Wspólny bilet ZTM/KM/WKD/PR

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 26 sty 2015, 9:29

W przypadku:
Zgodnie z nowymi zasadami, przejazd pociągiem przyspieszonym (przyp. mój) KM od ostatniej stacji (przystanku osobowego) w obszarze „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD”, na której – według rozkładu jazdy – pociąg się zatrzymuje, możliwy jest w przypadku gdy przystanek ten znajduje się: 1) w drugiej strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od tego przystanku.
Przykładowy pociąg: 16:14i :arrow: Warszawa Gdańska, ZOO, Toruńska / zmiana strefy biletowej / Legionowo / koniec obowiązywania wspólnego biletu / Ciechanów

Wyruszam z Warszawy Gdańskiej, chcę dojechać do Ciechanowa, mam kartę miejską na dwie strefy. Bilet muszę kupić na odcinek Legionowo - Ciechanów, mimo że w obszarze wspólnego biletu jest jeszcze Legionowo Przystanek.
Bernard pisze:Z polskiego na nasze:
2. Jak jadę "RE90" do np. Nowego Dworu Maz. i mam bilet na dwie strefy to kupuję bilet od Legionowa pomimo, że po drodze jest Legionowo-Przystanek w strefie wspólnego biletu ale pociąg tam się nie zatrzymuje.
W przypadku:
Zgodnie z nowymi zasadami, przejazd pociągiem przyspieszonym (przyp. mój) KM od ostatniej stacji (przystanku osobowego) w obszarze „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD”, na której – według rozkładu jazdy – pociąg się zatrzymuje, możliwy jest w przypadku gdy przystanek ten znajduje się: 2) w pierwszej strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od ostatniego przystanku w pierwszej strefie (nawet jeśli pociąg według rozkładu jazdy się na nim nie zatrzymuje).
Przykładowy pociąg: 16:14i :arrow: Warszawa Gdańska, ZOO, Toruńska / zmiana strefy biletowej / Legionowo / koniec obowiązywania wspólnego biletu / Ciechanów

Wyruszam z Warszawy Gdańskiej, chcę dojechać do Ciechanowa, mam kartę miejską na pierwszą strefę. Bilet muszę kupić na odcinek Warszawa Choszczówka - Ciechanów, mimo że pociąg po raz ostatni zatrzymuje się w pierwszej strefie ZTM na przystanku Warszawa Toruńska.
Bernard pisze:Z polskiego na nasze:
1. Jak jadę "RE90" do Legionowa i mam bilet tylko na pierwszą strefę to bilet KM kupuję od Choszczówki pomimo, że na tej stacji pociąg się nie zatrzymuje.
Jeśli nie jestem analfabetą Bernard jako pierwszy dobrze rozgryzł zapisy tego regulaminu i mógłby w razie niejasności tym postem się podpierać.
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 sty 2015, 21:32

A co w sytuacji pociągu "Łukowianka"? Pociąg pomiędzy Warszawą Wschodnią a Halinowem nie zatrzymuje się. Jaki bilet powinien kupić posiadacz karty na 2 strefy?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 sty 2015, 22:02

Z Woli Grzybowskiej.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4770
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 14 kwie 2015, 21:42

W PR z Łodzi (19:38 ze Stadionu) obowiązuje WKM? Wsiadłem tak wesoło (dobrze że tylko do Wschodniego), a potem zacząłem się zastanawiać czy w ogóle mogę jechać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2015, 22:19

Mogłeś jechać

ashir
Posty: 27734
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 24 lis 2015, 18:50

A jednak udało się z powrotem Wspólnego Biletu na linię wołomińską i ponownie aż do Zagościńca i to już od 1 grudnia. :)
ZTM pisze:Wspólny bilet wraca na linię wołomińską

Świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego dojeżdżających do Warszawy pociągami Kolei Mazowieckich. Od 1 grudnia w pociągach KM kursujących między Zagościńcem a Warszawą Wileńską ponownie będą honorowane bilety Zarządu Transportu Miejskiego. 27 listopada Dyrektor ZTM podpisze w tej sprawie porozumienie ze starostą wołomińskim.

