Informacja w Swingach i Jazzach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 lis 2012, 23:13

Adam G. pisze:idiotyczne "ZET" zamiast cywilizowanego napisu "zjazd do zajezdni".
Albo lepiej: Zajezdnia Wola. Ewentualnie Zjazd na Wolę.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 06 lis 2012, 23:15

KwZ pisze:Albo lepiej: Zajezdnia Wola. Ewentualnie Zjazd na Wolę.
Wniosek do ZTM. Kto się odważy i napisze? Trzeba tylko podać swoje dane (wiem, z tym najtrudniej).
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 lis 2012, 23:20

KwZ pisze:
Adam G. pisze:idiotyczne "ZET" zamiast cywilizowanego napisu "zjazd do zajezdni".
Albo lepiej: Zajezdnia Wola.
Tylko szkopuł w tym, że 26 w drodze z Jelonek nie dojedziesz do przystanku ZAJEZDNIA WOLA (tak, nadal twierdzę, że to nie jest dla niego dobra nazwa). Zajezdnia Wola (nie przystanek)? :-?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lis 2012, 23:21

"ZET" to jakiś zupełnie idiotyczny i niezrozumiały wymysł.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 lis 2012, 23:24

Bastian pisze:Tylko szkopuł w tym, że 26 w drodze z Jelonek nie dojedziesz do przystanku ZAJEZDNIA WOLA (tak, nadal twierdzę, że to nie jest dla niego dobra nazwa). Zajezdnia Wola (nie przystanek)? :-?
Słuszna uwaga :-k Oczywiście najlepiej, gdyby to było ujednolicone z autobusami, a tam więcej tych zajezdni.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 lis 2012, 23:48

Niestety, ZTM doprowadził do sytuacji, w której kursy nie będące zjazdami do zajezdni mają przystanek (końcowy albo nie) "Zajezdnia cośtam", a za to kursy zjazdowe nie mają (znanego od dziesiątek lat) napisu "Zjazd do zajezdni". Żadne zaklęcia nie zmienią tego, że informacja się pogorszyła.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lis 2012, 23:49

MisiekK pisze:
KwZ pisze:Albo lepiej: Zajezdnia Wola. Ewentualnie Zjazd na Wolę.
Wniosek do ZTM. Kto się odważy i napisze? Trzeba tylko podać swoje dane (wiem, z tym najtrudniej).
Wiesz, niektórzy już dawno o to pisali. Jak widać, niewiele się zmieniło.
Od dawna mówię, że informację pasażerską robi się pod Swinga, a nie na odwrót. Bo nagle wiele rzeczy przestało być możliwych.

W lipcu 2011 r. na moje wątpliwości związane z ZET-ami ZTM odpowiedział:
ZTM pisze:w przygotowanej przez nas aktualizacji opisu funkcjonowania systemów informacji liniowej, wzorzec dla zjazdów do zajezdni został szczegółowo doprecyzowany. W efekcie końcowym podczas zjazdu powinny być prezentowane informacje o "punkcie wyłączenia" tj. ostatnim przystanku na podstawowej trasie linii oraz nazwa zajezdni. Niestety trudności we wdrażaniu systemu powodują, że adaptacja ta nie została jeszcze zrealizowana;
MisiekK pisze:Ale powinno do spowodować zapalenie się komórki odpowiedzialnej za zainteresowanie światem dookoła
Wiesz, równie dobrze można napisać "MARS" i też oczekiwać, że ludzie skojarzą, że "przecież coś innego jest". Taka sama wartość informacyjna.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

px33
Posty: 1589
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 07 lis 2012, 0:23

Niestety trudności we wdrażaniu systemu
To przecież wystarczy podzielić ostatni kurs na dwa - do ostatniego przystanku na trasie i od tego przystanku do zajezdni. To by działało nawet jeśli system nie pozwala na zmianę treści w czasie jednego kursu (i co najwyżej lekko się wywalało w przypadku kursów przyspieszonych)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lis 2012, 7:02

Nie tak. System po prostu powinien rozpoznawać, że ostatni przystanek w trasówce (nasz nieszczęsny ZET) nie jest dostępny dla pasażerów, i jako kraniec wyświetlać ostatni przystanek dla wysiadających. W tym przypadku Rogalińską.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 lis 2012, 7:16

MeWa pisze:Wiesz, równie dobrze można napisać "MARS" i też oczekiwać, że ludzie skojarzą, że "przecież coś innego jest". Taka sama wartość informacyjna.
Czyli dochodzimy do wniosku, że to i tak nie ma znaczenia co będzie wyświetlane...
pawcio pisze:W tym przypadku Rogalińską.
Myślisz, że to dużo zmienia? Tak samo będą grupy zdziwionych mimoz.

