Korytarz Raszyn - Janki: drogi i szyny

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 paź 2007, 16:52

I o ile torowisko jest tak wybudowane, bo na przykład przy bezpodsypkowym często masz wspólną płytę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 paź 2007, 16:53

No, to fakt, ale może czas o takich rozwiązaniach pomyśleć? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 paź 2007, 16:53

MeWa pisze:
Wolfchen pisze:o ile są łączniki pomiędzy torami.
tych u nas nie stwierdzono :P
A niekoniecznie, na czas remontów się potrafią pojawiać.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 05 paź 2007, 17:00

inż. Glonojad pisze:Intuicyjnie bym je wysłał na Naruciaka, gdzie pojawiają się dodatkowe tramy, w tym 1 na Wolę.
Wtedy to musiałby być naprawdę szybki tramwaj, żeby ludzie nie protestowali, że im się 1 przesiadka zmieniła w 2. W Raszynie to podziała, ale na Al.Krakowskiej/Grójeckiej to chyba już nie za bardzo. :-k
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 paź 2007, 17:02

Dlaczego 2? Czy piszesz o pasażerach z 706?
Ja mówię o sytuacji, że obecny układ linii miejskich zostaje jak jest (ew. skracamy, powiedzmy, 25 do Banacha/Dw.Zachodniego), a dodatkowo nałożona zostaje jakaś tam 74 do Naruciaka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 paź 2007, 17:02

inż. Glonojad pisze:
MeWa pisze:tych u nas nie stwierdzono :P
A niekoniecznie, na czas remontów się potrafią pojawiać.
Przy jakich remontach... Zazwyczaj wszak było przy budowie metra, remoncie wiaduktów itp. Przynajmniej takie ja pamiętam.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 paź 2007, 17:04

A-ha! Węzeł Skierniewicka X Wolska.
Poza tym, remont wiaduktu jest, uwaga, remontem. :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 07 paź 2007, 19:32

Tram w Jankach mógłby przebiegać tak:
Obrazek
Na zielono - przystanki 'pętlowe'.
Wersja czerwona wydaje się prostsza i mniej zaburzająca dotychczasowe funkcjonowanie. Drogi, które przecinałyby tory są dojazdowe. Wersja żółta zabiera kawał parkingu, ale ta część nie jest zbyt mocno obłożona. Nie wiem, czy tory zmieściłyby się pod wiaduktem obok ronda.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 07 paź 2007, 20:14

Ja to myślę, że TW albo pętle + P&R zrobi trochę na lewo od "busoli" na zdjęciu satelitarnym, lub obwiną IKEE pojedynczym torem i zrobią przystanki na lewo od "busoli" + P&R, i yam gdzie jest obecnie przystanek podmiejskiej linii ZTM (nie pamiętam numeru ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 paź 2007, 20:26

A ja bym to zrobił tak, by zrealizowano obie pętle i zarówno w drodze do Ikei, jak i - z Ikei, tramwaj robił podjazdy pod drugą część z kinem (nie wiem, jak ona się nazywa).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 07 paź 2007, 20:42

Obrazek
Ta niebieska linia to przejście podziemne/nadziemne z przystanku do P&R. Lokalizacja P&R jest taka na oko, bo nie mam pomysłu jak rozwiązać dojazd do niego.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 paź 2007, 20:45

A nie lepiej PnR zorganizować na części parkingu zachodniej części Janek? PnR'y przy centrach handlowym są jednymi z bardziej atracyjnych, ale to musi być jedność - na tym serku bym PnRa nie robił (a w każdym razie - nie jedynego).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 07 paź 2007, 20:51

Czy chodzło Ci o coś takiego:
ObrazekTa część z kinem to dawny Geant, obecnie Real. I to ta część nazywa się 'CH Janki', bo ta z Ikeą to 'Janki Park Handlowy' (chyba, może coś pomyliłem). W zasadzie, to 2 odrębne centra handlowe rozdzielone drogą 7 'katowicką'. Zastanawiam się, która część ma większe obłożenie: czy 'Realowa' z kinem i hipermarketem (a tam jest jeszcze np. Saturn, Conforama, GoSport itp.), czy 'Ikejska', gdzie powstał też ElectroWorld, a sam pasaż 'wyciągnął się' w stronę Raszyna.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 paź 2007, 10:07

Mniej więcej coś takiego, przy czym tramwaj wracający z Ikei powinien o kino zahaczać.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 paź 2007, 11:46

to można przystanek zrobić po skecie przy wiadukcie w kierunku Waraszawy
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