2 lata rządów HGW

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 25 lis 2008, 16:37

Nie sądziłem, że będę audycję jakąkolwiek tej rozgłośni polecał...
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=9892
Audycja z niedzieli na temat dwóch lat rządów Hanny Gronkiewicz Waltz.. pojawia się też tam wątek inwestycji (a raczej ich braku) czy komunikacji. Gośćmi byli warszawscy radni.

Kostek
Posty: 16
Rejestracja: 06 lis 2008, 15:30

Post autor: Kostek » 25 lis 2008, 17:08

dzisiaj w wyborczej był artykuł o liście inwestycji, które miasto porzuca na razie (czyli nie wiadomo na jak długo)

http://bi.gazeta.pl/im/2/5985/m5985262.jpg

rezygnacja z nowolazurowej i marsa to skandal!!
reszta też chluby jej nie przynosi

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 17 gru 2008, 9:31

do tego trzeba dodać sprzedaż zabytkowej fabryki Norblina deweloperowi i związaną z tym likwidację Muzeum Przemysłu :arrow: to jest oryginalny sposób na przyciągnięcie turystów i promocję miasta :shock:

BTW Gronkowiec sprzedała już Halę Koszyki, Supersam, Legię i Norblina. Strach się bać co jeszcze zostanie sprzedane przez następne dwa lata - prawdopodobnie Dworzec Centralny i stadion Skry i coś jeszcze :sad: żal duszę ściska
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 17 gru 2008, 9:59

Co za bzdury stadion Legii jest miejski i miasto go przebudowuje. Dworzec Centralny miasto co najwyzej chcialoby przejac od pkp, ale pkp go nie chce oddac/sprzedac. I supersam tez nie nalezal do miasta. Czy kolega moglby wiecej czasu poswiecic na nauke czytania ze zrozumieniem niz na wypisywanie bzdur na forum? ](*,)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 gru 2008, 14:14

kulikowski pisze: stadion Skry i coś jeszcze :sad: żal duszę ściska
Żali ściska jak się patrzy na tą ruinę (Skra) ;(
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 gru 2008, 14:53

reserved pisze:Audycja z niedzieli na temat dwóch lat rządów Hanny Gronkiewicz Waltz.. pojawia się też tam wątek inwestycji (a raczej ich braku) czy komunikacji.
No tak - rządy Kaczyńskiego to był dopiero rozwój miasta....
reserved pisze:Gośćmi byli warszawscy radni.
Którzy? z PiS-u? Oni żyją we własnym świecie.
kulikowski pisze:do tego trzeba dodać sprzedaż zabytkowej fabryki Norblina deweloperowi i związaną z tym likwidację Muzeum Przemysłu
Że co? Norblin należał do firmy prywatnej.
kulikowski pisze:BTW Gronkowiec sprzedała już Halę Koszyki, Supersam,
Że jak? Te 2 budowle nie należą do miasta...
kulikowski pisze:Legię
Komu i kiedy? Bo, że go dzierżawi, to wiadomo.
kulikowski pisze:Strach się bać co jeszcze zostanie sprzedane przez następne dwa lata - prawdopodobnie Dworzec Centralny i stadion Skry
Hę? Centralny należy do PKP-Nieruchomości, a Skra jest w trakcie targów włsnościowych.

WATRO WIEDZIEĆ O CZYM SIĘ PISZE, żeby się nie ośmieszać panie Kulikowski.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 gru 2008, 15:08

Gronkiewiczowej można wiele faktów zarzucić, nie trzeba sięgać po przykłady co najmniej wątpliwe.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 gru 2008, 15:14

Glonojad pisze:Gronkiewiczowej można wiele faktów zarzucić, nie trzeba sięgać po przykłady co najmniej wątpliwe.
Zgadzam się w całej rozciągłości. Tyle, że trzeba się interesować życiem miasta, a nie powtarzać zasłyszane brednie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 17 gru 2008, 15:29

Ja bym powiedział, że mimo iż ani Koszyki, ani Norblin nie należą do miasta to miejskie służby konserwatorskie otoczyły te zabytkowe obiekty należytą opieką i o ile wiem udało się wymóc na inwestorach takie projekty, które zachowują historyczną wartość...