Co ważne, Wspólny Bilet będzie obowiązywał na linii wołomińskiej co najmniej przez kilka lat. Porozumienie będzie obowiązywało od 1 grudnia 2015 r. aż do 30 listopada roku 2019. Po tym terminie będzie mogło oczywiście zostać przedłużone.

W pociągach KM na linii wołomińskiej, tak jak na pozostałych liniach kolejowych objętych Wspólnym Biletem, honorowane będą bilety ZTM od dobowego „wzwyż”, czyli: dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, 30-dniowe, 90-dniowe, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci, bilety seniora. Honorowane będą również uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych obowiązujące w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM.

Kontrolę biletów prowadzić będą Koleje Mazowieckie. Również KM rozpatrywać będą ewentualne odwołania lub skargi z nią związane.

Na linii między Dworcem Wileńskim a Zagościńcem przystankiem granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową będzie Warszawa Zacisze-Wilno.

Podstawową jednostką rozliczeniową między ZTM a powiatem będzie pociągokilometr. Stawka za jeden pociągokilometr wynosić będzie – w bieżącym roku – 25,25 zł.

Całkowity koszt funkcjonowania Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej będzie iloczynem stawki oraz liczby pociągokilometrów wykonanych przez KM. Udział powiatu w kosztach będzie wynosił, przez cały okres trwania porozumienia, 40 proc. Miesięczny koszt Wspólnego Biletu dla powiatu wołomińskiego w bieżącym roku wyniesie ok. 275 tys. zł. Sposób podziału tej kwoty między powiat a poszczególne gminy powiatu ustalą między sobą zainteresowane samorządy.
http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1551&c=100&l=1

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 gru 2015, 16:46

Od niedzieli w związku z modernizacją linii nr 8 mamy honorowanie biletów KM w ZTM, ale tylko w godzinach 15-19 i tylko w 709+727 (na odcinku PKP Piaseczno - Wilanowska) i metrze (Wilanowska - Centrum). Jeśli ktoś chciałby ośmielić się jechać z Jeziorek, albo o 14.45, to ma pecha. :bredzisz:

Żeby było jeszcze przejrzyściej, honorowanie na linii nr 9 obowiązuje w ramach czasowych 5-8 i 15-20. Kto i jak ma się w tym połapać?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2015, 16:50

I jeszcze przy większych zawirowaniach są honorowania doraźne, ogłaszane jak już jest po ptokach... Naprawdę niedasie rozliczyć jednego biletu?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 gru 2015, 18:12

Nie póki nie ma w pociągach kasowników. I długo nie zanosi się na to żeby były. Poza tym honorowanie wszystkich biletów=wyższe dopłaty ze strony ztm

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2015, 18:49

Bilety jednorazowe można rozliczać nie w formie ryczałtu, tylko wg faktycznie zrealizowanych przejazdów. Ale kasowniki potrzebne, fakt.

borkowicz
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2015, 13:20

Post autor: borkowicz » 14 gru 2015, 2:33

Jeśli jadę taką Mazovią, która za Warszawa Zachodnią zatrzymuje się dopiero w Błoniu, a posiadam WKM na I strefę, to bilet mogę kupić od Gołąbków, czy muszę od Zachodniej?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 gru 2015, 8:45

Od Zachodniej.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 14 gru 2015, 9:18

Jeżeli pociąg przyspieszony KM:
(...)
2) nie zatrzymuje się w 2 strefie – bilety ważne są tylko w 1 strefie biletowej ZTM tj. do stacji granicznych 1 strefy ZTM na linii:
(...)
- nr 3 Warszawa – Łowicz Gł.: Warszawa Gołąbki, np. dla pociągu „Mazovia” jadącego w kierunku Płocka.
Czyli chodzi tu o posiadaczy biletów na 2 strefy tylko?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 gru 2015, 9:32

Nie, oczywiście, że bilet trzeba kupić od Gołąbek.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 gru 2015, 9:41

No proszę. Pociąg nie zatrzymuje się na stacji/p.o., a i tak bilety są ważne jakby się zatrzymywał. Czary! ;-)

ODPOWIEDZ