Praca na kolei

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 30 lis 2010, 18:14

A ja bardzo chciałbym zostać maszynistą :D . Niestety nie poszedłem na maszynistę i teraz bardzo żałuję bo mam kilka lat w plecy. Dowiadywałem się trochę i jeśli ktoś chce na maszynistę to najpierw trzeba mieć dyplom technika elektroenergetyka transporu szynowego a żeby go mieć trzeaba skączyć klasę o takim profilu (właśnie w kolejówce). Jest szkoła policealna ale wiadomo, płatna. A z tego co czytam KM chętnie przyjmuje tylko absolwentów z kolejówki więc nie wiem czy się uda dostać. Z drugiej jednak strony załkadając, że do KM przychodzi ok. 10 absolwentów przez 5 lat to 50 a więc 1/6 kadry której potrzebują. Może się zmieniło na lepsze i mam szansę :roll:
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7083
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 30 lis 2010, 19:49

Czotyk pisze:Dowiadywałem się trochę i jeśli ktoś chce na maszynistę to najpierw trzeba mieć dyplom technika elektroenergetyka transporu szynowego a żeby go mieć trzeaba skączyć klasę o takim profilu (właśnie w kolejówce). Jest szkoła policealna ale wiadomo, płatna. A z tego co czytam KM chętnie przyjmuje tylko absolwentów z kolejówki więc nie wiem czy się uda dostać. Z drugiej jednak strony załkadając, że do KM przychodzi ok. 10 absolwentów przez 5 lat to 50 a więc 1/6 kadry której potrzebują. Może się zmieniło na lepsze i mam szansę :roll:
Mój rocznik był pierwszym w tym kierunku, który ukończył dzienne technikum o tym profilu. Skończyło nas 11 - dziesięciu poszło do KM. O-) Jest dużo uczniów na tym kierunku + jeszcze sporo osób z WCE także w najbliższych latach trochę osób KolMazy będą zatrudniały bo zapotrzebowanie jest. :) A jeżeli nie KM to SKM na pewno będzie poszukiwać maszynistów (w końcu przed nimi perspektywa obsługi linii do Okęcia i nie tylko).
Z dyplomem nie będę zdradzał wyników naszego rocznika ale nie byłbym taki pewien co do konieczności jego posiadania :-]

Neoś_998
Posty: 316
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 30 lis 2010, 20:21

Z tego co zauważyłem to SKM prowadzi kursy na kierowników

Awatar użytkownika
Delfino
Posty: 934
Rejestracja: 03 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Delfino » 01 gru 2010, 0:21

Czotyk pisze:A ja bardzo chciałbym zostać maszynistą :D . Niestety nie poszedłem na maszynistę i teraz bardzo żałuję bo mam kilka lat w plecy. Dowiadywałem się trochę i jeśli ktoś chce na maszynistę to najpierw trzeba mieć dyplom technika elektroenergetyka transporu szynowego a żeby go mieć trzeaba skączyć klasę o takim profilu (właśnie w kolejówce). Jest szkoła policealna ale wiadomo, płatna. A z tego co czytam KM chętnie przyjmuje tylko absolwentów z kolejówki więc nie wiem czy się uda dostać. Z drugiej jednak strony załkadając, że do KM przychodzi ok. 10 absolwentów przez 5 lat to 50 a więc 1/6 kadry której potrzebują. Może się zmieniło na lepsze i mam szansę :roll:
Ja akurat mam ten dyplotm. Ale bez przesady, nie trzeba. Wystarczy dowolny technik. Przyjmujesz się do pracy na warsztacie i jak jest akurat kurs, to po prostu idziesz. Tam tak kompletnie losowi ludzie się dostają, że szkoda słów. Dyplom przyda się, gdybyś chciał próbować dostać się na kurs z ulicy, ale tak jest o wiele ciężej.

Sanpro Job
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:43

Post autor: Sanpro Job » 23 mar 2011, 13:45

Witam serdecznie,

Jeżeli ktoś z zaglądających tu Państwa jest zainteresowany podjęciem pracy w Płocku u prywatnego przewoźnika kolejowego na stanowisku Maszynista pojazdów trakcyjnych, Rewident Wagonów, Ustawiacz, Manewrowy, Stokażowy lub Ślusarz i oczywiście posiada wymagane kwalifikacje do pracy na jednym z w/w stanowisk (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 sierpnia 2004r. (Dz. U. 2004 nr 212 poz. 2152) proszę o kontakt (ew. wysłanie CV) pod adresem mailowym praca.krakow@impel.pl z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila. Pisząc na ten adres mailowy można także uzyskać szczegółowe informacje nt. w/w ofert.

