SKM w Warszawie

Moderator: JacekM

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 04 kwie 2008, 10:18

Premo pisze:Dzisiaj rano byłem świadkiem dosyć dziwnej sytuacji. Rano do drugiej jednostki w SKM wsiadła dziewczyna ok.25 lat. Mimo wolnych miejsc stała i patrzyła się w drzwi kabiny maszynisty. Pociąg ruszył to zaczęła pukać do drzwi. No to powiedziałem że nie ma co pukać bo kierownik jest w pierwszej jednostce. Przytaknęła lecz stała dalej. Za 2 minuty zapukała ponownie. No to powiedziałem jej że trzeba iść do pierwszej jednostki. Wtedy zapytała mnie czy tych drzwi nie da się otworzyć. Odpowiedziałem że nie bo to kabina maszynisty. Wtedy odwróciła się i poszła na koniec jednostki pukać w tamte drzwi.
A może ona WC szukała? :D
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 04 kwie 2008, 15:40

przewoz pisze:Heh.. ludzie nie są przyzwyczajeni. Często się zdarza, że ktoś kto wsiadł bez biletu do drugiej jednostki "udaje się w kierunku czoła pociagu" napotyka zamknięte drzwi kabiny maszynisty, wraca, a potem musi się tłumaczyć. Pół biedy, jak trafi na kierownika KM, bo ci wypisują bilety po prostu (chyba KM woli wypisać bilet, niż mandat, którewgo moze nigdy nie ściągnąć)... Ale jak trafi na Renomę, to bywa gorzej.
To jest temat SKM tu kierownik sprzedaje bilet a renoma nie działa :idea:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 04 kwie 2008, 15:51

Na początku w obu jednostkach był kierownik. Teraz tylko w jednej więc robi się zamieszanie

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 04 kwie 2008, 15:54

Jest w obydwuch w kiblu też.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 11 kwie 2008, 18:44

Dziś w Rembertowie o 7.20 zamiast podwójnej SKM przyjechał, ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych pasażerów, jeden zapchany wagon. Nie wiem co się stało z drugim, ale dzięki temu połowa oczekujących nie mogła wsiąść i za pewne spóźniła się do pracy/szkoły. W środku usłyszeć można było komentarz "już żygać mi się chce od tego tłoku".
A i po południu też były jakieś zawirowania z pociągami. Dużo ludzi stało na Wschodnim. Najpierw przyjechał brudny KM tylko do Wschodniego, a potem zasyfiony i zapchany i opóźniony do Mińska.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 kwie 2008, 20:31

Andrzej pisze:Dziś w Rembertowie o 7.20 zamiast podwójnej SKM przyjechał, ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych pasażerów, jeden zapchany wagon.
Ku zdziwieniu? Jedna jednostka na tym obiegu jeździ znacznie częściej niż dwie.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2710
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 12 kwie 2008, 8:10

W środę na kursie o 7.37 z Ursusa była 'solówka' i ludzie pozostawali, a pociąg o 7.45 odwołany (następny o 7.55)...

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 12 kwie 2008, 13:51

Premo pisze:
Andrzej pisze:Dziś w Rembertowie o 7.20 zamiast podwójnej SKM przyjechał, ku zaskoczeniu licznie zgromadzonych pasażerów, jeden zapchany wagon.
Ku zdziwieniu? Jedna jednostka na tym obiegu jeździ znacznie częściej niż dwie.
Przecież ten kurs od niedawna miał być już tylko podwójny.
Ludzie ustawili się na całym peronie, ale jak tylko dostrzegli, że jedzie jeden wagon to przemigrowali na przód peronu.

Szkoda, że propagowana wszem i wobec szyna jest dostępna tylko dla połowy pasażerów, a reszta zostaje na peronie. Szumnie lansowana polityka transportowa miasta to w praktyce parodia, świadcząca o czyjejś ignorancji wobec pasażerów.

