Aleja Komisji Edukacji Narodowej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 maja 2011, 18:14

Dojdzie zupełnie nowy kocioł na lewoskręcie z Puławskiej w KEN/Bukowińską oraz na skrzyżowaniu z Woronicza.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 maja 2011, 18:37

Ale to piszesz o północnym odcinku, którego (na razie, hehe) nie budują.

Obecny kawałek wiele nie zaszkodzi, ale potrzebny jest jak kwiatek do kożucha.

Ja bym za te pieniądze zbudował połączenie Ursynowa z Wilanowem, ale ty pewnie napiszesz, że też nie trzeba... 12 kilometrów skarpy bez ulicy w poprzek, mosty na Wiśle są gęściej...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 maja 2011, 22:24

Akurat miałem zamiar napisać, że trzeba, ale specjalnie dla Ciebie napiszę, że lepiej by było dwie welostrady.

[ Dodano: |13 Maj 2011|, 2011 22:27 ]
MichalJ pisze:Ale to piszesz o północnym odcinku, którego (na razie, hehe) nie budują.
Przetarg będzie w tym roku. Dokumentacja już jest*, pieniądze w budżecie Mokotowa też. Choć jaki Mokotów ma w tym interes, nie wiem. No, ale przecież nowe drogi są dobre z definicji, nie zaszkodzą przecież.

* - jest tam nawet "priorytet" dla tramwajów - polegający na tym, że gdy kolejka pojazdów na Puławskiej do al. Wilanowskiej osiągnie Domaniewską, nie będzie przydzielany sygnał zielony na wlocie północnym dla samochodów, ale dla tramwajów jednak będzie. A mógł zabić!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 13 maja 2011, 22:47

Glonojad pisze:* - jest tam nawet "priorytet" dla tramwajów - polegający na tym, że gdy kolejka pojazdów na Puławskiej do al. Wilanowskiej osiągnie Domaniewską, nie będzie przydzielany sygnał zielony na wlocie północnym dla samochodów, ale dla tramwajów jednak będzie. A mógł zabić!
You're kidding, right? W sensie, że ktoś wpadł na pomysł opisać to jako priorytet... 8-(

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 maja 2011, 23:05

Takie są u nas priorytety. Chyba ty jesteś kidding, jeśli uważasz, że coś więcej...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 maja 2011, 23:21

Glonojad pisze: Przetarg będzie w tym roku. Dokumentacja już jest*, pieniądze w budżecie Mokotowa też. Choć jaki Mokotów ma w tym interes, nie wiem. No, ale przecież nowe drogi są dobre z definicji, nie zaszkodzą przecież.
I to ma iść zgodnie z wcześniejszymi planami miedzy blokami przy Bukowińskiej? Nie wierzę...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 maja 2011, 23:39

drja pisze:You're kidding, right?
Żartować w sprawach komunikacyjnych dawno mi się nie zdarzyło. Czasem mi się ewentualnie wymknie jakieś szyderstwo, to prędzej.
W sensie, że ktoś wpadł na pomysł opisać to jako priorytet... 8-(
Mnie bardziej przeraża myśl, że ktoś mógł wpaść na pomysł, by ze względu na kolejkę pojazdów na równoległym wylocie samochodowym nie otwierać wlotu tramwajowego...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 14 maja 2011, 13:28

Gdzie dokładnie teraz skończy się KEN? Ponieważ tego nie wiem, to nie wiem też, czemu ma przykorkować się bardziej Puławska służewiecko-mokotowska...

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 14 maja 2011, 17:42

Bastian pisze:Takie są u nas priorytety. Chyba ty jesteś kidding, jeśli uważasz, że coś więcej...
Nie, ja już nic nie uważam... pytanie było retoryczne :-#
Glonojad pisze:Mnie bardziej przeraża myśl, że ktoś mógł wpaść na pomysł, by ze względu na kolejkę pojazdów na równoległym wylocie samochodowym nie otwierać wlotu tramwajowego...
Uh, też racja. W sumie to chgw, co gorsze. Jednym słowem - dramat. :neutral:

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 14 maja 2011, 21:23

BJ pisze:Gdzie dokładnie teraz skończy się KEN? Ponieważ tego nie wiem, to nie wiem też, czemu ma przykorkować się bardziej Puławska służewiecko-mokotowska...
Teraz kończy się na Dolinie Służewieckiej. Są już dziwne zarysy jezdni prowadzące na wiadukt nad Potokiem Służewieckim w postaci krawężników. O tyle dziwne, że jezdnia wschodnia będzie miała tzw. "przełączanie sie" na jezdnię zachodnią w postaci łuku.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 maja 2011, 13:00

Wiem, gdzie teraz się kończy, ale nie wiem, gdzie się będzie kończyła po obecnej rozbudowie w kierunku Służewca...

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 15 maja 2011, 13:05

Wejdzie w kierunku Rolnej - złączy się z tym śmiesznym ogryzkiem, który jest koło CH Land, przy <M> Służew.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 15 maja 2011, 13:10

I z Rolnej będzie rozwidlenie na al. Wilanowskiej w lewo w kierunku Puławskiej i w prawo w kierunku Wilanowa. Kocioł może być przy Metrze Wilanowska i przy skrzyżowaniu Doliny z al. Wilanowską.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 maja 2011, 14:38

Domino2001 pisze:I z Rolnej będzie rozwidlenie na al. Wilanowskiej w lewo w kierunku Puławskiej i w prawo w kierunku Wilanowa.
Nie będzie żadnego rozwidlenia, tylko skrzyżowanie z al.Wilanowską - a na wprost Nowobukowińska, wpadająca w Domaniewską.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 maja 2011, 15:28

Ee tam, to jedynie może być troszkę ciaśniej przy MW, ale z kolei będzie luźniej na skrzyżowaniu Lotników/Puławska.

ODPOWIEDZ