Tramwajowa fantastyka i futurologia

Moderator: Wiliam

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 22 sty 2010, 21:53

Bastian pisze:13 NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Obozowa - Płocka - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - Targowa - 11 Listopada - Stalowa - Nowostalowa - Pratulińska - Nowotrocka - św. Wincentego - Głębocka - Trasa Olszynki Grochowskiej - BIAŁOŁĘKA WSCHODNIA
A na Płocką jak chcesz tramwaje wcisnąć? Dwa autobusy się ledwo mijają... ;-)

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5268
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 sty 2010, 21:56

Centralny jak sama nazwa wskazuje jest centralny. Nie może być żeby jedna z głównych arterii, położona w dodatku w odległości 3-4 km nie miała bezpośredniego połączenia z centralnym punktem miasta. Na dodatek przesiadki dla pasażerów z bagażami są wyjątkowo upierdliwe.

A poza tym co z przesiadką do metra? Politechnika musi być.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 sty 2010, 22:00

TGM pisze:A poza tym co z przesiadką do metra? Politechnika musi być.
będziesz się na Polu Mokotowskim przesiadał. O ile mi wiadomo, Rakowiecka idzie w bezpośredniej bliskości stacji metra.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5268
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 sty 2010, 22:06

To na około i za dużo czasu zajmie. A poza tym chyba lepiej dla metra żeby ludzie wsiadali na Politechnice gdzie część pasażerów ze wcześniejszego odcinka wysiada a nie dopychali wagony na Mokotowie.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 sty 2010, 22:10

A w jakich relacjach chcesz się przesiadać?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2010, 22:23

Phi. Zrobi się 519 na solinach co 30 minut. Skoro Ursynowowi wystarczyło, starczy i Sobieskiego.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5268
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 22 sty 2010, 22:24

No raczej w relacjach dalej na północ. Nawet jakby był dalej tramwaj bezpośrednio Marszałkowską do Wilsona to i tak dobry dojazd do metra się przyda, bo po Marszałkowskiej czy Andersa to to raczej szybciej już nie pojedzie... No chyba że metro zwolni gdyby dwie stacje dobudowali. To wtedy można się zastanowić.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 sty 2010, 22:29

Glonojad pisze:Phi. Zrobi się 519 na solinach co 30 minut. Skoro Ursynowowi wystarczyło, starczy i Sobieskiego.
jeśli bardzo chcesz przesiąść się na Politechnice, od Placu Zbawiciela jest rzut beretem.
A zresztą nie wiem, czy dojazd do A-10 będzie wolniejszy - wszak na Marszałkowskiej i Puławskiej od Rakowieckiej tyle świateł... :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 22 sty 2010, 22:30

Mi się projekt kompletnie nie podoba - Bastian nie uwzględnił tramwaju do Marek, kiedyś była taka propozycja, koleś 3 godziny pracował nad planem i wyszła mu trasa Pustelnik - Wiejska (również w Markach). Nie uwzględniłeś, w takim razie moja ocena nie może być pozytywna :lol:

A na serio bardzo ciekawe i pewnie czasochłonne opracowanie. Miło się czyta i marzy jak będą wyglądały poszczególne pętle. Chyba najbardziej by mnie zaciekawiło PKP Okęcie. No i oczywiście moje okoliczne - Ząbki, Targówek, CH Targówek.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 22 sty 2010, 22:40

Mapka by się przydała do lepszego zorientowania się w tym wszystkim ;) Mam nadzieje, że cokolwiek z tych planów (oprócz TMP) uda mi się na swe ślepia ujrzeć. =P~
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 23:00

MC pisze:A na Płocką jak chcesz tramwaje wcisnąć? Dwa autobusy się ledwo mijają... ;-)
To też nie mój pomysł ;)

Proste - autobusy won, samochody tylko lokalnie. Chodzi o to, by z tego miejsca - gdzie będzie stacja metra - dać zarówno dojazd na Obozową, jak i przeciąć ciągiem poprzecznym Żoliborz - Wola - Ochota (skoro Prymasa raczej nie wchodzi w rachubę).
TGM pisze:Nie może być żeby jedna z głównych arterii, położona w dodatku w odległości 3-4 km nie miała bezpośredniego połączenia z centralnym punktem miasta.
Ma z kilkoma :>
Ikarus 5780 pisze:pewnie czasochłonne opracowanie
Wcale nie. Po prostu zebrałem wiele rzeczy, które już dawno miałem w głowie ;)
Ikarus 5780 pisze:Chyba najbardziej by mnie zaciekawiło PKP Okęcie.
Jak już wspomniałem, tu trochę popłynąłem ;) Przedłużkę Obrzeżną do Bokserskiej wydumałem już daawno. Z kolei projekt MPZP tego obszaru przewiduje likwidację pętli BOKSERSKA i urządzenie nowej przy PKP. Więc czemu nie tramwajowej? ;)
Piotrek pisze:Mapka by się przydała do lepszego zorientowania się w tym wszystkim ;)
No, to już byłoby czasochłonne :P
Piotrek pisze:Mam nadzieje, że cokolwiek z tych planów (oprócz TMP) uda mi się na swe ślepia ujrzeć. =P~
Cokolwiek to prawie na pewno, ale ile? I co ja mam powiedzieć? Mam kilkanaście lat więcej... 8-( (-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 sty 2010, 23:22

Bastian pisze:(...)
Wariant I

1 DW. ZACHODNI - Bitwy Warszawskiej - Grójecka - Towarowa - Okopowa - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - św. Wincentego - Głębocka - Trasa Olszynki Grochowskiej - BIAŁOŁĘKA WSCHODNIA
Bastian, dzięki że chcesz mi przywrócić trasę tramwajową na Św. Wincentego, no ale to nie wróci ;)

[ Dodano: Pią 22 Sty, 2010 23:22 ]
Bastian pisze:
Piotrek pisze:Mapka by się przydała do lepszego zorientowania się w tym wszystkim ;)
No, to już byłoby czasochłonne :P
Spokojnie, zrobi się....

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 sty 2010, 23:30

Moim zdaniem albo się robi tramwaj na NowoStalowej, albo na Wincentego - oba na raz chyba jednak sensu nie mają, nawet urealniając harmonogram realzacji metra.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 sty 2010, 23:31

Dobra, im więcej tym lepiej, ja bym był od razu klientem tych tramwajów ;P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36650
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 23:54

SławekM pisze:Bastian, dzięki że chcesz mi przywrócić trasę tramwajową na Św. Wincentego, no ale to nie wróci ;)
Widziałem już niejeden projekt, który poszedł do szuflady i więcej go nie widziano. A jak się św. Wincentego z szuflady wyjmie, to może się okazać, że trzeba będzie zrobić jeszcze raz - a wtedy wiele się może zdarzyć ;)
Glonojad pisze:Moim zdaniem albo się robi tramwaj na NowoStalowej, albo na Wincentego - oba na raz chyba jednak sensu nie mają, nawet urealniając harmonogram realzacji metra.
Tu rzeczywiście jest problem. A drugi ze zdecydowaniem się na jeden z nich: Nowostalowa lepiej obsługuje Targówek, z kolei św. Wincentego daje podłączenie do mostu Gdańskiego, ale i al. Tysiąclecia... A może zrobić przedłużenie Stalowej, ale za torami wypuścić w Radzymińską? ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