[Onet] Zwolniony za publikację karykatur Mahometa

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 08 lut 2006, 15:39

Bastian pisze:W zasadzie chyba nikt ich nie chce porównywać. Ale to nieuchronne w sytuacji, gdy nie żyjemy na innych planetach. Przeciwnie, żyjemy w takich drażliwych czasach, że np. jeden obrazek w gazecie może zaowocować np. bombą w metrze. Trudno w takiej sytuacji uciec od porównań...
Tylko żebyśmy się jej nie doczekali, zapyziali i zapiekli w swojej sarmackiej zadziorności i lekceważeniu wszystkich i wszystkiego co niepolskie i "obce" =; Szkoda tylko, że za obcych i niepolskich są coraz częściej traktowani wszyscy Ci, którzy nie wyznają ślepego katolicyzmu i nie są skrajnymi ksenofobami. Rozumiem, że wolnoć tomku w swoim domku. Jak się muzułmanom nie podoba co robimy w naszym kraju, to ich sprawa (choć roztropny człek zastanowiłby się jednak choćby nad wydarzeniami z Moskwy, skoro Nowy Jork wydaje się za daleko i wyciągnął z tego wnioski na przyszłość). Ale ja nie jestem muzułmaninem (rzymskim katolikiem zresztą też nie). Jestem urodzonym, z pokoleń na pokolenie, Polakiem (cóż za deklaracja, trochę trąci "white power" :twisted: ). Czy ja mógłbym narysować bezkarnie karykaturę Jana Pawła II? Nie mówię już o karykaturze Jezusa Chruystusa (choć o ile się orientuję, jest on bardziej odpowiednikiem Mahometa dla islamistów, niż JPII). Przecież od razu mnie "zetną". Między innymi Ci, którzy teraz publikują karykatury Mahometa i są zwolennikami takiego postępowania :evil: ](*,) Owszem, napisze mi zaraz ktoś, że w Arabii Saudyjskiej, czy Kuwejcie mogą sobie rysować co chcą i nic nam do tego. Tyle, że jak to się będzie miało, to górnolotnych sloganów o wyższości katolicyzmu nad islamem. Chcemy się w końcu czymś od nich wyróżniać, choćby tolerancją, czy uznajemy, iż nie jesteśmy w niczym od nich lepsi :?: Nie można być trochę w ciąży. Nie chce mi się dalej tych bzdur czytać...

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 lut 2006, 15:47

Islamscy hakerzy zaatakowali tysiąc stron www








Blisko tysiąc duńskich stron internetowych zaatakowali islamscy hakerzy protestujący przeciw zamieszczeniu karykatur proroka Mahometa w zachodniej prasie - poinformowała w środę BBC. Karykatury jako pierwsze zamieściła gazeta w Danii.


W wyniku podobnych akcji hakerskich ucierpiało też 1600 witryn internetowych w całej Europie.

Jak tłumaczyła BBC, w wyniku interwencji hakerów główne strony były zazwyczaj zastępowane tekstami o treści proislamskiej, potępiającymi opublikowanie wizerunków proroka.

Według Zone-H - grupy zajmującej się bezpieczeństwem w internecie - były to zarówno ataki zbiorowe jak i indywidualne. Grupa dodaje, że niektóre wypowiedzi zamieszczane przez hakerów były umiarkowane, ale większość z nich wzywała do agresji. Hakerzy przeprowadzili ataki z Turcji, Arabii Saudyjskiej

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 08 lut 2006, 15:55

dennis pisze: Czy ja mógłbym narysować bezkarnie karykaturę Jana Pawła II? Nie mówię już o karykaturze Jezusa Chruystusa (choć o ile się orientuję, jest on bardziej odpowiednikiem Mahometa dla islamistów, niż JPII). Przecież od razu mnie "zetną". Między innymi Ci, którzy teraz publikują karykatury Mahometa i są zwolennikami takiego postępowania :evil: ].
Ależ oczywiiście że mógłbyś i własnie TYM się różnimy.
Oglądałes pewnie wspaniały film Żywot Briana. A co z plakatami do "Skandalisty Larrego Flynta" .

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 08 lut 2006, 16:02

dennis pisze: Czy ja mógłbym narysować bezkarnie karykaturę Jana Pawła II? Nie mówię już o karykaturze Jezusa Chruystusa (choć o ile się orientuję, jest on bardziej odpowiednikiem Mahometa dla islamistów, niż JPII). Przecież od razu mnie "zetną". Między innymi Ci, którzy teraz publikują karykatury Mahometa i są zwolennikami takiego postępowania :evil:

W "Faktach i Mitach" czesto wystepowala. I bardzo dobrze bo tak powinno byc, nie uznaje takiego czegos jak uczucia religijne. A arabusy moga mnie pocalowac w wiadome miejsce, gdyby nie bialy czlowiek to mieszkaliby w jeszcze w szalasach.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 lut 2006, 16:05

JohnnyT pisze:A arabusy moga mnie pocalowac w wiadome miejsce, gdyby nie bialy czlowiek to mieszkaliby w jeszcze w szalasach.
O proszę, jaka tolerancja, no iście lewicowe ideały,
wiesz co dzieciaku, idź się pobawic gdzie indziej, bo to nie śmieszne
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 08 lut 2006, 16:09

Tm pisze:
JohnnyT pisze:A arabusy moga mnie pocalowac w wiadome miejsce, gdyby nie bialy czlowiek to mieszkaliby w jeszcze w szalasach.
O proszę, jaka tolerancja, no iście lewicowe ideały,
wiesz co dzieciaku, idź się pobawic gdzie indziej, bo to nie śmieszne
Nie mam tolerancji dla fanatyzmu religijnego pod jakakolwiek postacia. Poza tym licz sie ze slowami towarzyszu.

