Nowoizbicka- jutro otwarcie.

Moderator: Wiliam

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 30 maja 2006, 23:33

Bastian pisze:No tak, to stworzy rzeczywiście ciekawe perspektywy... A znasz jeszcze jakieś wawerskie "plany drogowe"?
Można tak powiedzieć:


:arrow: budowa Nowozabielskiej od Kadetów do Stoczniowców,nie będzie wpadać bezpośrednio na rondo.[wraz z kolektorem W]
:arrow: budowa Nowozabielskiej od Kadetów do Bronowskiej a następnie do Jeziorowej ,a ta do Wału.[wraz z budową kolektoraW].
:arrow: budowa ulicy Nowobora od ronda śladem ulicy Stoczniowców,przecinać będzie Poprawną,do polnej drogi ,póżniej śladem tej drogi na południe,następnie od jeziorka po polach przecinać będzie Bronowską[między Traktem a Wodniaków.],następnie przecinać będzie Trakt,do Wiązanej,śladem Wiązanej do Trasy Mostu na Zaporze.
:arrow: łącznik Nowobora -TOG.śladem polnej drogi.
:arrow: budowa Trasy Olszynki Grochowskiej od Trasy Siekierkowskiej[podaje tylko w Wawrze] ,po polach Zastowskich do ulicy Wjazdowej,następnie odbicie do skrzyżowania Klimontowskiej/Trakt,znowu po polach do kanałku Wawerskiego,wzdłuż niego,przeciecie ulicy Lucerny przez Las,między Traktem a Węglarską,wzdłuż kanałku Zagoździańskiego,przeciecie Trasy Mostu Na Zaporze, ulic -Bronowskiej,Cylichowskiej,Borków,Borowieckiej,Przewodowej, Trasy Mostu Południowego,Bysławskiej,Werbenny i koniec.
:arrow: Budowa ulicy Werbenny od Wału Miedzeszyńskiego do Patriotów tunel pod torami i wpad w ulice Brucknera.
:arrow: budowa Wału Miedzeszyńskiego[GDDKiA] od ronda śladem obecnego Wału,nie wiem gdzie ma się zaczynać nowa ulica ,ale póżniej przecinać ma Bysławską,między osiedlami Rybaki a Nad Wisłą,[przez sam środek osiedli wolny teren],przecinać Podstołeczną śladami słupów średniego napięcia,następnie ma się kierować do Alei Nadwiślańskiej,przecinając Buraczaną Gryczaną, za Graniczną ma wpadać w Aleje Nadwiślańską i dalej,ale to już nie Wawer.
Będzie to obwodnica Błot[ostatnio zbierano podpisy na zgode Józefowa ,na spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Nowej Wsi i Błot.]
:arrow: przebudowa Ogórkowej od Wału,a następnie budowa ulicy przedłużenia Ogórkowej na terenie Józefowa wzdłuż potoku, do Jeziora Łacha,Jeziora Łacha i dalej.
:arrow: modernizacja ulicy Kadetów od szkoły do Wału ,wraz z budową nowej szerszej jezdni.
:arrow: dokończenie budowy ciągu komunikacyjnego Mrówcza-Mozaikowa[kiedyś tutaj biegła Kolej Jabłonnowsko-Karczewska].
:arrow: budowa Trasy Mostu na Zaporze[nie wiem dokładnie jak będzie przebiegać]
:arrow: no i budowa ulicy Hermanowskiej.
Chyba już wszystko.

[ Dodano: 2006-05-30, 23:44 ]
Piotrek pisze:A mam jeszcze pytanie do znawców Wawra, czy da się przejechać z Wesołej do Zbójnej Góry? Na mapie cienko zaznaczoną ulica Fabryczną, a potem Podmokłą?
Myśle że da rade,chociaż te tereny nie są mi do końca znane,więc nie gwarantuje.
Jest to chyba leśna droga[Podmokła] bez nawierzchni.
Uważaj szczególnie przy Dakowie,są tam jeziorka,jeśli można tak nazwać.
Droga jest wtedy troche pokręcona.
Byłem tam może z raz,dwa.

[ Dodano: 2006-05-30, 23:49 ]
Zapomniałem o mojej ulicy.
Kapitalny remont Traktu Lubelskiego od Płowieckiej do ronda na Wale Miedzeszyńskim.
Etapami od Płowieckiej do Lucerny,Lucerny-Zwoleńska,Zwoleńska-rondo.
Dzisiaj powinno być rozstrzygniecie na projekt budowy ulicy.[bo do 30 maja]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 maja 2006, 0:25

Dzięki! A nie ma tam połączenia Wiśniowej Góry ze Starą Miłosną?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 maja 2006, 9:53

Bastian pisze:Dzięki! A nie ma tam połączenia Wiśniowej Góry ze Starą Miłosną?
:arrow: Jest. Kiedyś przebiegał tamtędy fragment jednej z naszych wycieczek forumowych. Tym odcinkiem szedłem bodajże z rutinem i spanem. Można przejechać aleją Dzieci Polskich, Wydmową i Torfową do ronda przy Jana Pawła II. Robi tak nawet wielu kierowców, aczkolwiek nie jest to komfortowe połączenie. Droga jest wąska i wyłożona betonowymi płytami. O komunikacji miejskiej nie ma tam na razie co marzyć.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 maja 2006, 10:22

