2 lata rządów HGW

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 gru 2008, 21:41

Owszem, była to okazja, ale wymagała wielkich, włochatych cojones... ;) w Łodzi, gdy kibice zwaśnionych klubów nie mogli się pogodzić, miasto zrezygnowało z budowy wspólnego stadionu miejskiego. Słusznie. Tyle, że teraz buduje zdaje się dwa...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 25 lut 2009, 0:14

Hania zamierza shandlować Liceum im. Hoffmanowej, bazar Banacha i Muzeum Kolejnictwa
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lut 2009, 0:26

kulikowski pisze:i Muzeum Kolejnictwa
A to jej?

Bo co do Hoffmanowej, to się nie dziwię - ile w tym miejscu kosztuje grunt? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lut 2009, 8:57

Mam szczerą nadzieję, że z tym bazarem się uda.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 25 lut 2009, 14:47

Ja także, ale likwidacja (no dobra, sprzedaż) Hoffmanowej jest niepokojąca, choć uzasadniona ze względów ekonomicznych. Co z uczniami, w takim razie? Argument o tym, że mogą sobie iść do innych szkół jest średni, tym bardziej, że Hoffmanowa trzyma wysoki poziom.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 25 lut 2009, 14:56

No i jest w ścisłym centrum Warszawy, a do szkół średnich sporo uczniów dojeżdża z poza miasta.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 25 lut 2009, 15:31

fluger pisze:No i jest w ścisłym centrum Warszawy, a do szkół średnich sporo uczniów dojeżdża z poza miasta.
Chyba ma być przeniesione na Hożą ...

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 25 lut 2009, 15:36

Kra pisze:Chyba ma być przeniesione na Hożą ...
To w takim razie po co taki manewr? Sztuka dla sztuki? Bo wielkich pieniędzy to z tego nie będzie. Rozumiem jeszcze żeby przenosić to na jakiś Tarchomin, na którym jest niedobór szkół.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

interflug
(gemba)
Posty: 511
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:31

Post autor: interflug » 25 lut 2009, 16:13

fluger pisze:No i jest w ścisłym centrum Warszawy, a do szkół średnich sporo uczniów dojeżdża z poza miasta.
co to za argument? mało to szkół w centrum i okolicach jest?
Jak to moja nauczycielka mówi spóźnialskim: "nikt ci nie każe chodzić akurat do tego LO, mogę ci chętnie znaleźć szkołę bliżej twojego miejsca zamieszkania" :D
blam blam blam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lut 2009, 16:36

volviak pisze:To w takim razie po co taki manewr? Sztuka dla sztuki? Bo wielkich pieniędzy to z tego nie będzie. Rozumiem jeszcze żeby przenosić to na jakiś Tarchomin, na którym jest niedobór szkół.
No to jest potrzebna w centrum, czy nie jest? :-k :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 25 lut 2009, 21:15

A czy ja gdziekolwiek pisałem o potrzebności tejże szkoły w centrum? Nie. Pisałem o ogólnym istnieniu tejże szkoły, mając na myśli przede wszystkim uczniów a nie budynek. Po prostu chodzi mi o to żeby uniknąć zmiany szkoły przez już uczęszczających tam uczniów, gdyż nie sądzę aby ktoś był szczęśliwy dowiadując się o tym, że musi zmienić szkołę np. na rok przed maturą.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 lut 2009, 21:35

No ale szkoła nie jest przypisana na stałe do budynku, jeśli sprzedamy obecny budynek Hoffmanowej, to nie znaczy, że zamkniemy szkołę 8-(
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 lut 2009, 21:41

volviak pisze:
Kra pisze:Chyba ma być przeniesione na Hożą ...
To w takim razie po co taki manewr? Sztuka dla sztuki? Bo wielkich pieniędzy to z tego nie będzie.
nie powiedziałbym, teraz niski budynek Hoffmanowej jest samotny, bardzo atrakcyjny teren do zagospodarowania, wybudowania czegoś nowego. Nie wiem dokładnie gdzie na Hożą miałaby zostać przeniesiona, ale tam generalnie mniejsze możliwości zagospodarowania obszaru są.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lut 2009, 13:30

Do budynku samochodówki, która dla odmiany miałaby dołączyć do szkół kolejowych na Szczęśliwickiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

patryk148
Posty: 541
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 26 lut 2009, 22:58

a kto w dobie kryzysu sfinansuje nowa inwestycję w miejsu szkoły? skoro obecnie rozpoczęte i już w budowie bankrutują (np. ec powiśle, zlota 44).

sprawa mocno przespana, jak z kamienicami przy ciepłej i żelaznej.

efekt: szkoły przeniosą, a pusty budynek przy plater będzie latami straszył.

ODPOWIEDZ