SKM S9 - rozkład, trasa i obsługa linii

Moderator: JacekM

fidzio
Posty: 514
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:29
Lokalizacja: KWRRB

Post autor: fidzio » 11 mar 2010, 16:24

SławekM pisze:Fik, czy żarty sobie robisz ? :shock: Chcesz mi wmówić, ze Koleje Mazowieckie dowiedział się przedwczoraj, iż będą obsługiwać linię S9? :shock:
Dzisiaj na terenie MNG odbywało się przygotowywanie w/w EZT :) dokladnie 1555 i 1529 bodajże obaj PR Białystok, jedna full plastik a na drugiej nie byłem.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 11 mar 2010, 16:30

fidzio pisze:
SławekM pisze:Fik, czy żarty sobie robisz ? :shock: Chcesz mi wmówić, ze Koleje Mazowieckie dowiedział się przedwczoraj, iż będą obsługiwać linię S9? :shock:
Dzisiaj na terenie MNG odbywało się przygotowywanie w/w EZT :) dokladnie 1555 i 1529 bodajże obaj PR Białystok, jedna full plastik a na drugiej nie byłem.
Szkoda, że nie PR Opole ;) (chodzi o stan techniczny ;) )

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 mar 2010, 16:35

SławekM pisze:Fik, czy żarty sobie robisz ? :shock: Chcesz mi wmówić, ze Koleje Mazowieckie dowiedział się przedwczoraj, iż będą obsługiwać linię S9? :shock:
Tak, przedwczoraj. W chwili potwierdzenia możliwości wjazdu większej ilości pociągów na Gdański.
SławekM pisze:Szkoda, że nie PR Opole ;) (chodzi o stan techniczny ;) )
Te wracają do Opola niedługo - kończy im się rewizja.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 mar 2010, 16:39

SławekM pisze:Fik, czy żarty sobie robisz ? :shock: Chcesz mi wmówić, ze Koleje Mazowieckie dowiedział się przedwczoraj, iż będą obsługiwać linię S9? :shock:
Chcę powiedzieć, że ciężko przygotowywać składy do obsługi linii, jeśli nie ma podpisanej umowy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 11 mar 2010, 16:55

Nowa linia kolei miejskiej, która połączy Dworzec Gdański z Legionowem, rusza 15 marca. Będzie dużym udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców tego podwarszawskiego miasta, ale także dzielnicy Białołęka.

Linia będzie uzupełnieniem połączeń Kolei Mazowieckich, z których podróżni mogą korzystać na podstawie Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD. Zapewni szybki dojazd do Warszawy mieszkańcom Legionowa i poprawi obsługę komunikacyjną Białołęki, zwłaszcza tzw. zielonej części tej dzielnicy, gdzie powstają nowe osiedla i obiekty handlowe.

Tabor do obsługi linii S9, Elektryczne Zespoły Trakcyjne EN 57, zapewni spółka Koleje Mazowieckie. Składy oznakowane będą logo Zarządu Transportu Miejskiego. W każdym pociągu będzie kasownik ZTM.

Dzięki nowej linii S9 pasażerowie jadący do Legionowa, w dni robocze będą mieli do dyspozycji 22 kursy (10 pociągów dojedzie do przystanku Legionowo-Piaski). W kierunku przeciwnym – o jeden więcej (w tym 12 pociągów ze stacji Legionowo-Piaski).

W pociągach linii S9 będzie obowiązywać wyłącznie taryfa ZTM. Pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkich rodzajów i typów biletów ZTM (przypominamy, że w pociągach KM objętych Wspólnym Biletem są honorowane wyłącznie bilety od dobowego wzwyż).

Uruchomienie nowej linii miejskiej kolei to kolejny przykład udanej współpracy Zarządu Transportu Miejskiego i spółki Koleje Mazowieckie. Realizacja przedsięwzięcia to także efekt współdziałania z władzami samorządowymi województwa mazowieckiego, powiatu legionowskiego i miasta Legionowo z samorządami dzielnicowymi Warszawy.
Kto kłamie z kasownikami? ZTM czy Gazeta Wyborcza?

http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=162&c=100&l=1

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 mar 2010, 16:57

Prędzej ZTM mówi prawdę niż Gazeta Wyborcza.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 12 mar 2010, 11:15

W komunikacie ZTM jest mowa, iż będzie kasownik w każdym pociągu (z treści domniemuję, że jeden) - a tak dokładnie to gdzie?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 mar 2010, 15:39

Uruchomienie linii SKM S9

od 15.03.2010 (poniedziałek)

Uruchomiona zostaje linia SKM S9 obsługiwana pociągami Kolei Mazowieckich na trasie: Warszawa Gdańska - Warszawa ZOO – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – Legionowo Piaski.

Wybrane kursy wariantowe odbywać sie będą na trasach:

* Warszawa Wschodnia – Legionowo Piaski,
* Warszawa Gdańska – Legionowo,
* Warszawa Wschodnia – Legionowo.

W pociągach linii S9 obowiązuje pełna gama biletów ZTM. Bilety Kolei Mazowieckich nie są honorowane.

Przystankiem granicznym na trasie linii S9 jest przystanek osobowy Warszawa Choszczówka
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=473&l=1

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 mar 2010, 15:43

Kra pisze:W komunikacie ZTM jest mowa, iż będzie kasownik w każdym pociągu (z treści domniemuję, że jeden) - a tak dokładnie to gdzie?
U kierownika pociągu w przedziale służbowym na początku składu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 mar 2010, 15:55

fik pisze:U kierownika pociągu w przedziale służbowym na początku składu.
WKM też aktywuję? :term:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 mar 2010, 15:58

Wolfchen pisze:
fik pisze:U kierownika pociągu w przedziale służbowym na początku składu.
WKM też aktywuję? :term:
Tak.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 mar 2010, 16:16

To 26 organoleptycznie sprawdzę jakość SKMki na linii S-9 :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 mar 2010, 19:58

fik pisze:
Kra pisze:W komunikacie ZTM jest mowa, iż będzie kasownik w każdym pociągu (z treści domniemuję, że jeden) - a tak dokładnie to gdzie?
U kierownika pociągu w przedziale służbowym na początku składu.
Kierpoć będzie go przenosił przy zmianie czoła?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 12 mar 2010, 21:07

Strasznie mi śmierdzi kampanią wyborczą ta SKMka - uruchomienie linii bez połowy zaplanowanych kursów, w dodatku nie tam, gdzie ją pierwotnie planowano (Wieliszew), oznakowane tylko jakimiś logiem i tablicą (jedną, dwiema, trzema? z przodu/tyłu, po bokach?), a tak to niczym nie rózniącę się od innych pociągów (bałagan jak w banku), w dodatku z jakimiś półśrodkami w rodzaju jednego kasownika na skład nie sposób określić inaczej. Będzie to coś jak w tej reklamie - półprofesjonalna półSKMka za półdarmo. Generalnie idea chwalebna, ale nie wiem czy warto ją palić w taki sposób.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 13 mar 2010, 10:23

Każde miasto przeżywa erupcję pomysłów polityków przed wyborami. Nawet powszechnie chwalony za komunikację miejską Wiedeń ma mityczną linię metra U-5
wytyczaną przez polityków przed wyborami. U nas padło na SKM - bemowski odcinek SKM to taki odpowiednik wiedeńskiego Vorortelinie czyli S 45. Pomysł może niezły, ale
jeśli będzie realizowany biedaśrodkami jak S9 to szykuje się kolejny niewypał.
ZUS fundatorem emigracji

ODPOWIEDZ