Książka skarg i wniosków

Moderator: vernalisadonis

ODPOWIEDZ
fraktal
Posty: 5502
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 20:26

E tam, przesadzasz. Przecież kiedyś tam za coś tam dostaje się podwójną stawkę za jazdę z wolnego (nie pamiętam za co, ale ja akurat nie muszę). ;-)

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 20:27

fraktal pisze:lepiej się nie rozpraszać i nie pomijać przystanków.
Nie pomyślałeś że możesz jechać linię z rezerwy jej nie znając?

[ Dodano: |29 Lis 2012|, 2012 20:28 ]
fraktal pisze:E tam, przesadzasz. Przecież kiedyś tam za coś tam dostaje się podwójną stawkę za jazdę z wolnego (nie pamiętam za co, ale ja akurat nie muszę). ;-)
Dodatek efektywnościowy, nie przesadzam 13,7zł na godzinę to sobie oblicz ile razy z wolnego :P a nie możesz przekroczyć 5dni pracy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25434
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 lis 2012, 20:29

Możesz. Możesz pracować sześć dni pod rząd.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 20:29

pawcio pisze:Możesz. Możesz pracować sześć dni pod rząd.
Fakt sorry. No to nawet :)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 lis 2012, 20:33

SG pisze:
MichalJ pisze:To może lepiej nie pomijać przystanków, co? :)
A powiedz tak szczerze czy nigdy się nie pomyliłeś?
Zdarzało się. Kosztowne pomyłki też się zdarzały.

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 29 lis 2012, 20:40

MichalJ pisze:
SG pisze: A powiedz tak szczerze czy nigdy się nie pomyliłeś?
Zdarzało się. Kosztowne pomyłki też się zdarzały.
No i myślę że zadowolony nie byłeś. Również myślę że nie ma co wystawiać kierowców na "muke"

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2012, 20:57

MichalJ pisze:
SG pisze: A powiedz tak szczerze czy nigdy się nie pomyliłeś?
Zdarzało się. Kosztowne pomyłki też się zdarzały.
Prawie każdemu może zdarzyć się i zdarzyła się mniej lub bardziej kosztowna pomyłka - nie widzę powodu, by akurat kierowcę miała ta kosztowność ominąć.

[ Dodano: |29 Lis 2012|, 2012 20:58 ]
fraktal pisze:Aha, w takiej sytuacji bardziej prawdopodobne jest, że skargę napiszą pasażerowie, czekający na przystanku, a nie ci, co są w środku.
Przeciwnie. Ci na przystanku mogli autobusu nie widzieć. Ci w środku, jeżeli chcieli wysiąść, są poszkodowani bardziej. Tak, bardziej - oni muszą się cofać lub w ogóle pojechać inaczej. Tamci z tego samego przystanku mają albo następny kurs, albo przynajmniej 186.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

fraktal
Posty: 5502
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 21:06

Bastian pisze:Przeciwnie. Ci na przystanku mogli autobusu nie widzieć.
No to napiszą skargę, że autobusu nie było. Ale fakt, masz rację, nie doczytałem, że chodzi o przejazd przez wiadukt. Tak, czy tak, skarga prawdopodobna nawet bez tego wpisu na wawkomie, a o to mi głównie chodziło. ;-)

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 lis 2012, 21:07

A jesteś przekonany, że akurat to podforum powinno być źródłem informacji dla kierownictw poszczególnych ZEA odnośnie pomyłek ich pracowników? Bo moim zdaniem to poszkodowani powinni się skarżyć, a Wawkom jako miejsce, gdzie można znaleźć ludzi do ukarania, średnio mi pasuje. No i odnośnie pomyłek, wracamy do prastarej zasady: Nawet jak będziesz miał jechać godzinę dłużej, to zawróć i zalicz wszystkie słupki. Wtedy nikt ci nic nie zrobi.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36679
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 lis 2012, 21:16

