostrobramskiej w obecności Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz uroczyście podpisano umowę pomiędzy Miejskimi Zakładami Autobusowymi a firma Solaris Bus & Coach S.A. na dostawę 100 autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Wartość umowy to ponad 110 mln. zł. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in.: Prezes MZA Roman Podsiadły oraz Dyrektor ZTM Leszek Ruta.

- W Miejskich Zakładach Autobusowych rewolucja taborowa następuje już dzisiaj. W ciągu najbliższych miesięcy w wyniku 3 przetargów do Warszawy trafi 200 nowych niskopodłogowych autobusów. W tym roku MZA rozstrzygnęło 2 przetargi, natomiast trzeci został ogłoszony kilkanaście dni temu – podkreśliła Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że sprawy związane z komunikacją miejską były jednym z najistotniejszych punktów programu dla Warszawy, który jako Prezydent stara się konsekwentnie realizować.

Warto przypomnieć, że niedawno Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowy z dwoma przewoźnikami, którzy w drugiej połowie tego roku zaczną obsługiwać komunikację miejską w stolicy. Natomiast w najbliższym czasie ZTM planuje ogłosić przetarg na kolejne 100 autobusów.

Pani Prezydent podkreśliła, że w ciągu najbliższego roku na ulice Warszawy wyjedzie w sumie 400 nowoczesnych autobusów. – Będzie to początek rewolucji w komunikacji. To prawdziwa zmiana na lepsze, którą dostrzegą pasażerowie i wszyscy mieszkańcy Warszawy - dodała

Po konferencji prasowej Prezydent stolicy zaprezentowała pierwszy z 50 autobusów pojedynczych Solaris Urbino 12 wyprodukowanych dla MZA na postawie umowy podpisanej w styczniu br. Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, klimatyzowane oraz będą miały zamontowany monitoring. Zostaną one dostarczone do Warszawy w kwietniu.






Awatar użytkownika
Gość
Posty: 129
Rejestracja: 16 sty 2006, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post autor: Gość » 28 lut 2007, 18:29

Świetnie się prezentuje, szkoda że na wyjazd trzeba czekać jeszcze miesiąc, ale z drugiej strony - niech zrobią co mają zrobić, żeby nie było jaj jak ostatnio z krakowskimi 18.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 lut 2007, 18:49

żeby nie było jaj jak ostatnio z krakowskimi 18.
A co było, jeśli można małe OT?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2007, 8:20

Obrazek
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3954271.html
400 nowych autobusów dla stolicy w ciągu roku
Jarosław Osowski
2007-02-28, ostatnia aktualizacja 2007-03-01 02:01
W środę w zajezdni przy Ostrobramskiej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała umowę na dostawę setki przegubowych solarisów. To według niej "początek prawdziwej rewolucji w komunikacji". Na wymianę czeka niemal połowa autobusów, najstarsze ikarusy pochodzą z 1981 r.
Obrazek
Fot. Robert Kowalewski / AG
Hanna Gronkiewicz-Waltz pozowała do zdjęć w nowym autobusie, ale nie zdecydowała się wyjechać na plac
więcej zdjęć
W zajezdni przy Ostrobramskiej pani prezydent podpisała kontrakt na dostawę 100 przegubowców z podpoznańskiej fabryki Solarisa. Zaczęła od wspomnień. - Mieszkałam niedaleko i zawsze czekałam na pętli, który autobus przyjedzie pierwszy: 158 czy 182. No i walczyliśmy, żeby zajezdnia nie zajęła terenu, gdzie powstał kościół - mówiła.

Wczoraj na Ostrobramskiej garażował już pierwszy z 50 krótkich solarisów zamówionych na początku roku. Wszystkie będą mieć klimatyzację i monitoring. Dziesięć z nich - dodatkowo - system liczący pasażerów. Szef Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta zapowiada, że te 12-metrowe autobusy pojawią się w komplecie do końca kwietnia i wyruszą m.in. na zreformowane trasy linii nocnych. Teraz nie ma na nich ani jednego niskopodłogowca.

Z kolei nowe przegubowce zaczną nas wozić przed wakacjami. Miasto zapłaci za nie 110 mln zł. Klimatyzację będą w nich mieli tylko kierowcy, producent zamontuje za to aż pięć kamer monitoringu. Mają kursować na dwie zmiany i w dni wolne od pracy (najstarsze autobusy wyjadą tylko w godzinach szczytu).

Wiceprezes Solarisa Solange Olszewska oblicza, że w lipcu po Warszawie zacznie kursować już 500. autobus z jej firmy. Pierwszy - neoplan - stolica sprowadziła13 lat temu. Mimo to wciąż najwięcej (723 z ok. 1,4 tys.) jeździ po Warszawie ikarusów. W ostatnich dniach Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się wysłać na złom egzemplarz z 1981 r.! Prezes spółki Roman Podsiadły narzekał na politykę ratusza w ostatnich kilku kadencjach. - Autobusy były kupowane głównie przed wyborami. Teraz jak najszybciej powinniśmy wycofać 500 ikarusów, które mają więcej niż 12 lat - obliczył.

Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała w tym roku jeszcze trzy przetargi na 200 autobusów dla MZA. Spółka dopuszcza, że będą to 10-metrowe wozy z niską podłogą na całej długości lub 12-metrowce ewentualnie ze schodkami w ostatnich drzwiach. Kolejną wyłącznie niskopodłogową setkę miasto zamówi u prywatnych przewoźników. Według pani prezydent w ciągu roku w Warszawie przybędzie w sumie ok. 400 autobusów. - To oznacza początek prawdziwej rewolucji w komunikacji. Wyższym standardem i lepszą regularnością kursowania chcemy zachęcić warszawiaków, by przesiadali się do niej z samochodów - planuje pani prezydent.

Wczoraj swoje pięć minut miały też związki zawodowe. Ich przedstawiciele zarzucili kierownictwu MZA "łamanie praw pracowniczych". Zygmunt Wojciechowski z Sierpnia '80 pytał o zmiany w zarządzie spółki, który "doprowadził do olbrzymich strat finansowych". Szef MZA przyznał, że zatrudnienie w firmie spadło z 2,2 tys. do 900 osób i w tym roku "będą dalsze korekty", głównie wśród pracowników zaplecza. Prezydent Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że zmieniła radę nadzorczą MZA. Teraz zarząd spółki czeka ocena, a dopiero potem ewentualne decyzje personalne. - Jak mówiła moja babcia: co nagle, to po diable - stwierdziła.


Pani prezydent przypominamy, że jest w mieście jeszcze środek transportu, który przewozi 3x więcej pasażerów niż metro i też przydałby mu się tabor. [-o<
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2007, 18:30

Co ciekawe, w Wyborczej o zmianach w zarządzie jest napisane "niespiesznie", "po przyjrzeniu się", a w Rzeczpospolitej "nie wyklucza"... niby to samo, ale jednak nie to samo :/.

A BTW, numeracja od 1400 to chyba bład...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 01 mar 2007, 18:50

inż. Glonojad pisze:A BTW, numeracja od 1400 to chyba bład...
Już gdzieś pisałem, że to bardzo dobre rozwiązanie.
xxx

ODPOWIEDZ