MAN NG313 vs Solaris Urbino 18

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Który lepszy

MAN NG313
103
54%
Solaris Urbino 18
88
46%
 
Liczba głosów: 191

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 11:03

prosper5250 pisze:Ale kierowcy z Ostrobramskiej mieli, na podstawie których wyliczyłem średnią (gdybyś przeczytał wątki to byś wiedział o co chodzi)...
To gratuluję porównywać U18 z 2005 do U18 z 2008 i ich spalanie... Brawo!

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 11:33

No więc właśnie! A to robił TJ! Deserta komenty były ok! Flash, generalnie porównanie spalania dotyczyło NG363 i U18 z Ostrobramskiej, tylko że różni ludzie zaczęli robić burdel w temacie... Ty też miałeś okazję śmigać Manami i Solarami, więc mógłbyś dodać świeży koment odnośnie porównania tych modeli...

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 11:56

MANa to prowadziłem, gdy nawet prawka kat. B nie miałem, więc nie wypowiadam się odnośnie prowadzenia MANów. Mogę tylko wypowiedzieć odnośnie aranżacji wnętrza, które jest wg. mnie średnie. Ciasne przejścia, kiepskie oświetlenie oraz ścianka wspinaczkowa nie wpływa pozytywnie na ocenę wozu. Design rodem z lat 80/90 z drobnymi liftingami, ale to dalej jeżdżący prostokąt. Za plus na pewno można zaliczyć MANowi ilość siedzeń bez podestów, ale nic więcej.

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 12:24

Jak widać zmieniłeś zdanie, bo jeszcze z rok, dwa temu co innego wypisywałeś na P.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 12:59

A cóż takiego wypisywałem i brawo za pamięć...

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 10 mar 2009, 13:30

Ano wypowiadałeś się na temat Urbino lodowato... A o Manach ciepło. Pamiętam nawet szczegółowo przynajmniej ze 2 Twoje ówczesne komenty.

jgas
Posty: 579
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 10 mar 2009, 15:20

Skończcie te przekomarzania, bo kolejny ciekawy temat zaraz będzie zamknięty.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 10 mar 2009, 17:08

Tego który autobus ma szersze przejścia trudno mi ocenić bo w obu są wąskie. Stratę miejsca przy węższych przejściach w MANie i tak rekompensują siedzenia znajdujące się nad silnikiem. Do stylistyki zewnętrznej NG313 można mieć zastrzeżenia lecz w wersji Lion's City wszystko znacznie lepiej wygląda. Jeśli chodzi o stylistykę wnętrza to w MANie dominują jasne kolory co lepiej wpływa na nastrój podczas jazdy.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 mar 2009, 17:50

Premo pisze:Stratę miejsca przy węższych przejściach w MANie i tak rekompensują siedzenia znajdujące się nad silnikiem.
Autobus powinien być przystosowany do pasażerów w każdym wieku, a siedzenia nad silnikiem nie są przystosowane dla osób starszych.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 10 mar 2009, 17:55

Flash8222 pisze:Autobus powinien być przystosowany do pasażerów w każdym wieku, a siedzenia nad silnikiem nie są przystosowane dla osób starszych.
Sorry kolego. Ale w Solarisie po prostu nie masz tych siedzeń. Jest silnik.
Oba pojazdy o ile się nie mylę mają taka samą ilość miejsc dostępnych z poziomu podłogi

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 10 mar 2009, 21:34

Flash8222 pisze:
Premo pisze:Stratę miejsca przy węższych przejściach w MANie i tak rekompensują siedzenia znajdujące się nad silnikiem.
Autobus powinien być przystosowany do pasażerów w każdym wieku, a siedzenia nad silnikiem nie są przystosowane dla osób starszych.
nie siej tutaj takich farmazonów :) nie każde siedzenie musi być przystosowane dla pasażerów w każdym wieku - zarówno TD, jak i silnik leżący mają swoje plusy.
noidea

fluger
Posty: 531
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 10 mar 2009, 21:39

Nie co się kłócić o te siedzenia, bo w solarce i tak ich tam nie ma, a w MAN-nie przynajmniej miejsce się nie marnuje, bo jest dobrze wykorzystane.
Co by było gdyby ich tam nie było. Pewnie jak w polskim produkcie ale za to było by mniej miejsc.

interflug
(gemba)
Posty: 416
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 10 mar 2009, 21:42

fluger pisze:Co by było gdyby ich tam nie było. Pewnie jak w polskim produkcie ale za to było by mniej miejsc.
:-s

ale muszę przyznać całkowitą Premowi rację. Zabudowa wieżowa to wielki puls ;-)
blam blam blam

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 10 mar 2009, 22:02

Miejscówki z tyłu są dobre, przynajmniej babcie nie atakują. Nawet nie próbują się wspinać. ;-)
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

prosper5250
Posty: 654
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 11 mar 2009, 1:06

Ja osobiście wolę silnik leżący, a ostatni wpis Bernarda jest bardzo trafny :idea:
Przepraszam za infantylność swojej wypowiedzi, ale przydaje się raz na jakiś czas zabawny wpis, taki jaki zaserwował mój przedmówca:)

ODPOWIEDZ