Awatar użytkownika
Ikarusomaniak
Posty: 365
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:54
Lokalizacja: znad Tagu

Post autor: Ikarusomaniak » 08 lut 2006, 18:47

dennis pisze:Tyle, że jak to się będzie miało, to górnolotnych sloganów o wyższości katolicyzmu nad islamem. Chcemy się w końcu czymś od nich wyróżniać, choćby tolerancją, czy uznajemy, iż nie jesteśmy w niczym od nich lepsi :?: Nie można być trochę w ciąży. Nie chce mi się dalej tych bzdur czytać...
Nie chcę mówić o wyższości czy niższości czegokolwiek nad czymkolwiek, ale przyjrzyj się choćby reakcjom w NY, Madrycie czy Londynie (jak było z Moskwą nie wiem) - jak tam ludzie zareagowali na pogwałcenie najwyższej świętości, jaką jest życie - było podpalanie ambasad? A meczetów? Jeśli były jakieś rozruchy, to państwa szybko zadziałały i uspokoiły co bardziej krewkich obywateli, nie było odpowiedzialności zbiorowej.
Natomiast teraz spirala przemocy i nienawiści w "świecie arabskim" dalej się nakręca, przeciwko całemu Zachodowi, tamtejszym władzom jest to zresztą na rękę, ale jak im się to wymknie spod kontroli to po dupie dostaniemy my.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 lut 2006, 18:53

JohnnyT pisze:I bardzo dobrze bo tak powinno byc, nie uznaje takiego czegos jak uczucia religijne.
To znaczy uważasz, że coś takiego nie występuje, czy jak? :shock:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 08 lut 2006, 19:04

Fikander pisze:
JohnnyT pisze:I bardzo dobrze bo tak powinno byc, nie uznaje takiego czegos jak uczucia religijne.
To znaczy uważasz, że coś takiego nie występuje, czy jak? :shock:
Chodziło mi o "obraze uczuc religijnych.
Oczywiscie, ze wystepuje takie cos jak "uczucia religijne" , jednak w wiekszosci przypadkow wykorzystuja to ludzie wierzacy do walki z ludzmi o innym swiatopogladzie.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 08 lut 2006, 19:12

JohnnyT pisze:jednak w wiekszosci przypadkow wykorzystuja to ludzie wierzacy do walki z ludzmi o innym swiatopogladzie.
to żeś mnie uświadomił - zawsze mi się wydawało, ze to są jednak skrajne przypadki... #-o
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

JohnnyT
Posty: 166
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:36
Lokalizacja: CCCP

Post autor: JohnnyT » 08 lut 2006, 19:20

bohun pisze:
JohnnyT pisze:jednak w wiekszosci przypadkow wykorzystuja to ludzie wierzacy do walki z ludzmi o innym swiatopogladzie.
to żeś mnie uświadomił - zawsze mi się wydawało, ze to są jednak skrajne przypadki... #-o
Żyłeś przez wiele lat w błedzie mój kercelakowy przyjacielu ;)

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 lut 2006, 20:25

JohnnyT pisze:Chodziło mi o "obraze uczuc religijnych.
Oczywiscie, ze wystepuje takie cos jak "uczucia religijne" , jednak w wiekszosci przypadkow wykorzystuja to ludzie wierzacy do walki z ludzmi o innym swiatopogladzie.
czyli wolno obrażać Muzułmanów(i jakiekolwiek inne religie) :shock: :?:
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lut 2006, 20:31

A ateistów wolno? :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 lut 2006, 20:34

A ateistów wolno?
o ile posiadaja uczucia religijne, które mozna obrazić, to tak, znaczy nie- nie wolno, ale o co chodzi?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lut 2006, 20:48

A nic, ja tylko sprawdzam, czy poprzez eliminację pozostałych grup nie szukacie tu takich, których wolno obrażać... Bo mi się wydawało, że nie powinno się nikogo - i nie ma to absolutnie nic wspólnego z uczuciami religijnymi. A co do tychże samych uczuć - przyznać muszę, że ja też podejrzliwie strzygę uszami, gdy tylko słyszę ten zwrot. Bo zazwyczaj się to łączy z wystąpieniem jakichś religijnych radykałów. Zaś rozsądniejsi wierzący, nie pomijając uznanych katolickich autorytetów, jakoś sobie radzą bez tego całego szumu...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