Strona 10 z 13

: 02 lip 2007, 18:56
autor: blinski
Nolem pisze:
blinski pisze:uu, żółte wykończenie, nieładnie. przynajmniej siedzenia miękkie:) tylko nie zrobiłeś zdjęć tyłu, chciałem zobaczyć czy mają diodowe lampy:)
Mi akurat żółte wykończenie odpowiada... =P~ Co do siedzeń to jest to co tygryski lubię najbardziej... ;-)
W jakim sensie od tyłu? :-s
Zdjęcie tyłu 1
Zdjęcie tył+bok 1
Zdjęcie tył+bok 2
Ja niestety nie zwróciłem jakie światła są zamontowane z tyłu, ale chyba diody. Jeśli żadne ze zdjęć nie jest w stanie Ci pomóc, to przykro mi, ale innych nie mam.
skasowalem zaraz po dodaniu wypowiedź o tylnych lampach, nie dokladnie przjerzałem galerię:) na moje oko mają tradycyjne, żarówkowe. nie lubię malowanych poręczy na żaden kolor, po pewnym czasie malowanie się ściera i wygląda obskurnie. dużo elementów z nagiej, piaskowanej stali to to, co wnętrzom solarisów nadaje specyficzny, dizajnerski charakter - od kilku lat satynowana stal właśnie jest uznawana za jeden z najbardziej stylowych materiałów.

: 24 lip 2007, 8:55
autor: alojzy
A w Solarisie niezła afera, nie dziwne że jakość spada na pysk:
http://infobus.pl/text.php?from=mail&id=12168

: 24 lip 2007, 9:01
autor: Flash8222
alojzy pisze:A w Solarisie niezła afera, nie dziwne że jakość spada na pysk:
http://infobus.pl/text.php?from=mail&id=12168
Po pierwsze było już o tym, tylko trzeba umieć szukać i po drugie jak się ma to do tego tematu?

: 24 lip 2007, 10:29
autor: alojzy
Nie zarejestrowałem tego wcześniej, pojawił się jako news w infobusie, więc uznałem, że to coś nowego. A podpiąć za bardzo nie było gdzie.

: 02 sie 2007, 10:31
autor: Glonojad
Żółte wykończenie jest dużo lepsze dla osób niedowidzących i z innymi chorobami wzroku. Dostosowanie do niepełnosprawnych to nie tylko przyklęk i niska podłoga...

: 04 paź 2007, 12:33
autor: limak
Jestem wyjątkowo niemile zaskoczony jakością wykończenia SU12 Mobilisu. Wszystko w nich trzeszczy, a hałas i rezonans jaki występuje przy niskich obrotach silnika jest wręcz nie do zniesienia. Muszę niestety przyznać, że jazda gniotem jest znacznie bardziej komfortowa...

: 04 paź 2007, 16:02
autor: Piotrek
limak pisze:Wszystko w nich trzeszczy
?
limak pisze:a hałas i rezonans jaki występuje przy niskich obrotach silnika jest wręcz nie do zniesienia.
Nie we wszystkich, ale to jest niepokojące. W MZA tak się nie dzieje, choć sam silnik też głośny :/
limak pisze:Muszę niestety przyznać, że jazda gniotem jest znacznie bardziej komfortowa...
:lol: :spoko:

: 04 paź 2007, 16:06
autor: alojzy
limak pisze:Muszę niestety przyznać, że jazda gniotem jest znacznie bardziej komfortowa...
Teza wysoce dyskusyjna, delikatnie rzecz ujmując. Może zrobimy ankietę?

: 05 paź 2007, 9:20
autor: alojzy
Wreszcie w krótkich solarisach pojawią się kamery - wtedy wysyałanie na nocki mialoby jakiś sens:
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... a_a_9.html

: 05 paź 2007, 9:40
autor: fraktal
limak pisze:Jestem wyjątkowo niemile zaskoczony jakością wykończenia SU12 Mobilisu. Wszystko w nich trzeszczy, a hałas i rezonans jaki występuje przy niskich obrotach silnika jest wręcz nie do zniesienia.
A może to kwestia ceny i jak najtańszego wykonania? W każdym razie teza o gniotach to lekka przesada.

: 05 paź 2007, 10:09
autor: limak
takie są moje subiektywne odczucia,po prostu gniot jest znacznie cichszy, poza tym nie spodziewam się po Jelczu super wykonania, a taka chała wypuszczona przez Solarisa to obciach. Jak jeździłem SU18 byłem dumny z polskiej myśli technicznej i świetnej jakości wykonania, a SU12 Mobilisu spowodowało, że straciłem zaufanie do jakości ich pojazdów...

: 05 paź 2007, 19:47
autor: Piotrek
limak pisze:po prostu gniot jest znacznie cichszy
No tego to jeszcze chyba nikt nie napisał :-$

: 15 paź 2007, 21:29
autor: rafi4
Fakt. Te Solarisy SU12 Mobilisu mają jakiś feler. Strasznie głośno i nieprzyjemnie jest na tylnych siedzeniach. Halas, rezonans. Może można coś z tym zrobić, szkoda nowych autobusów.

EDIT: Popr. spacje, wielkie litery, polskie znaki. Litości! Pisz starannie!

: 15 paź 2007, 21:37
autor: kozioł
Właśnie, zaniedbane solarki mobilisu są głośnie(duże obroty silnika), a firma nie chce naprawiać. Z czasem zmądrzeją (oby)

: 15 paź 2007, 21:47
autor: Piotrek
kozioł pisze:zaniedbane solarki mobilisu są głośnie(
Nie wiem, czy tu zaniedbanie jest najważniejsza. Raczej niedokładność producenta... I teraz mechanicy będą mieli robotę.