Echa objazdĂłw linii na Andersa...

Moderator: Wiliam

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 11:52

Jechałem dziś ok. 10-tej od AWF do ZOO. Do Marymontu w wozie 6 osób, i tam wszystkie wysiadły - czyli to ci, którym uciekła 17-ka. Dalej wsiadało po 1-2 osobie. Większość wysiadała po drodze. Przy Polonii wsiadły 2 osoby i wysiadły na Starzyńskiego. Tam też dwie wsiadły ale przez pomyłkę. Z Bielan do ZOO oprócz mnie dojechała jedna osoba. Wniosek - linia dla osób, które jadą po 1, 2, 3 przystanki obojętne czym. Na połączenie AWF/Bielany z pl. Wilsona i dalej na Pragę popyt prawie zerowy. Może w szczycie jest lepiej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 paź 2011, 11:55

fraktal pisze:. A co do samej 6 - lepiej, że jeździ tramwaj Słowackiego niż tory miałyby pozostać nieużywane, bo wtedy trudniej byłoby uzasadnić ich istnienie w kontekście pojawiających się żądań o parking.
Póki co torami zarządza TW Sp. z o.o, a już na pewno nie jakiś lokalny burmistrz (Słowackiego zresztą jest i tak ZDMowska, a nie burmistrzowska o ile wiem). Więc jeśli to ma być jedyny argument na rzecz istnienia 6, to jest on taki sobie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 paź 2011, 11:57

Litości, skończmy z badaniem frekwencji w pierwszym lub drugim dniu kursowania. Może i ta linia jest niepotrzebna, ale dzisiejsze obserwacje można sobie wsadzić w kalosze. Ludziom tydzień zajęło zauważenie, że nie ma tymczasowego przystanku na pl. Bankowym, a ty chcesz, by zaraz drugiego dnia każdy jeździł nową linią? Miesiąc to najmniej do stwierdzenia, czy połączenia ma jakąś szansę, czy nie bardzo (przy czym owszem, obstawiam to drugie, choć z różnych przyczyn bym z nim specjalnie nie walczył).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 12:07

Czy te "żółte ludki" dziś rano na Marymoncie i przy trasie AK to było właśnie badanie frekwencji w tramwajach?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 paź 2011, 12:16

Nie sądzę. W ogóle nie robi się tego wcześniej, niż po dwóch tygodniach.

Chyba, że komuś coś odbiło.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 28 paź 2011, 12:48

No a ja z drugiej strony mogę powiedzieć że wczoraj widziałem przyzwoicie zapełnione solówki na 6. Tylko co z tego, trzeba poczekać...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 12:51

JacekM pisze:No a ja z drugiej strony mogę powiedzieć że wczoraj widziałem przyzwoicie zapełnione solówki na 6. Tylko co z tego, trzeba poczekać...
Tylko na jakim odcinku, bo to bardzo ważne.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 paź 2011, 12:59

Bastian pisze:Nie sądzę. W ogóle nie robi się tego wcześniej, niż po dwóch tygodniach.

Chyba, że komuś coś odbiło.
W to, że zmieniając trasę i rozkład zarówno 35 jak i 4, w założeniu - tego samego dnia, stworzy się na dziesięciokilometrowej trasie permanentne zestawy śniadaniowe,też bym nie uwierzył.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 paź 2011, 13:01

To jeszcze z innej strony: takie liczenie po prostu nie miałoby sensu. Powrót 6 jest polityczny, żaden zamach na nią nie jest w tej chwili ani możliwy, ani nawet - według mnie - celowy, więc nie widzę celu dla takiego liczenia.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 13:06

W kwestii formalnej. Po 7-mej na przystankach przy Hali Marymonckiej i trasie AK stały grupy 2-3 osobowe młodych ludzi, w żółtych kamizelkach, z przypiętym jakimś identyfikatorem (wymiarów wizytówki). Nie robiły ankiet wśród pasażerów tylko patrzyły i coś notowały. Czy ZTM ma coś z tym wspólnego to naprawdę nie wiem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 28 paź 2011, 13:06

Wątpię. Pomiarowcy ZTM zawsze działali niczym cichociemni.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 13:09

pawcio pisze:Wątpię. Pomiarowcy ZTM zawsze działali niczym cichociemni.
Może nie do końca, ale na środku przystanku w żółtych odblaskach to nigdy nie widziałem :) Ale może jakieś nowe standardy ;) Dlatego spytałem.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8482
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 paź 2011, 13:20

Paweł D. pisze:a przystankach przy Hali Marymonckiej i trasie AK stały grupy 2-3 osobowe młodych ludzi, w żółtych kamizelkach, z przypiętym jakimś identyfikatorem (wymiarów wizytówki).
Co było na ich kamizelkach? Jakiś nadruk, czy były gładkie? Może to jacyś techniczni pracownicy TW?
JacekM pisze:No a ja z drugiej strony mogę powiedzieć że wczoraj widziałem przyzwoicie zapełnione solówki na 6. Tylko co z tego, trzeba poczekać...
Z tego co mi doniesiono, to około 16:30 była widziana solówka zjeżdżająca z wiaduktu w Międzyparkową ze wszystkimi miejscami zajętymi i nawet z kilkoma stojącymi osobami. Może to przypadkowi pasażerowie, a może siakiś mikroszczyt pasażerski złożony z ludzi, którzy nie chcieli przesiadać się z metra do tramwaju na Gdańskim?

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 28 paź 2011, 13:26

Nie widziałem żadnych napisów, ludzie z TW to raczej podkładek z długopisami nie używają. Podejrzewam, że może ćwiczenia ze szkoły?

A co do 6-ki, to sama relacja Bielany-Praga jest ciekawa i w szczycie nawet pożądana. Moja koncepcja to 15 AWF a 6 szczytowo Marymont-Potok. Ale to leczenie cholery dżumą...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 paź 2011, 13:27

Paweł D. pisze:6 szczytowo Marymont-Potok
Puszczać gdzieś tramwaj tylko w szczycie, to tak, jak nie puszczać wcale.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