OLT Express

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 11 kwie 2012, 11:09

fik pisze:
Rosa pisze:2 loty ktorymi nikt nie latał skasowane (Poznań-Wrocław i Wrocław-Kraków)
Po 10 dniach podjęli taką decyzję? To się kupy nie trzyma.
Owszem trzyma - lotnictwo rządzi się innymi prawami niż komunikacja.

Widać że reagują od razu. Widać że nie ma sprzedaży - lepiej przekierować samolot gdzie indziej.

[ Dodano: |11 Kwi 2012|, 2012 11:11 ]
Piotrek pisze:Aha i jeszcze jedno. Ma ktoś jakąś wiedzę, jak w tym samym czasie wygląda zapełnienie połączeń Eurolotu? Chociażby na takiej trasie jak Wwa - Gdańsk? Ciekawim.
EuroLot - proszę bardzo. 1 - 7 kwietnia - 84%. Tylko pamiętaj że EuroLot ma ATR-y które mieszczą o wiele mniej osób. Ja z Gdańska leciałem pod koniec Marca EuroLotem za 75zł:)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 kwie 2012, 11:12

fik pisze:
Rosa pisze:2 loty ktorymi nikt nie latał skasowane (Poznań-Wrocław i Wrocław-Kraków)
Po 10 dniach podjęli taką decyzję? To się kupy nie trzyma.
Klopot pewnie tez jest w tym że OLT ma obecnie 6xA320 do tego dojdzie kolejne 6 ale maja opóźnienie w przejęciu mniejszych samolotów. Moze kupią je od Eurolotu ktory własnie wystwaił na sprzedaz swoje ATRki? Na razie nawet Wrocław-Gdańsk zmieniają z ATR na Airbusa.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 kwie 2012, 11:16

Lukasz436 pisze: Owszem trzyma - lotnictwo rządzi się innymi prawami niż komunikacja.

Widać że reagują od razu. Widać że nie ma sprzedaży - lepiej przekierować samolot gdzie indziej.
Brednie. Dynamika zmian popytu w lotnictwie jest bardzo niska i podejmowanie decyzji po jednostkowych obserwacjach jest bezsensowne. OIDP, w literaturze fachowej przyjmuje się okres roku od uruchomienia regularnego połączenia jako miarodajny.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 kwie 2012, 11:30

Ale jak masz do wyboru czekać rok, czy połączenie się przyjmie, albo dać ten sam samolot na trasę, gdzie będzie latał pełny od dziś, to co zrobisz?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 kwie 2012, 11:30

fik pisze:
Rosa pisze:2 loty ktorymi nikt nie latał skasowane (Poznań-Wrocław i Wrocław-Kraków)
Po 10 dniach podjęli taką decyzję? To się kupy nie trzyma.

Dziwne, że podjęli w ogóle decyzję o takich lotach (szczególnie Poznań - Wrocław) :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 kwie 2012, 11:31

MichalJ pisze:Ale jak masz do wyboru czekać rok, czy połączenie się przyjmie, albo dać ten sam samolot na trasę, gdzie będzie latał pełny od dziś, to co zrobisz?
Zwolnię osobę odpowiedzialną za analizę popytu przed uruchomieniem połączeń? :P
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 kwie 2012, 11:32

fik pisze:
MichalJ pisze:Ale jak masz do wyboru czekać rok, czy połączenie się przyjmie, albo dać ten sam samolot na trasę, gdzie będzie latał pełny od dziś, to co zrobisz?
Zwolnię osobę odpowiedzialną za analizę popytu przed uruchomieniem połączeń? :P
Słusznie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 11 kwie 2012, 11:52

fik pisze:
MichalJ pisze:Ale jak masz do wyboru czekać rok, czy połączenie się przyjmie, albo dać ten sam samolot na trasę, gdzie będzie latał pełny od dziś, to co zrobisz?
Zwolnię osobę odpowiedzialną za analizę popytu przed uruchomieniem połączeń? :P
Piszesz właśnie brednie. Jeżeli chodzi o lotnictwo w Polsce to wzrost jest znaczący. Wystarczy spojrzeć w statystki. Wystarczy zobaczyć ile pasażerów przewozi LOT itd itd.