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 17 gru 2008, 16:27

Akurat wydanie kasy na modernizację Legii to inwestycja co najmniej podejrzana.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 gru 2008, 17:38

Tm pisze:Akurat wydanie kasy na modernizację Legii to inwestycja co najmniej podejrzana.
A ja uważam, że nie. Finansowanie stadionu miejskiego jest jaknajbardziej uzasadnione. Owszem - nie jestem pewien, czy akurat właśnie teraz powinno to nastąpić.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 17 gru 2008, 17:56

MisiekK pisze:
Tm pisze:Akurat wydanie kasy na modernizację Legii to inwestycja co najmniej podejrzana.
A ja uważam, że nie. Finansowanie stadionu miejskiego jest jaknajbardziej uzasadnione. Owszem - nie jestem pewien, czy akurat właśnie teraz powinno to nastąpić.
Yo - tylko ze do tej pory miasto modernizowało Polonie. To Polonia jest miejskim klubem.
Sama umowa dotycząca finansowania modernizacji Legii powinna być zbadana przez prokuratora.
PiS ma rację mówiąc że ta inwestycja zwróci się miastu za nie wiadomo kiedy. Z tego co pamiętam co ITI ma miastu udostępniać stadion na imprezy organizowane przez miasto za friko czy cenach minimalnych. Ile takich imprez miasto do tej pory na w/w stadionie organizowało - wszyscy wiemy.
Jak dla mnie jest to spłata ,,długu'' przez HGW i PO za poparcie w wyborach.

Aha - zapomniałem dopisać - nie jestem tez zwolennikiem partii braci K.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 17 gru 2008, 18:13

rufio198 pisze:Yo - tylko ze do tej pory miasto modernizowało Polonie. To Polonia jest miejskim klubem.
To Janusz Wojvciechowskii J.W. Construction naleza do miasta? A w modernizacje obu stadionow miasto inwestowalo podobne sumy.
rufio198 pisze:Sama umowa dotycząca finansowania modernizacji Legii powinna być zbadana przez prokuratora.
PiS ma rację mówiąc że ta inwestycja zwróci się miastu za nie wiadomo kiedy. Z tego co pamiętam co ITI ma miastu udostępniać stadion na imprezy organizowane przez miasto za friko czy cenach minimalnych. Ile takich imprez miasto do tej pory na w/w stadionie organizowało - wszyscy wiemy.
No coz tylko PiS zapomina ze umowe wieloletnia z ITI na dzierzawe stadionu podpisal Marcinkiewicz. Za tej kadencji zwiekszyla sie tylko cerna dzierzawy i nierealny o kazal sie koszt budowy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 gru 2008, 19:18

Tm pisze:Akurat wydanie kasy na modernizację Legii to inwestycja co najmniej podejrzana.
Owszem, nie zapominajmy jednak, kto pierwszy wpadł na pomysł takiego typu finansowania. :-$

Chociaż uważam, że był to zły sposób zrealizowania tej sprawy - dużo bardziej podobała mi się koncepcja dzierżawy na 30 lat z prawem zrealizowania zabudowy "komercyjnej" (jeśli futbol uznamy za działalność hobbystyczną ;) ). Niemniej trzeba by mieć tzw. "jaja", żeby się narazić wycofaniem z takiej inwestycji, a obecne władze ich po prostu nie mają w nadmiarze.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 17 gru 2008, 19:53

Okazja do wycofania sie byla kiedy to "kibice" obrazili sie na prezent od miasta, tylko nie wiemy jakim kosztem bo tam jakas umowa przedwstepna byla podpisana i podobno iti moglo spore odszkodowanie od miasta uzyskac.

ODPOWIEDZ