Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 08 mar 2007, 9:50

MeWa pisze:"Wariant zero! Żadnych dróg!" - i na tym się pewnie skończy... w tym mieście to nigdy nic się nie wybuduje i nie zmieni na lepsze ](*,)
wszystko na kolej ;-)
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 mar 2007, 9:51

Która niespecjalnie dobrze się ma do sieci osadniczej :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 08 mar 2007, 15:23

inż. Glonojad pisze:Od Siskomu to się Kolego Andrzeju odczep może.

A termin "najprawdziwsze wioski, bez domów" jest w sumie dość ciekawy - wydawało mi się, że wieś to jednak kilka domów mieć powinna, czymś się od łąki jednak różni :p
* czemu mam się odczepić? taka wasza funkcja, taka praca. nazywajmy rzeczy po imieniu.
* ciekawe jest też określenie z Wyborczej, dot. tych 'rozbudowujących się wsi', niech autor artykułu mi je pokaże.
a w ogóle mógł pójść na całość i użyć bardziej efektywnego sformułowania, np. "dynamicznie rozbudowujące się wsie", ładniej by było, co nie?

[ Dodano: 2007-03-08, 15:27 ]
R-11 Kleszczowa pisze:
Andrzej pisze: Myślę, że WOW powstanie i tak w Wesołej, ale będzie to jeszcze jedna fuszerka. A jeśli przez Halinów, to tym bardziej. Na ten kraj zawsze można liczyć.
Dlaczego fuszerka :?: Dróg w Polsce dobrych nie mamy ale jak już się buduje nowe to wcale takie złe znowu nie są :roll:
zobaczymy jak już powstanie.
wtedy pewnie media zmienią tradycyjnie front i zaczną wytykać mniejsze i większe błędy oraz pomyłki, zrobione podczas budowy.. albo w ogóle stwierdzą, że to było nie do końca przemyślane rozwiązanie, z powodu czegoś co wyjdzie w praktyce..
ale to tylko dywagacje, zobaczymy.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 mar 2007, 15:32

Andrzej pisze: * czemu mam się odczepić? taka wasza funkcja, taka praca. nazywajmy rzeczy po imieniu.
Ja akurat z Siskomem nic wspólnego nie mam, więc się waść odpatyczkuj.
Co do nazywania rzeczy po imieniu, to jakoś niespecjalnie widzę SISKOM jako pijarowców.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 08 mar 2007, 15:37

inż. Glonojad pisze:
Andrzej pisze: * czemu mam się odczepić? taka wasza funkcja, taka praca. nazywajmy rzeczy po imieniu.
Ja akurat z Siskomem nic wspólnego nie mam, więc się waść odpatyczkuj.
Co do nazywania rzeczy po imieniu, to jakoś niespecjalnie widzę SISKOM jako pijarowców.
to czemu się tak burzysz?
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 mar 2007, 15:40

A to już nie można bronić kogoś, z kim się nic wspólnego nie ma? Jeździsz po nich, to ich bronię.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 08 mar 2007, 21:19

Andrzej pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Dlaczego fuszerka :?: Dróg w Polsce dobrych nie mamy ale jak już się buduje nowe to wcale takie złe znowu nie są :roll:
zobaczymy jak już powstanie.
wtedy pewnie media zmienią tradycyjnie front i zaczną wytykać mniejsze i większe błędy oraz pomyłki, zrobione podczas budowy.. albo w ogóle stwierdzą, że to było nie do końca przemyślane rozwiązanie, z powodu czegoś co wyjdzie w praktyce..
Przecież to jest normalne. Ostatnio na ten przykład bydgoskie media (i nie tylko bo widziałem na ten temat materiał także w Kurierze) rozpętały burzę iż wylotówka na Poznań nie jest oznaczona jako S5 mimo iż jest to droga ekspresowa. Zapomniano tylko dodać, że trasa cały czas jest budowana :]
Nie do końca przemyślane- ba w ogóle nie przemyślane to jest budowanie tej trasy przez Halinów. I nic nie usprawiedliwia budowy tejże arterii właśnie przez tereny tej gminy.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 mar 2007, 23:54

Obrazek
Z kim Platformie po drodze przez Wesołą
Jarosław Osowski2007-03-08, ostatnia aktualizacja 2007-03-08 22:02

Minister środowiska z PiS ma w Wesołej dom, a Platforma Obywatelska dług wdzięczności z kampanii wyborczej. I dlatego jest zgoda: obwodnicę Warszawy trzeba podrzucić sąsiadom.

Prywata ministra Jana Szyszki to jedno. Druga strona medalu to postawa prominentnych działaczy PO - w sprawie Wesołej uderzają w najwyższe tony populizmu.

