Kącik porad komputerowych

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 26 sty 2010, 22:14

Jeśli Ci bardzo nie zależy na jakości to możesz sobie ściągnąć ten filmik i od razu przekonwertować przy użyciu wtyczki do FF DownloadHelper (konieczna będzie jeszcze wtyczka do wtyczki czyli konwerter wideo), wrzucić plik wideo do Windows Movie Maker i nałożyć w audio głos z IVONY (czego nie pochwalam ogólnie rzecz biorąc (-X ).
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 26 sty 2010, 22:20

Ktoś poradzi?
Poradzi ale obiecaj że nie opublikujesz tego NIGDZIE!

Wpierw zaopatrz sie w jakieś ściagadło plików FLV, może być to nawet strona http://keepvid.com/ lub podobna. Ważne by dało sie zapisać. plik FLV to w rzeczywistości MP4 w ładnym opakowaniu stad należy potraktować go programem SUPER (pojawiał sie już link do niego w tym temacie, przeszukaj posty).
Konwertując to na jakiegoś mpg-a, moze być nawet mpg2. potem jak już go bedziesz miał wrzuć choćby do moviemk (Start, uruchom:moviemk)
Tam już sie pobaw jak chcesz podkładając mp3. I pamiętaj, nie publikuj, w internecie jest już dużo takich śmieci a zapewniam cie ze jak podłozysz własnym głosem to będzie zabawniejsze, lepsze ciekawsze.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 26 sty 2010, 22:30

To mam jeszcze pytanie, czy najpierw należy zapisać jakieś dialogi i syntezator będzie je czytał, czy ki? No bo chyba nie będzie samorzutna paplanina? Spokojnie, tylko dla jaj to sobie robię, na Tubie nie będzie. Dobra, na razie pościągam, co mi każecie i będę pytał dalej, dzięki!
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 26 sty 2010, 22:49

Nie wiem jak to cholerstwo (zguba polskiego internetu) zwane iwoną funkcjonuje, ale podejrzewam że można wyeksportować paplaninę do .wav albo .mp3, a później zaimportowac ją do windows movie maker i nałożyć na film. Zresztą to nie może być takie trudne, skoro tyle tych filmów na tak dennym poziomie egzystuje w internetach :D

to moja ulubiona przeróbka z serii bez ivony - http://www.youtube.com/watch?v=rZ6Ym-MFHy0 :dance:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 26 sty 2010, 23:16

Albo napisy podłożyć - vide filmiki z cyklu "Hitler dowiaduje się o...".
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 548
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 27 sty 2010, 18:41

Teokryt pisze:florekf,

Komputer mojej siostry nęka cos podobnego i w sumie nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania.
CHyba wiem gdzie był problem. Błąd krytyczny powodowany był przez firefoxa (wyskakiwał zawsze gdy uruchomiony był firefox). Póki co używam chrome i jest ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 27 sty 2010, 19:44

Mam pytanie: na laptopie mam viste home premium, a na stacjonarnym basic. Czy jesli wpisze kod z visty z laptopa, to ta na stacjonarnym zmieni sie w premium? Bo cche inatlowac upgrade legalnej 7-ki ale on dziala tylko na premium...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 27 sty 2010, 19:50

Nie.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 29 sty 2010, 12:55

Mam w PDFie plan komunikacyjny pewnego miasta. Potrzebuję go wydrukować, jednak na tym planie jest tak naćkane, że w skali 1/1 nic nie widać. Plan robi się czytelny przy ok.400%. Niestety plan ten jest na jednej stronie, a drukarka nie jest w stanie wydrukować go na (przykładowo) 4 stronach (ale w drugą stronę jak najbardziej - 16 stron na jednej kartce papieru - proszę bardzo). Da się coś z tym zrobić? Mi, komputerowemu laikowi, przychodzi do głowy jedynie partyzancka metoda - tryb pełnoekranowy, przybliżenie, printscreen i drukowanie po kawałku jako obraz, jednak mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić :P Ma ktoś jakiś lepszy pomysł?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 29 sty 2010, 13:04

Ja sie tez specjalnie nie znam. Ale jak mam problemy z PDF'em to konwertuje go do jakiegos formatu graficznego i potem tne na mniejsze kawalki.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 29 sty 2010, 14:56

R-9 Chełmska pisze:tryb pełnoekranowy, przybliżenie, printscreen i drukowanie po kawałku jako obraz, jednak mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić
Przede wszystkim Twój plik jest w formacie wektorowym, a printscreen będzie bitmapowy... Stracisz niesamowicie na jakości... Podejrzewał, że poradziłby sobie z tym Adobe Acrobat (nie Reader, tylko wersja pełna!), ale on jest niestety albo płatny albo nielegalny.
Można też spróbować poszukać jakieś bardziej zaawansowanego sterownika druku do pdf (czyli takiej wirtualnej drukarki)... W dowolnym programie wybierasz polecenie drukowania, wybierasz wirtualną drukarkę i dostajesz w wyniku nowy plik .pdf. Jest szansa, że taki sterownik umożliwi Ci więcej niż Twoja drukarka, na przykład właśnie druk jednej płachty w podziale na arkusze.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 29 sty 2010, 16:08

R-9 Chełmska,

nie kombinuj w domu, oddaj to do drukarni wielkoformatowej ;) wychodzi taniej szybciej i lepiej - serio :)

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 30 sty 2010, 12:48

JacekM pisze:to moja ulubiona przeróbka z serii bez ivony - http://www.youtube.com/watch?v=rZ6Ym-MFHy0 :dance:
Genialne! :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 lut 2010, 18:55

Może ktoś by polecił jakąś ofertę na internet stały + mobilny? Bez telefonu stacjonarnego, telewizja niekoniecznie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 10 lut 2010, 17:49

Chciałbym zrobić obrazy partycji z dysku twardego zanim zacznę bawić się w zmianę systemu. Mam już sformatowany dysk, który pomieści te dane, ale dysk ten znajduje się w innym komputerze... Czy znacie jakiś program, który poradzi sobie z zapisem takiego obrazu przez sieć? Komputery mogę połączyć bezpośrednio kabelkiem przez kartę gigabitową, więc prędkość nie będzie tu jakimś wielkim problemem...

ODPOWIEDZ