Koleją na warszawskie lotnisko

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 sie 2006, 15:48

R-11 Kleszczowa pisze:A jak skręcisz z torów od Pruszkowa na tory na Piaseczno bez wjazdu na Zachodni 8-[
Linią 510 Warszawa Główna Towarowa - Warszawa Aleje Jerozolimskie - ale to i tak by dłużej zajęło, bo vmax na tejże łącznicy bodajże 20 jest ;]
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 sie 2006, 16:52

geograf pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:To jest bardzo dobry pomysł. Po remoncie torów z Łodzi do Warszawy linia Łódź Fabryczna - Warszawa Zachodnia (szybka zamiana loków)- Warszawa Lotnisko
Mam dziwne przeczucie, że lepszym wzięciem cieszyłaby się częste SKM Centralny-Lotnisko aniżeli jakikolwiek międzyregionalny wydłużony do portu lotniczego.
SKM kumulowałoby przesiadkowiczów ze wszystkich pociągów dojeżdżających na Centralny; natomiast międzymiastowy z zachodu nie zahaczający o Centralny to pomyłka...

Niby tak. Ale jedno połączenie dziennie z Łodzi na Lotnisko mogłoby się sprawdzić. Przeciez sporo ludzi jedzie z Łodzi do Warszawy autem do samolotu- tak wybraliby dogodne i relatywnie tańsze połączenie (wliczając m.in opłaty za kilkudniowy parking).

A SKM to i tak numer jeden dla relacji Lotnisko Chopina- Cnetrum.

Fik o których Ty torach mówisz 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 sie 2006, 11:05

R-11 Kleszczowa pisze: Niby tak. Ale jedno połączenie dziennie z Łodzi na Lotnisko mogłoby się sprawdzić. Przeciez sporo ludzi jedzie z Łodzi do Warszawy autem do samolotu- tak wybraliby dogodne i relatywnie tańsze połączenie (wliczając m.in opłaty za kilkudniowy parking).

A SKM to i tak numer jeden dla relacji Lotnisko Chopina- Cnetrum.

Fik o których Ty torach mówisz 8-[ [/color]
nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się przesiadali. Jakoś ze zmianą loka na Zachodnim moim zdaniem jest za dużo kombinowania...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 21 sie 2006, 13:52

R-11 Kleszczowa pisze:Fik o których Ty torach mówisz 8-[
O tym, co przechodzi tunelem pod torami Zach - Włochy kawałek przed Sympatyczną, a następnie przecina Potrzebną i włącza się w Odolany. Używany w ruchu towarowym we wspomnianych relacjach ;)
MeWa pisze:nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się przesiadali.
Na pewno się przesiadą - do samochodu.
MeWa pisze:Jakoś ze zmianą loka na Zachodnim moim zdaniem jest za dużo kombinowania...
Jakiego loka, jak do Łodzi będą jeździć jednostki?

Pytanie brzmi tylko, czy potoki z Łdz na Lotnisko są na tyle duże, aby ryzykować stratę pasażerów jadących do miasta.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 21 sie 2006, 14:55

Fikander pisze:Pytanie brzmi tylko, czy potoki z Łdz na Lotnisko są na tyle duże, aby ryzykować stratę pasażerów jadących do miasta.
Ktoś tam kiedyś podał, że rocznie z Okęcia korzysta 500 tys. osób zameldowanych w Łodzi.
Pytanie o rentowność nie jest łatwe, ponieważ pociąg musiałby być na Okęciu z samego rana, przed porannymi odlotami i odjeżdzać po wieczornych przylotach (a i tak nie każdemu by pasowało). Czy gra jest warta świeczki? Na dodatek musiałby być rozreklamowany oraz dojechać do Warszawy w krótszym czasie niż 2 godziny...

Moim zdaniem: połączenie takie jeszcze długo nie będzie mieć sensu;)

TJ
Posty: 181
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:09
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: TJ » 23 sie 2006, 23:10

R-11 Kleszczowa pisze: Niby tak. Ale jedno połączenie dziennie z Łodzi na Lotnisko mogłoby się sprawdzić. Przeciez sporo ludzi jedzie z Łodzi do Warszawy autem do samolotu- tak wybraliby dogodne i relatywnie tańsze połączenie (wliczając m.in opłaty za kilkudniowy parking).
Ale takie połączenie rano czy wieczorem? A może w samo południe?
Na trasie W-wa - Łódź w PolskimExpresie jeżdzą głównie busy.
Są nawet tak zaznaczone w rozkładzie . Chyba żadnemu przewoźnikowi kolejowemu nie bedzie się opłacało robić kilku kursów dziennie dla każdorazowo ~20 osób.
Co innego Częste kursy Łódź - Wawa i częste SKM (pamiętajmy że dużo więcej ludzi przyjeżdza codziennie do pracy w Warszawie niż jedzie na lotnisko). Poza tym SKM na lotnisko jeździliby ludzie którzy przyjeżdzają pociągiem na samolot z dowolnej strony polski (więc i wykorzystane takie połączenie byłoby dużo lepiej).

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 sie 2006, 19:57

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Fik o których Ty torach mówisz 8-[
O tym, co przechodzi tunelem pod torami Zach - Włochy kawałek przed Sympatyczną, a następnie przecina Potrzebną i włącza się w Odolany. Używany w ruchu towarowym we wspomnianych relacjach ;)
Aaaaaaaaa -i Ty tam chcesz wpuścić pociągi dalekobieżne :P No nie. Kogo jak kogo ale Ciebie bym o to nie posądził :-# =P~ :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 wrz 2006, 16:33

Dęboszczak pisze:Na lotnisko nie ma sensu pchać kolejnego busa. Tylko szynobusy KM może pomóc w tej relacji.
Dokładnie. Tylko jak narazie nie ma tam torów niestety :(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 wrz 2006, 18:33

Ależ są tylko nie ma całej infrastruktury.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 24 wrz 2006, 18:35

Colony pisze:Ależ są tylko nie ma całej infrastruktury.
w Krakowie zrobili szybką prowizorkę, w Warszawie do wyborów też się da!
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 wrz 2006, 18:37

Wolę żeby poczekac na zakończenie rozbudowy terminalu. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 wrz 2006, 19:22

Colony pisze:Ależ są tylko nie ma całej infrastruktury.
:> Zdawało mi się, że jest wręcz odwrotnie (znaczy na terenie Lotniska :-k )
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 wrz 2006, 19:59

No przecież są tory na Boga, sam widziałem. Idą prosto do PKP Okęcie.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 24 wrz 2006, 20:04

Colony pisze:No przecież są tory na Boga, sam widziałem. Idą prosto do PKP Okęcie.
Tory są, ale nie ma połaczenia stacji Port Lotniczy z linią radomską.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 wrz 2006, 20:16

To z czym one są połączone, jak nie z linią radomską? #-o
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