Aleja Komisji Edukacji Narodowej

Moderator: Wiliam

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 16 maja 2011, 10:34

Bastian pisze:
Domino2001 pisze:I z Rolnej będzie rozwidlenie na al. Wilanowskiej w lewo w kierunku Puławskiej i w prawo w kierunku Wilanowa.
Nie będzie żadnego rozwidlenia, tylko skrzyżowanie z al.Wilanowską - a na wprost Nowobukowińska, wpadająca w Domaniewską.
Pisałem o stanie w momencie otwarcia wiaduktu nad PS. W rejonie P+R Wilanowska nie widziałem, żeby coś się działo.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 maja 2011, 10:36

Projekt jest przygotowywany...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 17 maja 2011, 12:59

Ciekawe, bo według mojej wiedzy na dzień dzisiejszy realizowany jest etap Wilanowska - KEN jako teowe. Bukowińskiej nie ma.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2011, 13:05

Tym niemniej projekt jest przygotowywany, bo go widziałem dosłownie w tym miesiącu. Domyślam się, że w ramach kolejnego etapu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 maja 2011, 13:23

I, co gorsza, są na to pieniądze.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 17 maja 2011, 15:48

Co jest takiego złego w tym przedłużeniu KENu?
Pytam zupełnie poważnie, bez złośliwości.
Na chłopski rozum nie wygląda to najgorzej, bo przecież ludzie z Ursynowa na Mokotów dostaną nową drogę. Bo chyba nikt nie wierzy, że dość bogate osiedla jak Kabaty, Stare Kabaty albo Zielony Ursynów przesiądą się do komunikacji.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2011, 19:06

Tym bardziej drogi do Śródmieścia nie należy im ułatwiać. Będzie więcej miejsca, znajdą się nowi chętni.

PS Metro z Kabat rusza puste? :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 17 maja 2011, 23:28

Aż zbyt pełne momentami...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 maja 2011, 23:37

Hm. Leśne gnomy z Lasu Kabackiego?
BJ pisze:chyba nikt nie wierzy, że dość bogate osiedla jak Kabaty, Stare Kabaty albo Zielony Ursynów przesiądą się do komunikacji.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 18 maja 2011, 7:08

To są pojemne dzielnice i nie brakuje w nich pasażerów, którzy jeżdżą komunikacją - w większości młodzieży, ale też trochę tak zwanych "kołnierzyków" czy "biznesmenów".
Bo co innego przesiadka do metra, jeśli mieszkamy na Kabatach i pracujemy w centrum, co innego przesiadka do 709, jeśli mieszkamy na Jeziorkach i pracujemy - niech będzie, że nawet też w centrum.
Tak czy owak metro z Kabat puste nie odjeżdża, ale mam wrażenie, że kto się miał przesiąść, to się przesiadł.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 18 maja 2011, 9:04

Na mój chłopski rozum to nowa trasa nie tyle zwiększy globalnie liczbę pojazdów przedostających sie z Ursynowa wysokiego do centrum, co nieco zmodyfikuje strukturę zatorów. W związku z tym jak ktoś już się przekonał do metra, to teraz niekoniecznie będzie chcial wracać do samochodu tylko po to, żebo postać w korku nie paręset metrów bliżej a paręset metrów dalej. Jak ktoś się przedostaje do KEN-u z Piaseczna czy okolic, to raczej nie żeby omijać Puławską, tylko żeby skorzystać z P+R. I sądzę, że tak zostanie.

Wszystko to ceteris paribus ma się rozmieć, bo co będzie jak to się zbiegne w czasie z uruchomieniem POW, przebudową skrzyżowania PPP, dokończeniem wiaduktu w Cybernetyki, róznymi ruchami wokół połączenia z Wilanowem i rozbudową Tesco to czort jeden raczy wiedzieć.
Popatrz, jaka franca!

primoż
Posty: 3764
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 18 maja 2011, 20:14

drapka pisze:...skrzyżowania PPP...
Co to jest?

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 18 maja 2011, 20:49

Pewnie Pileckiego/ Puławska/ Poleczki. Trzeba być stąd, by szybko wyłapać ;)
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 19 maja 2011, 12:23

A ponieważ KEN na dziewń dzisiejszy skończy się na Wilanowskiej to "czarno" to widzę.
Przebicie przez Nowobukowieńska też niewiele da (przeniesie się na Domaniewską).

Arnise
Posty: 88
Rejestracja: 21 mar 2009, 4:08

Post autor: Arnise » 19 maja 2011, 13:30

Takie pytanie, nieco luźniej związane z tematem... 210 na KENie na odcinku DS-Wałbrzyska - będzie?

ODPOWIEDZ