[ Dodano: 2008-04-12, 13:52 ]
Solaris U10 pisze:W środę na kursie o 7.37 z Ursusa była 'solówka' i ludzie pozostawali, a pociąg o 7.45 odwołany (następny o 7.55)...
:spoko:
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 12 kwie 2008, 14:20

Andrzej pisze:Przecież ten kurs od niedawna miał być już tylko podwójny.
Miał być i czasami jest. Problem jest w tym że SKM ma za mało jednostek. Przy obecnym ustawieniu w rezerwie jest tylko 1 jednostka. Gdy trzeba odstawić więcej niż jedną to podwójne składy trzeba skrócić. O dziwo wynajęty dwukibel jeździ codziennie na swoim stałym obiegu. Ani razu nie widziałem go skróconego albo żeby nie wyjechał.

[ Dodano: 2008-04-12, 14:22 ]
Andrzej pisze:Szkoda, że propagowana wszem i wobec szyna jest dostępna tylko dla połowy pasażerów, a reszta zostaje na peronie. Szumnie lansowana polityka transportowa miasta to w praktyce parodia, świadcząca o czyjejś ignorancji wobec pasażerów.
PRom jednostek nie brakuje. Tylko SKM nie kasy na ich wynajem a mimo wszystko szykują się do zakupu nowych jednostek.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 kwie 2008, 18:46

SKMka stara się jak może, ale wczoraj jeden ze składów ich floty (ciężko powiedzieć który - nie zdąrzyłem z tej nowej numerologii wyczytać) dostał niezłą wrzutę na wagonie rozrządczym. Ja mam tylko nadzieję, że z jednej strony. Ozdobiony skład jechał w kierunku Miłosnej po godzinie 18.30

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 22 kwie 2008, 15:40

Wg mnie powinno się w pełni reaktywować stację krańcową PKP Rembertów, i uruchomić (niezależnie od grymasów Sulejówka) w przyszłości dodatkowe połączenia SKM lub KM tylko do stacji Rembertów (może jako nowa linia?)
Kto jeździ ten widzi, że w Rembertowie po południu potrafi wysiąść połowa ludzi z SKM, czy miażdżące ilości z pociągów KM.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 23 kwie 2008, 10:48

Pytanie - gdzie to wpuścić... Przez sporą część szczytu pociągi tam jadą co 10 minut, czasem też z odstępem 5 minut i to jest maksimum, na co mozemy sobie pozwolić na obecną chwilę. Dostępu linii średnicowej nawet nie badałem.
Dalej, na Rembertów, luka jest np. po 15:20 czy 17:15 ze Śródmieścia. A czy jest luka na linii średnicowej? Tu może być gorzej.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 24 kwie 2008, 19:30

Średnica jest tutaj największym problemem. Po uruchomieniu linii Lotniskowej zabraknie w szczycie wolnych slotów. A Sulejówek na razie nie zamierza rezygnować z SKM.

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 25 kwie 2008, 18:56

Premo pisze:Średnica jest tutaj największym problemem. Po uruchomieniu linii Lotniskowej zabraknie w szczycie wolnych slotów. A Sulejówek na razie nie zamierza rezygnować z SKM.
Do końca się nie znam na tych uwarunkowaniach, ale czy coraz bardziej zapychająca się średnica, musi się marnować w przyszłości na pociągi 'tylko do Wschodniego' albo 'tylko do Zachodniego'? Pierwsze z nich kończyłyby trasę w Rembertowie (po inwestycji w przebudowę, by bez problemu coś mogło tam krańcować), a drugie w Pruszkowie - po przedłużeniu SKM do Grodziska.
*
A poza tym SKM chce przecież zakupić nowe wagony na obecną trasę. Konsekwencją tego będzie chyba zwiększenie częstotliwości S2, czyli dopchanie tunelu.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 26 kwie 2008, 18:30

Andrzej pisze:A poza tym SKM chce przecież zakupić nowe wagony na obecną trasę. Konsekwencją tego będzie chyba zwiększenie częstotliwości S2, czyli dopchanie tunelu.
Spokojnie ;-) Wspólny bilet na KM poza granicami Warszawy to można już sobie między bajki włożyć (za względu na wybujałe oczekiwania finansowe KM i ZTM), więc naturalnym krokiem będzie rozwój sieci SKM.
A rozwój SKM, to szybkie ograniczenie ilości pociągów KM (bo z dalekich relacji to oni nie wyżyją, i będą musieli i tak ciąć już swoje niezbyt bogate w ilości pociągów rozkłady), więc się miejsce na linii średnicowej zrobi samo.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

ODPOWIEDZ