Nie dziwi mnie decyzja OLT. A co najgorsze w/g twojego myślenia w 2010 roku zrobił tak Norwegian który w Sierpniu powiedział że średni współczynnik na pewnych trasach wynosi zaledwie 60% i kasuje bazę w Polsce, a przecież mógł przekierować samolot na inne trasy i współczynnik byłby większy.

I dalej - niektóre linie kasują trasy w momencie gdy jeszcze nie zostały uruchomione w praktyce.

I tak wygląda życie.

[ Dodano: |11 Kwi 2012|, 2012 11:54 ]
Rosa pisze:
fik pisze: Po 10 dniach podjęli taką decyzję? To się kupy nie trzyma.
Klopot pewnie tez jest w tym że OLT ma obecnie 6xA320 do tego dojdzie kolejne 6 ale maja opóźnienie w przejęciu mniejszych samolotów. Moze kupią je od Eurolotu ktory własnie wystwaił na sprzedaz swoje ATRki? Na razie nawet Wrocław-Gdańsk zmieniają z ATR na Airbusa.
Gdańsk - Wrocław przechodzi na Airbusa ze względu na ilość chętnych nie ze względu że samolotu brakuje.

I jeszcze jedna ciekawostka:
http://www.pasazer.com/in-10126-olt,exp ... rlines.php

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 11 kwie 2012, 16:05

Rosa pisze: 2 loty ktorymi nikt nie latał skasowane (Poznań-Wrocław i Wrocław-Kraków)
Jakoś mnie to nie dziwi. Znaczy się, dziwi, że w ogóle ktoś chciał uruchamiać samoloty w takiej krótkiej relacji, całkiem nieźle obsługiwanej przez kolej i autostradę.
Rosa pisze: w zamian za to Łódź-kraków i Bydgoszcz-Kraków
Słusznie, bo zarówno Łódź, jak i Bydgoszcz mają połączenie kolejowe z Krakowem beznadziejne.
Lukasz436 pisze:Gdańsk - Wrocław przechodzi na Airbusa ze względu na ilość chętnych nie ze względu że samolotu brakuje.
Nie dziwi mnie to. Natomiast dziwi brak połączenia Gdańsk - Rzeszów.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 kwie 2012, 20:15

Piottr pisze:
Lukasz436 pisze:Gdańsk - Wrocław przechodzi na Airbusa ze względu na ilość chętnych nie ze względu że samolotu brakuje.
Nie dziwi mnie to. Natomiast dziwi brak połączenia Gdańsk - Rzeszów.
Przeciez jest to połączenie i nawet widze że nieźle obłozone bo na kwiecien najtańsze bilety sa po 199 zł, nie ma juz żadnej 99 ani 149. Najblizsza 99 jest dopiero na 16 maja.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 kwie 2012, 22:32

No i gdzie ta oferta zagraniczna? Po cichu liczę na Drezno, bo mają tam loty OLTy germańskie, a dojazd koleją będzie w tej relacji paskudny nawet po wybudowaniu KDP...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 12 kwie 2012, 9:23

Glonojad pisze:No i gdzie ta oferta zagraniczna? Po cichu liczę na Drezno, bo mają tam loty OLTy germańskie, a dojazd koleją będzie w tej relacji paskudny nawet po wybudowaniu KDP...
Do końca kwietnia będzie wszystko wiadomo. Niestety Warszawa może dostać tyle co nic.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 kwie 2012, 9:30

Taaa, właśnie przeczytałem w Gazecie. Jak mam się przesiadać w Gdańsku, to równie dobrze mogę do tego Drezna polecieć przez Berlin albo i Monachium - różnica czasowo niewielka, a sklepy dużo lepsze :>

Biznesowo ta firma działa naprawdę dziwacznie i zaczynam się zastanawiać, czy to po prostu nie jest pralnia.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 12 kwie 2012, 10:05

Glonojad pisze:Taaa, właśnie przeczytałem w Gazecie. Jak mam się przesiadać w Gdańsku, to równie dobrze mogę do tego Drezna polecieć przez Berlin albo i Monachium - różnica czasowo niewielka, a sklepy dużo lepsze :>

Biznesowo ta firma działa naprawdę dziwacznie i zaczynam się zastanawiać, czy to po prostu nie jest pralnia.
Oni też całkiem niezłą kasę z czarterów trzepią.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 kwie 2012, 10:08

No fajnie, tylko co z tego? Za półdarmo bilety sprzedają, żeby zysk do opodatkowania zmniejszyć?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