Strona 12 z 32
: 16 mar 2012, 17:49
autor: Bastian
MisiekK pisze:skoro nikomu to nie przeszkadza, to mam ciekawsze tematy do roboty.
Dość dziwna argumentacja
Przeciwnie, wszystkim przeszkadza, pisz!
: 16 mar 2012, 21:02
autor: ashir
Z-1 w weekend pojedzie co 7,5 minuty, pojawiły się rozkłady na stronie ZTM.

Pojawiły się również rozkłady od 21 marca, ale jakieś wybrakowane. Są tylko zmiany tramwajowe, autobusy są po staremu.

Częstotliwość
74 wyniesie 5/7.5/7.5, a
75 co 4/7.5/7.5.
1 pocięte do 10/15/15. A na
6 i
15 częstotliwość się nie zmieni.
: 16 mar 2012, 22:32
autor: SU45-206
Są też już rozkłady tramwajów ważne od środy. W szczycie 74 co 5 min, 75 co 4 min.
: 16 mar 2012, 22:43
autor: Paweł D.
I jeszcze pocięte 23 i ciut okrojone 26.
: 16 mar 2012, 23:16
autor: Georg
26 przejmie w całości Wola. To dobrze. Może tak zostanie na dłużej.
: 16 mar 2012, 23:48
autor: KwZ
Czyli oberwała także WZ. Ciekawe, jak tam będzie wyglądać sytuacja. A pewnie pocięli coś jeszcze...
: 17 mar 2012, 5:59
autor: Glonojad
To jest po prostu żenujące. Takie numery, to można robić w wakacje, ale nie w ciągu roku!!!
Rwa nać, kontrakt za 4 miliardy, od dwóch lat trwa, a tu taka partyzantka na ostatnią chwilę... zamiast ściągnąć dodatkowe autobusy czy nawet tramwaje na zetki...
(Swoją drogą, z 1 ściągnięto świnki tak umiejętnie, że dziura w rozkładzie mędzy niskaczami wynosi 45 minut...)
: 17 mar 2012, 7:50
autor: Georg
No właśnie. A może rozwiązaniem byłoby podcięcie częstotliwości, ale danie większego taboru (SWINGI, PESY) kosztem linii mniej wykorzystywanych - myślę tu głównie o 1 na Towarowej. Co do 26 to trochę to rozumiem: Wola dojeżdża nim do metra Ratusz. Nie będzie metra (na Kabaty) to część osób przesiądzie się na 8 i w Centrum już wsiądą w metro.
: 17 mar 2012, 9:36
autor: MichalJ
I jeszcze się wyciąga argumenty "niedalosie inaczej, bo tylko 3 dni na wprowadzenie tego mieliśmy". Wa mać, od ilu lat wiadomo, że ta budowa będzie?
: 17 mar 2012, 10:36
autor: Dantte
Strasznie mało niskopodłogowych 74 będzie jeździło po trasie metra (bo na 75 nie ma ani jednego!). Zresztą, w sobotę w świetnym takcie, a w DP ostatnie 74 z Centrum parę minut po 23 (swoją drogą, 4 minuty przed 4...). Cała koordynacja 74 i 4 jest przepiękna zresztą, 1-5-4 w DP po południu

Bródno.
Czas przeprosić się ze 118.
: 17 mar 2012, 11:11
autor: Georg
Z tego co pamiętam 118 ma strasznie ślamazarny rozkład. Ale może już poprawili.
: 17 mar 2012, 13:13
autor: KwZ
Georg pisze:No właśnie. A może rozwiązaniem byłoby podcięcie częstotliwości, ale danie większego taboru (SWINGI, PESY) kosztem linii mniej wykorzystywanych - myślę tu głównie o 1 na Towarowej.
A mnie się zdaje, że to właśnie 2x105Na ma więcej miejsc (stojących) od Swinga, a zwłaszcza Pesy
Georg pisze:Co do 26 to trochę to rozumiem: Wola dojeżdża nim do metra Ratusz.
A krytyczny nie jest sam most?
: 17 mar 2012, 14:41
autor: Georg
KwZ pisze:Georg napisał/a:
No właśnie. A może rozwiązaniem byłoby podcięcie częstotliwości, ale danie większego taboru (SWINGI, PESY) kosztem linii mniej wykorzystywanych - myślę tu głównie o 1 na Towarowej.
A mnie się zdaje, że to właśnie 2x105Na ma więcej miejsc (stojących) od Swinga, a zwłaszcza Pesy
Ale chodziło mi o to, że jeśli ma być pocięty rozkład (do 10/15/15), to powinno być dużo więcej Swingów/Pes a mniej stopiątek.
: 17 mar 2012, 16:56
autor: Rosa
W Swingach jest malo miejsc stojacych. Tam niby jest malo siedzeń ale tak naprawde nie za bardzo jest gdzie stanąc i tutaj nie tylko 105 ale nawet Pesy wygladaja pod tym wzgledem lepiej.
: 17 mar 2012, 17:12
autor: Glonojad
KwZ pisze: A mnie się zdaje, że to właśnie 2x105Na ma więcej miejsc (stojących) od Swinga, a zwłaszcza Pesy
Masz rację - zdaje Ci się.