Już pisałem - jedziesz jako przejazd techniczny i ludzie walą w szyby, bo nie rozumieją tekstu na wyświetlaczach.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 07 lis 2012, 7:29

marcin3001 pisze:Ale co to jest ten 'ZET', pomyślał Stirlitz...
NMSP :D
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25357
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 lis 2012, 7:45

MisiekK pisze:
pawcio pisze:W tym przypadku Rogalińską.
Myślisz, że to dużo zmienia? Tak samo będą grupy zdziwionych mimoz.

Już pisałem - jedziesz jako przejazd techniczny i ludzie walą w szyby, bo nie rozumieją tekstu na wyświetlaczach.
Pewnie, że będą. Ale może przynajmniej kilka osób mniej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 lis 2012, 8:55

pawcio pisze:Pewnie, że będą. Ale może przynajmniej kilka osób mniej.
Pamiętając skrócenie linii 26 i 27 do R-1, gdzie na dechach była Rogalińska nie jestem optymistą..... :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
marcin3001
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2006, 19:09
Lokalizacja: Młynów

Post autor: marcin3001 » 07 lis 2012, 9:37

Ale tu chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby informacja w Swingach nie była krokiem do tyłu w porównaniu do starych systemów.
W wagonach bez informacji elektronicznej:
- żółte kwadraty z przodu, z tyłu i z boku, z napisem "Zjazd do zajezdni..."
- żółte korale z napisem informującym o zjeździe i zaznaczonym ostatnim przystankiem dla wysiadających.
W wagonach z BUSE dodatkowo:
- wyraźny napis "Zjazd do zajezdni" z przodu
- komunikat głosowy (przynajmniej na R-1)
- z tyłu brak numeru, informacja o zjeździe.

A w Swingach nic. No dobra, jest jakiś ZET.
Najpierw się przyzwyczaja pasażerów do wyższego standardu informacji, żeby potem zabrać to wszystko i stwierdzić, że to debile.

To nie zawsze jest tak, że jeśli system przeznaczony dla ludzi nie jest efektywny, to znaczy że ludzie są do chrzanu. Czasami system jest do chrzanu i trzeba go zmienić.

mkm101
Posty: 995
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 07 lis 2012, 10:40

marcin3001 pisze:Ale tu chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby informacja w Swingach nie była krokiem do tyłu w porównaniu do starych systemów.
W wagonach bez informacji elektronicznej:
- żółte kwadraty z przodu, z tyłu i z boku, z napisem "Zjazd do zajezdni..."
- żółte korale z napisem informującym o zjeździe i zaznaczonym ostatnim przystankiem dla wysiadających.
W wagonach z BUSE dodatkowo:
- wyraźny napis "Zjazd do zajezdni" z przodu
- komunikat głosowy (przynajmniej na R-1)
- z tyłu brak numeru, informacja o zjeździe.

A w Swingach nic. No dobra, jest jakiś ZET.
Chyba widzimy inne Swingi. W mojej rzeczywistości:
z przodu - ZET (to wyraźnie coś innego niż przykładowy Annopol?), w wagonach z R-2 dodatkowo "trasa skrócona" w negatywie
z boku - ZET i przewijająca się trasa, oczywiście kończąca się na konkretnym ZET-cie
z tyłu - nr linii i "zjazd" (przynajmniej w wagonach z R-3)
na koralach - żółty pasek "zjazd do zajezdni" i trasa przewidująca zjazd z ostatnim przystankiem pod zajezdnią

Naprawdę nic?
Naprawdę potrzeba człowieka z chorągiewką i megafonem idącego przed wagonem?

ODPOWIEDZ