Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 maja 2012, 14:41

To wsiadaj na Wwa Kasprzaka.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 maja 2012, 14:52

a) ryzykując, że mi pociąg odjedzie, podczas gdy autobus stoi w korku?
b) czekając na mrozie/deszczu, miast we wnętrzu ogrzewanego pociągu?
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 maja 2012, 14:57

MeWa pisze:20 maja br. do historii odchodzi przystanek Warszawa Wola :)
Piramidalna bzdura i brak myślenia ze strony PKP... Żeby chociaż powiesili drogowskazy, bo znam sporo osób, które na Wolę szły po torach... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 maja 2012, 14:57

Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 maja 2012, 15:02

MichalJ pisze:Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?
Zdarzyło mi się z RZS na Kasprzaka jechać 40 minut... Decyzja jest idiotyczna, nie ma o czym rozmawiać, Czesi w ramach jednej stacji (Praha-Smichov) mają trzy punkty taryfowe i nikomu to nie przeszkadza.

A dopiero będzie zabawnie, jak Hafas komuś pokaże pięciominutową przesiadkę z kierunku skierniewickiego (wjazd na peron 2) na "peron 8".
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 10 maja 2012, 15:03

Myślałem, że po aferze z "Peronem 5" w Katowicach już nikt nie będzie kombinować z wycieczkami przez miasto do innego peronu tej samej stacji.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 10 maja 2012, 15:05

fik pisze:
MichalJ pisze:Dłużej będzie stać w korku, niż zajmie mu pójście do kasy?
Zdarzyło mi się z RZS na Kasprzaka jechać 40 minut... Decyzja jest idiotyczna, nie ma o czym rozmawiać, Czesi w ramach jednej stacji (Praha-Smichov) mają trzy punkty taryfowe i nikomu to nie przeszkadza.

A dopiero będzie zabawnie, jak Hafas komuś pokaże pięciominutową przesiadkę z kierunku skierniewickiego (wjazd na peron 2) na "peron 8".
Może zrobią jak ze skrajnymi peronami w Monachium, wpisując ją w hafas jako kilkuminutowy spacer? Ale w Polsce to pewnie za trudne.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 maja 2012, 15:12

R-9 Chełmska pisze: Może zrobią jak ze skrajnymi peronami w Monachium, wpisując ją w hafas jako kilkuminutowy spacer?
Tak jest to zrobione teraz i jak widać - niektórym nie wystarcza.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 maja 2012, 16:34

Zmiana nazwy peronu nie musi oznaczać zmiany czasu na przesiadkę w hafasie.

Z punktami taryfowymi gorzej, chociaż oczywiście każda spółka może podjąć decyzję o niepobieraniu opłat i nie wymaga to zmiany konstytucji.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 10 maja 2012, 18:40

chester pisze:Myślałem, że po aferze z "Peronem 5" w Katowicach już nikt nie będzie kombinować z wycieczkami przez miasto do innego peronu tej samej stacji.
W Katowicach i tak jest dalej, bo dochodzi jeszcze choćby przejście przez skrzyżowanie.
Ale mimo to rozumiem te wszystkie problemy związane z Warszawą Wola i faktycznie nie wszystko jest takie oczywiste.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 2818
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 10 maja 2012, 21:16

Wy to o przyszłości a taka opcja jest zrealizowana na Wschodnim. Jeszcze niedawno przejście z peronu 6 na 5 zajmowało kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Obecnie jest to wyprawa krajoznawcza. Oczywiście dla osób znających dworzec. Droga wiedzie następująco: Schodzimy do tunelu wschodniego i kierujemy się w stronę Lubelskiej (innej możliwości nie ma). Tunel centralny jest całkowicie zamknięty więc zostaje tylko zachodni, lecz tu wstęp jest jeszcze dodatkowo utrudniony przez urządzenia ułożone po obu stronach wejścia. Po przeciśnięciu się już tylko krok aby znaleźć się na w/w peronie.
Zapomniałem dodać, że przy jedynym zejściu z peronu 6 i 7 ustawione są rusztowania i malowane są zadaszenia.

aaa
Posty: 277
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 10 maja 2012, 21:30

A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 10 maja 2012, 21:35

Kiedy będą remontowane pozostałe perony na DwW?

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 2818
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 10 maja 2012, 21:38

aaa pisze:A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?
Tak. Jedyne wyjście jest od strony Lubelskiej.
BJ pisze:Kiedy będą remontowane pozostałe perony na DwW?
Na następne EURO w Polsce :dance:
Na razie to zaczęli demolować (chyba) 3 peron. Koparka rozłupuje świeżą nawierzchnię.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 10 maja 2012, 21:40

Nie będą na razie. Maja tylko przejść naprawę. Jak? Nie wiem.

[ Dodano: |10 Maj 2012|, 2012 21:40 ]
aaa pisze:A to tunel wschodni na wysokości peronu 5 jest zamknięty, że trzeba na lubelską iść?
Tak, dziś zamknięty od razu za peronem szóstym.

ODPOWIEDZ