Ja nie pytałem, co tam jest w naturze (pamiętam waszą relację), tylko czy nie ma na liście inwestycji...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 maja 2006, 10:33

Bastian pisze:Ja nie pytałem, co tam jest w naturze (pamiętam waszą relację), tylko czy nie ma na liście inwestycji...
:arrow: A sorry, źle zrozumiałem Twoje pytanie. No to w takim razie ja też dołączam się do tego pytania, bo ta inwestycja byłaby bardzo przydatna.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 31 maja 2006, 11:48

Z tego co słyszałem, to w ciągu najbliższych 4 lat droga do Starej Miłosnej ma zostać utwardzona. Co do Nowoizbickiej - to jeśli podczas jej budowy pomyślano zatokach, to prędzej czy później na pewno coś tamtędy pojedzie, bez względu na to czy miałoby sens, czy nie. Taka jest polityka ZTMu.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 31 maja 2006, 13:53

Bastian pisze:Dzięki! A nie ma tam połączenia Wiśniowej Góry ze Starą Miłosną?
Z tego co wiem jest tam planowane połączenie,nie wszystko się pamięta. ;-)
Kiedyś już nawet padały propozycje wydłużenia 147 do Starej Miłosnej,w związku z budową właśnie tej ulicy.
A dokładnego przebiegu tej ulicy nie znam do końca[znam ,ale nie jestem pewien],więc w tym temacie niech się wypowiedzą mieszkańcy Wesołej[Starej Miłosnej].



http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... _a_20.html


Nowa ulica w Wawrze


Dzisiaj o godz. 13.30 burmistrz Wawra Andrzej Bittel otworzy nowo wybudowaną ulicę Nowoizbicką. Jezdnia, która kosztowała 1,3 mln zł, stanowi przedłużenie ul. Izbickiej na odcinku od ul. Przełęczy do ul. Zagórzańskiej. 650-metrowy fragment drogi połączy mieszkańców Zbójnej Góry z Aleksandrowem.

masz

[ Dodano: 2006-05-31, 16:30 ]
Zdjęcia z otwarcia.
Tylko tam nie widze zatok.
http://www.wawer.warszawa.pl/wawer/inde ... sci&id=410

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 02 cze 2006, 16:09

W Wawrze nie będzie dobrej komunikacji miejskiej dopóki nie przygotuje się tam jakiejś przyzwoitej infrastruktury drogowej.
Najpierw drogi, potem autobusy..
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2006, 16:17

zaciszanin pisze:Z tego co słyszałem, to w ciągu najbliższych 4 lat droga do Starej Miłosnej ma zostać utwardzona. Co do Nowoizbickiej - to jeśli podczas jej budowy pomyślano zatokach, to prędzej czy później na pewno coś tamtędy pojedzie, bez względu na to czy miałoby sens, czy nie. Taka jest polityka ZTMu.
Patrz, a Modzelewskiego nic nie jeździ ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 02 cze 2006, 16:19

Fikander pisze:
zaciszanin pisze:Z tego co słyszałem, to w ciągu najbliższych 4 lat droga do Starej Miłosnej ma zostać utwardzona. Co do Nowoizbickiej - to jeśli podczas jej budowy pomyślano zatokach, to prędzej czy później na pewno coś tamtędy pojedzie, bez względu na to czy miałoby sens, czy nie. Taka jest polityka ZTMu.
Patrz, a Modzelewskiego nic nie jeździ ;)
Beethovena tyż :P
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 02 cze 2006, 22:56

R-9 Chełmska pisze:
Fikander pisze: Patrz, a Modzelewskiego nic nie jeździ ;)
Beethovena tyż :P
Ale bydzie ;) Linia 119 na odcinku Bobrowiecka - Al. Witosa - o ile wszystko dobrze pójdzie :-k
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7767
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 02 cze 2006, 23:33

Maro_D pisze:
R-9 Chełmska pisze: Beethovena tyż :P
Ale bydzie ;) Linia 119 na odcinku Bobrowiecka - Al. Witosa - o ile wszystko dobrze pójdzie :-k
Zatoczka też jest przy skrzyżowaniu z Sobieskiego :P
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 03 cze 2006, 17:32

Że są zatoczki to nie znaczy, że od razu autobus ma być. Na Tunelowej zatoczki lata czekały na 197 ;-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 04 cze 2006, 11:01

R-11 Kleszczowa pisze:Że są zatoczki to nie znaczy, że od razu autobus ma być. Na Tunelowej zatoczki lata czekały na 197 ;-)
No proste. Na Brata Alberta też są zatoczki już gdzieś od prawie roku i co z tego. Tak samo w Starej Miłosnej.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 cze 2006, 10:40

:arrow: Tam, gdzie autobusy mogłyby kiedyś jeździć, buduje się zatoczki "na wszelki wypadek". Podobnie jest na przedłużeniu Chrościckiego do Świerszcza (za pętlą). Tamta zatoczka (oznakowana nawet znakiem informującym o przystanku) przydała się kiedyś podczas objazdu jako przystanek techniczny.

ODPOWIEDZ