Potężne lobby

Skłóceni w Sejmie politycy w Wesołej prezentują idealną zgodę. Według forsowanego przez nich pomysłu obwodnica ma być o połowę dłuższa. Dzięki temu ominie Wesołą i Starą Miłosną.

Tu mieszka minister środowiska, tu jego żona jest radną. Oboje chcą budować "miasto ekologiczne". Oczywiście bez obwodnicy, która była w planach od 20 lat.

W czasie kampanii wyborczej z ministrem Szyszką do Wesołej przyjechał Kazimierz Marcinkiewicz (PiS). Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała być gorsza i napisała do mieszkańców list, w którym podkreśla, że drogę lepiej byłoby budować gdzie indziej.

Po wygranej pani prezydent wzięła do ratusza burmistrza Wesołej Jacka Wojciechowicza, który teraz odpowiada za inwestycje w całej Warszawie. Kilka lat temu rysował nową trasę z dala od swojej dzielnicy. Tę samą, którą niedawno poparł Jan Szyszko.

- Ze wszystkich sił będziemy starali się bronić decyzji ministra. Ta droga nie jest dla Wesołej ani nawet dla Warszawy - mówi obecny burmistrz dzielnicy Edward Kłos (PO).

A jego partyjna koleżanka Ligia Krajewska, wybrana w Wesołej do rady miasta, dodaje: - Wszyscy jesteśmy przekonani, że dla tej obwodnicy trzeba szukać miejsca gdzieś między Sulejówkiem a Halinowem, gdzie są pola.

Wyrzucić pod Mińsk!

Ich słowa zagrzewają do walki mieszkańców, którzy przyszli na spotkanie w miejscowej remizie. Kto żyw, rwał się do mikrofonu.

Mówiono o tirach z Moskwy do Berlina, które ruszą obwodnicą. Ktoś znał już nawet ich liczbę - 400 tys. miesięcznie! I to wszystko przez środek ich "uzdrowiskowej Wesołej".

Padły przestrogi. Droga ma rzekomo podzielić Wesołą, tak jakby już dziś dzielnica nie składała się z kilku osobnych osiedli. Inni mówili, że takich dróg w Warszawie najlepiej nie budować wcale, a jeśli już, to gdzieś pod Mińskiem Mazowieckim.

Gdy posłanka Platformy Julia Pitera stwierdziła, że nowe drogi są jednak w naszym interesie, tłum krzyczał: - Pani nam opowiada dyrdymały!

Pani poseł zmieniła więc front. Razem z radną Krajewską sugerowała, że należałoby odwołać szefa mazowieckich drogowców, bo to on forsuje obwodnicę przez Wesołą. Potem przypomniała, że sprzeciwiała się trasom ekspresowym razem z mieszkańcami innych części Warszawy.

Pamiętam jej wystąpienia podczas budowy Trasy Siekierkowskiej. Tam protesty o kilka lat opóźniły nowy most.

"To będzie dla nas wyrok śmierci, żadna trasa, ale autostrada łącząca Berlin z Moskwą. Z naukowego punktu widzenia tylko jakiś idiota może tu projektować autostradę, którą przejdzie cały ruch tranzytowy" - tak w 1997 r. dowodziła w "Gazecie" jedna z protestujących, którą wspierała Julia Pitera.

Dziś tamta pani mieszka w nowej willi, którą postawiła za odszkodowania z kasy miasta, a mieszkańcy Wesołej jeżdżą mostem Siekierkowskim na drugi brzeg Wisły.

Pomóżmy rozsądnie

W sprawie obwodnicy na wschodzie Warszawy Platforma zamienia się w Samoobronę. A przecież ta droga jest potrzebna całemu miastu. Pozwoli ominąć centrum. Dzięki niej mieszkańcy Wesołej zyskają szybkie połączenie z odległymi dzielnicami: Targówkiem, Bielanami, Bemowem... A ci z Targówka i Bielan wydostaną się w stronę Siedlec i Lublina, nie będą już kluczyć przez Targową czy Ostrobramską.

Mieszkańców Wesołej trzeba wesprzeć w dwóch sprawach - żeby do nowej drogi mieli jak najlepszy dostęp i by była dla nich jak najmniej dokuczliwa. Niech drogowcy wywiążą się z tego, co obiecują, i zbudują trasę w wykopie i tunelu.

STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 mar 2007, 0:54

GW pisze:Mieszkańców Wesołej trzeba wesprzeć w dwóch sprawach - żeby do nowej drogi mieli jak najlepszy dostęp i by była dla nich jak najmniej dokuczliwa. Niech drogowcy wywiążą się z tego, co obiecują, i zbudują trasę w wykopie i tunelu.
:arrow: To już ekrany dźwiękochłonne nie wystarczą? Argumenty przeciwników trasy stają się coraz bardziej naciągane i przesadzane.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 09 mar 2007, 10:52

inż. Glonojad pisze:A to już nie można bronić kogoś, z kim się nic wspólnego nie ma? Jeździsz po nich, to ich bronię.
oj strasznie "jeżdżę", już nie przesadzaj.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 09 mar 2007, 23:42

Odnośnie do artykułu z Gazety Wyborczej.
Gazeta nie wspomniała, że jak Marcinkiewicz przyjechał do Wesołej, to był na tyle uczciwy, że w odpowiedzi na głosy mieszkańców, nie ściemniał o przesuwaniu trasy. Wił się strasznie, ale tłumaczył, uspokajał, że trasa będzie w tunelu (W2), nie bedzie jej słychać i czuć, nie bedzie uciążliwa..
Za to Hania przed kampanią wysyła list, by trasę budować gdzie indziej, a po kampanii, że ma być w Wesołej. Jak pisałem wyżej, układy i chwilowe korzyści rządzą. Wszystko zmienia się natychmiast. Wojciechowicz, wcześniej krzyczący, że tylko wariant przez poligon wchodzi w grę, teraz zauważcie, milczy jak grób (w tej kwestii inicjatywę przejął jego zastępca, pan Kłos). Wojciechowicz ma chyba jeszcze wyższe aspiracje i najlepiej mu się teraz nikomu nie narażać. Panie Krajewska i Pitera także zmieniają głos co chwilę, w zależności od sytuacji.. no ale tak się mają zawsze sprawy, w które miesza się polityka..
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 10 mar 2007, 0:17

MZ pisze:
GW pisze:Mieszkańców Wesołej trzeba wesprzeć w dwóch sprawach - żeby do nowej drogi mieli jak najlepszy dostęp i by była dla nich jak najmniej dokuczliwa. Niech drogowcy wywiążą się z tego, co obiecują, i zbudują trasę w wykopie i tunelu.
:arrow: To już ekrany dźwiękochłonne nie wystarczą? Argumenty przeciwników trasy stają się coraz bardziej naciągane i przesadzane.
Oj, wiesz jakie są ekrany. Działają tak jak trzeba dopóki wiatr od strony trasy nie zawieje. Wtedy wszystkie ekrany biorą w łeb :-? chyba że rzeczywiście zrobić ekrany tunelowe, z dachem.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 mar 2007, 15:03

E tam. Może niech Plesim się wypowie, on akurat mieszka zdaje się tam, gdzie ekrany są i rzeczywiscie pomogły...

A postawa PO mnie zażenowała.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 11 mar 2007, 20:39

MZ pisze:
GW pisze:Mieszkańców Wesołej trzeba wesprzeć w dwóch sprawach - żeby do nowej drogi mieli jak najlepszy dostęp i by była dla nich jak najmniej dokuczliwa. Niech drogowcy wywiążą się z tego, co obiecują, i zbudują trasę w wykopie i tunelu.
:arrow: To już ekrany dźwiękochłonne nie wystarczą? Argumenty przeciwników trasy stają się coraz bardziej naciągane i przesadzane.
Przesadzone???
Jesteśmy w Unii, to musi być standard każdej DOBREJ i dobrze zrealizowanej inwestycji.
Na osiedlu gdzie mieszkam WOW ma być estakadą przechodzącą powoli w tunel, bez żadnej ochrony.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 11 mar 2007, 21:24

inż. Glonojad pisze:Może niech Plesim się wypowie, on akurat mieszka zdaje się tam, gdzie ekrany są i rzeczywiscie pomogły...
W mojej okolicy ekrany rzeczywiście pomogły. Jest to jednak o tyle lepsze rozwiązanie, że dotyczy estakady. Tak więc z tego odcinka jest naprawdę ciszej. Niestety obok przebiegają dolne łączniki oraz dwie bardzo ruchliwe arterie skąd hałas jest naprawdę spory. A te miejsca nie posiadają ekranów. Za to świetnym rozwiązaniem jest odcinek trasy AK między Powązkowską a Broniewskiego gdzie ekrany akustyczne nie tylko osłaniają główną część ale także łącznik. Tam jest naprawdę dużo ciszej (znam sytuację z nowych bloków przy Maczka).
Zagłębienie bez ekranów powoduje unoszenie się dźwięku i tylko nikłą jego redukcje (oczywiście bez ekranów).

ODPOWIEDZ