Nazwy stacji metra

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lip 2007, 10:48

JacekM pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Mam nadzieję, że tam nie ma nic związanego z AK....
Masz jakiś problem do AK-owców?
Nie rozumiem Twojego zapytania - co to ma do rzeczy w tym temacie :-s
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 06 lip 2007, 12:10

MZ pisze:
MeWa pisze:Nazwy stacji od nazwisk nie są wdzięczne... Jakoś bardziej mi do gustu przypadły propozycje solarisa8315
:arrow: A w takim razie co powiesz o nazwach nadanych na podobnej zasadzie: KONDRATOWICZA oraz BRÓDNO? Też nie podobają mi się nazwy od patronów, ale w pobliżu jest jeszcze nieco bardziej uniwersalna, choć mniej znacząca ulica Tykocińska. Przy pętli TARGÓWEK będę się upierał.
To tak samo można stwierdzić dlaczego jest stacja Wilanowska a nie Dworzec Południowy... Ulica Tykocińska jest zwykłą uliczką osiedlową, więc inni mieszkańcy Warszawy byliby mieli problem gdzie to jest...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 lip 2007, 12:15

solaris8315 pisze:Ulica Tykocińska jest zwykłą uliczką osiedlową, więc inni mieszkańcy Warszawy byliby mieli problem gdzie to jest...
:arrow: A jaka nazwa funkcjonuje tam na tabliczkach MSI? Czy w rejonie pętli TARGÓWEK jest taka sama? Bo jeśli dałoby się to rozdzielić, to warszawiacy nie "byliby mieli" problemu :P.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 06 lip 2007, 12:28

No wiszą tabliczki MSI ;) Ogólnie Targówek I jest w płd. części osiedla "Targówek Mieszkaniowy" a Targówek II w płn. części. Teraz się zastanawiam czy stacja "Targówek I" jest dobrym pomysłem...

killkamill
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2006, 23:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: killkamill » 06 lip 2007, 14:50

Skończy się na tym, że będzie:
1) Targówek Kościół
2) Targówek Pętla
3) Targówek UGminy
4) Bródno Szpital
5) Bródno Nowe.
(swoją drogą odległość między stacjami 1300 m to trochę za dużo, gdzieś kiedyś czytałem, chyba na stronce metra warszawskiego, że optymalna odległość to 800-900m)

Będzie oryginalnie. Prawie jak w Kracku, gdzie są pętle tramwajowe Bieżanów i Bieżanów Nowy, zawsze mi się mylą ;D
Ale stacji Ratusz-Arsenał to nie przebija. Chociaż nie ma co narzekać, popatrzcie sobie na planik metra w Paryżu - tam to mają barokowe nazwy ;D.
Freedom is an answer to the question we don`t have to ask.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 lip 2007, 15:07

killkamill pisze:popatrzcie sobie na planik metra w Paryżu - tam to mają barokowe nazwy
Stalingrad :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 06 lip 2007, 15:13

killkamill pisze:tam to mają barokowe nazwy ;D.
czemu barokowe? całkiem normalne :)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 lip 2007, 15:17

killkamill pisze:Skończy się na tym, że będzie:
1) Targówek Kościół
2) Targówek Pętla
3) Targówek UGminy
4) Bródno Szpital
5) Bródno Nowe
:arrow: Nazwy stacji metra powinny być jednoczłonowe, żeby ułatwić ludziom ich zapamiętanie.
P.S. Tylko niech mi nikt nie podaje przykładu stacji Pole Mokotowskie, bo mam na myśli nazwy złożone.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 lip 2007, 21:41

@Dennis: czepiasz się ot tak, czy Ci płacą za to?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lip 2007, 21:42

Może przejdziecie do tematu.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 lip 2007, 21:42

R-11 Kleszczowa pisze:Nie rozumiem Twojego zapytania - co to ma do rzeczy w tym temacie :-s
to ma, że wyrażasz swoją niechęć do AK-owców, co mnie zdumiewa i bulwersuje #-o

[ Dodano: 2007-07-06, 21:43 ]
Może przejdziecie do tematu.
już skończyłem. proszę o niekaranie mnie, gdyż drugi post "na czerwonym" wysłałem, kiedy Twojego upomnienia nie było.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lip 2007, 21:43

JacekM pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Nie rozumiem Twojego zapytania - co to ma do rzeczy w tym temacie :-s
to ma, że wyrażasz swoją niechęć do AK-owców, co mnie zdumiewa i bulwersuje #-o
to jest moim zdaniem nadinterpretacja - ja to odebrałem jako niechęć nie do AK, a do nazywania kolejnych obiektów mało praktycznymi nazwami na wniosek kombatantów...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lip 2007, 21:44

JacekM pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Nie rozumiem Twojego zapytania - co to ma do rzeczy w tym temacie :-s
to ma, że wyrażasz swoją niechęć do AK-owców, co mnie zdumiewa i bulwersuje #-o
Pokaż mi miejsce gdzie wyraziłem swoją niechęć do AK-owców :neutral:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 lip 2007, 21:47

R-11 Kleszczowa pisze: Pokaż mi miejsce gdzie wyraziłem swoją niechęć do AK-owców :neutral:
R-11 Kleszczowa pisze: Mam nadzieję, że tam nie ma nic związanego z AK.... Chociaż jest ulica II Rejonu AK. Już się boję 8-[
ja to tak odebrałem. przykro mi. proponuję nie rozpoczynać tasiemcowej dyskusji ze względu na odbieganie od tematu i szacunek dla w/w postaci.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lip 2007, 21:52

A ja proponuję nie wysuwać na przyszłość zbyt pochopnych wniosków.
JacekM pisze:proponuję nie rozpoczynać tasiemcowej dyskusji ze względu na odbieganie od tematu i szacunek dla w/w postaci.
Jasne :smile:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