Szeregowy_Równoległy pisze:No i odnośnie pomyłek, wracamy do prastarej zasady: Nawet jak będziesz miał jechać godzinę dłużej, to zawróć i zalicz wszystkie słupki. Wtedy nikt ci nic nie zrobi.
Nie, wtedy ci w środku też będą mieli powody do skargi. Pomyłka to pomyłka, zazwyczaj kiepsko bywa z jej odwracalnością. Może wypadałoby tu przytoczyć słowo "odpowiedzialność" ;)
Szeregowy_Równoległy pisze:A jesteś przekonany, że akurat to podforum powinno być źródłem informacji dla kierownictw poszczególnych ZEA odnośnie pomyłek ich pracowników?
Nie, przy tym się nie upieram :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

fraktal
Posty: 5502
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 21:18

No to przytoczcie mi proszę jeden przykład, że ktoś widząc wpis na forum, ukarał kierowcę. Albo potwierdźcie chociaż, że taka sytuacja na przestrzeni dziejów się zdarzyła. Ewentualnie, wpis na forum może potwierdzić skargę, jeśli wpłynie, ale potwierdzić ją można też inaczej. Proponuję nie rozdzierać szat.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 lis 2012, 21:28

Bastian pisze:Nie, wtedy ci w środku też będą mieli powody do skargi.
Ale wtedy skarga zostanie oddalona, a kierowca nie zostanie ukarany. Przynajmniej w Mobilisie. Słupki zaliczone, czyli jest OK.
fraktal pisze:No to przytoczcie mi proszę jeden przykład, że ktoś widząc wpis na forum, ukarał kierowcę. Albo potwierdźcie chociaż, że taka sytuacja na przestrzeni dziejów się zdarzyła. Ewentualnie, wpis na forum może potwierdzić skargę, jeśli wpłynie, ale potwierdzić ją można też inaczej. Proponuję nie rozdzierać szat.
Wyobraź sobie, że jesteś kierownikiem zajezdni. Albo kimkolwiek ważnym, mającym wpływ na kierowców. Wchodzisz na forum, patrzysz: pomylił się. Patrzysz: fura z twojej stajni. I wiesz, z którego monitoringu/sterownika ściągać informacje. A kierowca, który zostaje wezwany w celu ukarania nie zostanie poinformowany, że "na forum kierownik przeczytał", tylko "w trakcie rutynowego przeglądania nagrań z monitoringu". Forum po prostu podpowiada co przeglądać. Jest to jak najbardziej możliwe, bo Wawkom jest dość intensywnie czytany, a w moim odczuciu nie powinien być źródłem informacji umożliwiających karanie kierowców. No i oczekiwałbym trochę konsekwencji od Modteamu. Skoro nie ma "Pochwał i nagan", skoro nie wypisuje się przewożonych w kabinie, to tutaj również dobrym pomysłem byłoby opisywanie pomyłek bez podawania informacji pozwalających zidentyfikować kierowcę.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1516
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 29 lis 2012, 21:31

Najlepiej wypierdzielić ten temat.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 29 lis 2012, 21:35

Kelly pisze:Najlepiej wypierdzielić ten temat.
Nie, bo niektóre pomyłki bywają całkiem ciekawe. Mnie dalej bawi wspomnienie gościa z Nocy Muzeów 2011, który jeżdżąc J nie zjechał z Rozdroża na dół, tylko pojechał między spacerowiczami przez Agrykolę do Myśliwieckiej, skręcił w lewo, wjechał na Torwar i zapytał, czy aby na pewno tak powinno się jechać, bo "jakoś dziwnie ludzie patrzyli".
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

fraktal
Posty: 5502
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 21:37

Szeregowy_Równoległy pisze:Nie, bo niektóre pomyłki bywają całkiem ciekawe. Mnie dalej bawi wspomnienie gościa z Nocy Muzeów 2011, który jeżdżąc J nie zjechał z Rozdroża na dół, tylko pojechał między spacerowiczami przez Agrykolę do Myśliwieckiej, skręcił w lewo, wjechał na Torwar i zapytał, czy aby na pewno tak powinno się jechać, bo "jakoś dziwnie ludzie patrzyli".
No to równie dobrze, powinien być zakaz podawania daty. Bo nawet bez danych autobusu, jeśli już rzeczywiście coś takiego się dzieje, to wystarczyłaby tylko data i linia. Można przejrzeć wszystkie brygady danego dnia na danej linii, co nie?

ODPOWIEDZ