Na stanowisko Maszynisty pojazdów trakcyjnych będziemy potrzebować także pracowników do lokalizacji Ostrów Wielkopolski

Zapraszam do kontaktu

Doradca Personalny
Sanpro Job Service Sp. z o.o.

matel_service
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2011, 13:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: matel_service » 05 sie 2011, 13:18

Kolejowa Szkoła Policealna i Technikum Kolejowe w Warszawie kształci w zawodach dających szanse na atrakcyjne zatrudnienie w Spółkach należących do grupy kapitałowej PKP. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Kolejowych im. inż. S.Wysockiego (dawna kolejówka przy ul. Szczęśliwickiej 56) Kształcimy na podbudowie szkoły średniej w zawodach:

Kolejowa szkoła policealna:
  • technik automatyk sterowania ruchem kolejowym
  • technik dróg i mostów kolejowych
  • technik elektroenergetyk transportu szynowego
  • technik elektryk
  • technik logistyk
  • technik spedytor
  • technik transportu kolejowego
Technikum uzupełniające dla dorosłych:
  • technik dróg i mostów kolejowych#
  • technik elektryk
Ucz się z nami!

w przypadku wątpliwości proszę pisać pod:

GG: 37305947

lub dzwonić między 8.30 - 16.00
 
tel: 22 6206750;
tel: 22 6549895

www.wce.pl
Pytania można zadawać również w tym temacie.
WCE - Warszawskie Centrum Edukacyjne "Matel Service"
~ Kolejowa Szkoła Policealna dla dorosłych
~ Technikum Uzupełniające dla dorosłych

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 sie 2011, 15:48

Drivter1234 pisze:Przepraszam bardzo, ale swojego czasu to dreptałem średnio co miesiąc ścieżki do P. Pęsika z PKP CARGO ale za każdym razem otrzymywałem odpowiedź że nie ma przyjęć.
To teraz możesz dreptać do tego samego pana w TW ;)

BP, NMSP
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 sie 2011, 16:05

A czy z tym samym rezultatem? :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 sie 2011, 16:41

Tak - nie przyjmie go do pracy w Cargo.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 sie 2011, 16:43

10/10
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

dróżnik
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2011, 8:18

Post autor: dróżnik » 14 sie 2011, 19:03

Metro Warszawskie Sp. z o.o. prowadzi nabór pracowników na stanowisko:
MASZYNISTA TABORU PASAŻERSKIEGO


Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska:

Prowadzenie jazd pociągów z pasażerami;
Szkolenie praktyczne kandydatów na maszynistów w zakresie wypełniania obowiązków maszynisty;
Udział w jazdach próbnych i doświadczalnych pasażerskiego taboru metra;
Prowadzenie prac manewrowych z taborem metra;
Wymagania:

Wykształcenie średnie – dyplom technika elektryka lub technika elektronika;
Bardzo dobry stan zdrowia;
Miejsce zamieszkania Warszawa i okolice
Oferujemy:

Ciekawą, stabilną pracę w doświadczonym zespole

Zainteresowane osoby prosimy o składanie CV ze zdjęciem na adres:

rekrutacja@metro.waw.pl

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji (zgodniez ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)

remi_stal
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2011, 12:37

Post autor: remi_stal » 30 lis 2011, 12:54

Polecam WCE ~ WARSZAWSKIE CENTRUM EDUKACYJNE
"Kolejowa Szkola Policealna dla dorosłych"
"Szkoła Średnia dla dorosłych"
tak jak kolega wyżej :)

Stronka ich to wce.pl

Warto odwiedzić stronkę i sprawdzić. Sądzę że każdy coś znajdzie.

Pozdrawiam

remi_stal
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2011, 12:37

Post autor: remi_stal » 21 gru 2011, 9:38

WYKORZYSTAJ SZANSĘ!!, uzupełnij wykształcenie i uzyskaj dyplom technika jeszcze przed zmianą przepisów oświatowych
Od wrzesnia 2012 roku zlikwidowane zostają technika uzupełniające dla dorosłych i możliwość uzupełnienia
wykształcenia średniego przez absolwentów zasadniczych szkół zawodowych w systemie trzyletnim.
Ostatnią możliwość uzyskania dyplomu technika w dotychczasowy sposób daje rozpoczęcie nauki w lutym 2012.
Technik Dróg i Mostów Kolejowych i Technik Elektryk - w Kolejowym Technikum Uzupełniającym
dla Dorosłych - inauguracja - 11 luty 2012 Nauka na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej
będzie realizowana w systemie zaocznym, zajęcia dwa razu w miesiącu w formie dwudniowych zjazdów.
Słuchaczom przyjezdnym zaproponujemy zakwaterowanie w niedrogich bursach. Pracownicy PKP PLK SA mogą
liczyć na dofinansowanie ze strony swojego pracodawcy.

WCE ~ WARSZAWSKIE CENTRUM EDUKACYJNE
"Kolejowa Szkola Policealna dla dorosłych"
"Szkoła Średnia dla dorosłych"


zapraszam na wce.pl

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 25 gru 2011, 12:53

Rozumiem, że dla absolwentów LO przepisy są niezmienione?

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 27 gru 2011, 9:49

jasiu pisze:Rozumiem, że dla absolwentów LO przepisy są niezmienione?

Albo czy absolwent studiów wyższych może uczęszczać i normalnie zdobyć świadectwo ukończenia takiej szkoły policealnej?

ODPOWIEDZ