Strona 85 z 152
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 12:10
autor: eloelo520
a inwalidzi jeżdżą z Centralnego do Konstancina wyłącznie 9-metrowym autobusem linii 200. Nawet jeśli mają na niego czekać godzinę
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 12:12
autor: Jurand
eloelo520 pisze: ↑31 paź 2024, 12:10
a inwalidzi jeżdżą z Centralnego do Konstancina wyłącznie 9-metrowym autobusem linii 200. Nawet jeśli mają na niego czekać godzinę
No na 9 metrowy to trochę zapewne poczekają, jak i ogólnie niebawem na 200

Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 13:03
autor: person
"- My jesteśmy samochodowi. Nam ten tramwaj do niczego nie jest potrzebny. Będziemy cały czas dojeżdżali autem. Tramwaj tylko psuje obraz Miasteczka, które niedawno zostało zbudowane. Teraz znowu jest rozwalane, świeżo zrobione ulice, kanalizacja są wymieniane. To nonsens. Tramwaj w ogóle nie jest nowoczesny, moglibyśmy zainwestować w elektryczne albo wodorowe autobusy - ocenia mężczyzna. Zastanawia się głośno, ile ludzi będzie nowymi liniami podróżować."
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... B.1-L.1.zw
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 13:19
autor: Bastian
Jak to szło? "Don't make stupid people famous"?
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 14:33
autor: bentes
A może po otwarciu Stegien tak?
11, 16 - Wilanów
14 - Stegny
19 - Sielce.
Sielce nie tracą dojazdu do Centralnego, MWilanów zyskuje Centralny i biura wokół Daszyniaka.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 14:37
autor: Emyl
Było - ale nie przejdzie bo 14 to docelowo dwukierunki, więc obustronnie powinny mieć zmianę czoła.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 14:43
autor: Leitner98
11 jedzie tyle osób na Sielce, że szkoda byłoby zabierać tę linię, skoro mieszkańcy się do niej przyzwyczaili (i z miasta jadą głównie tramwajem a nie 131, które po zmianie trasy będzie jeździć na około).
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 14:48
autor: fik
To "na około", licząc po czasach 107+171, będzie zajmowało tyle samo czasu, co obecnie "prosto".
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 15:09
autor: Leitner98
Faktycznie, opierałem się na tym, co powiedzieli mi przedstawiciele ZTM na konsultacjach (tj. że przejazd zajmie więcej czasu). Choć niezależnie od tego zmiana układu linii co rok "bo jednak inny układ będzie lepszy" jest mało poważna.
Teraz doczytałem, że chodzi o 19 na Sielce, a nie 14 (gdzieś już czytałem taką propozycję) - 11 czy 19 na Sielce to bez większego znaczenia, gorzej byłoby z 14 (która pasuje na dwukierunki, ale nie pasuje do innych kwestii jak choćby połączenia Wilanowa z Dw. Zachodnim - bo tu chodziło chyba właśnie o bezpośrednie połączenie tych dwóch miejsc).
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 15:14
autor: bentes
Jeszcze jedna obserwacja: Węzeł Goworka już teraz działa praktycznie na granicy przepustowości. Szkoda, że nie został podzielony na dwa: Tramwaje z dołu w Marszałkowską prosto przez Klonową do pl. Unii, z dołu na Rakowiecką przez Goworka.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 15:30
autor: wojtor
Jurand pisze: ↑31 paź 2024, 12:12
eloelo520 pisze: ↑31 paź 2024, 12:10
a inwalidzi jeżdżą z Centralnego do Konstancina wyłącznie 9-metrowym autobusem linii 200. Nawet jeśli mają na niego czekać godzinę
No na 9 metrowy to trochę zapewne poczekają, jak i ogólnie niebawem na 200
Zamiast 200 udostępnić MTON
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 16:25
autor: Bastian
bentes pisze: ↑31 paź 2024, 15:14
Jeszcze jedna obserwacja: Węzeł Goworka już teraz działa praktycznie na granicy przepustowości. Szkoda, że nie został podzielony na dwa: Tramwaje z dołu w Marszałkowską prosto przez Klonową do pl. Unii, z dołu na Rakowiecką przez Goworka.
A z powrotem?
PS Pamiętaj, że to nie jest docelowy układ sygnalizacji.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 16:39
autor: bentes
Bastian pisze: ↑31 paź 2024, 16:25
A z powrotem?
PS Pamiętaj, że to nie jest docelowy układ sygnalizacji.
Z powrotem tak samo. Docelowa regulacja sygnalizacji oczywiście że pomoże, ale i tak węzeł Goworka będzie newralgicznym punktem całej sieci, podobnie jak Kercelak czy rondo Babka.
Jakby był skrót przez Klonową, to ruch by się bardziej rozłożył.
No nic, pozostaje czekać na tramwaj na Trakcie, powiązany z Jerozolimskimi i najlepiej Królewską/Grzybowską.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 16:42
autor: Bastian
No to rozbiłbyś ofertę "na dół" i skasował jednoperonowe przesiadki.
Tramwaj do Wilanowa - układ po otwarciu
: 31 paź 2024, 16:59
autor: Paweł D.
bentes pisze: ↑31 paź 2024, 16:39
Z powrotem tak samo. Docelowa regulacja sygnalizacji oczywiście że pomoże, ale i tak węzeł Goworka będzie newralgicznym punktem całej sieci, podobnie jak Kercelak czy rondo Babka.
Porównywanie Goworka do Babki i Kercelaka to gruba pomyłka, sorry.