O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

Łukasz
Posty: 12131
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 sie 2011, 11:00

ctl83 pisze:jeździł, bo pasażerowie uciekną, a potem już odzwyczajeni nie wrócą.
A i zastanawia mnie, czemu pociągi najbardziej obłożone są kierowane na trasę przez Toruń? Żeby zniechęcić maksymalną liczbę pasażerów?
Z Faktu piszesz?

Na razie to dużo bym dał, żeby pociąg do Gdańska jechał 3 godziny, a do Słupska w związku z tym - 5. Samolot kosztuje ponad 700zł, podczas gdy jeszcze kilka lat temu (jak się jechało 4 do Gdańska) można było kupić bilety po 100.

Drogi... Siódemka to jeden wielki korek. Autostrada A1? Zjazd w Nowych Marzach wczesnym popołudniem to 40 minut, zjazd w Warlubiu 25 minut. Później boje się liczyć, bo korek był od Rulewa (10km). Korek do Starych Marzow, trochę ominięty, ale most w Grudziądzu to korek. Ominąłem sobie jakimiś lokalnymi drogami i do Wąbrzeźna dojechałem sprawnie, potem do Golubia również, ale tam z kolei wahadłówka. Teraz chyba niezłym pomysłem był przejazd do Kikóła (+15 km), bo tutaj było kompletnie pusto aż do Sierpca, gdzie włączali się wszyscy pozostali. Korek przed Drobinem 10 kiliometrów (objazd jakimiś polnymi momentami drogami). Potem już mi się nie chciało, ale samochodem jechało się w dzień jeszcze ponad 7 godzin z Gdańska, wieczorem pewnie do rana, bo jak wyjeżdżałem w tamtą stronę, to o 6 dzwonił do Radia Kierowców człowiek, że wyjechał o 4, a stoi teraz w kilkukilometrowym korku przed Glinojeckiem.
ŁK

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 sie 2011, 12:29

Mam nadzieję, że na tych EIC będzie taryfa relacyjna, a nie kilometrowa? :-k
bohunu pisze:A koszty rosną...
Niestety, brak mi wyliczeń na ten temat. Jednak twierdzę, że na kolei jest przerost administracji i tam trzeba poszukać oszczędności w pierwszym rzędzie.

[ Dodano: |16 Sie 2011|, 2011 12:30 ]
bohunu pisze:
Wolfchen pisze:Niech świadczy o tym fakt, że dotacja stała, a liczba pociągów drastycznie spada.
A koszty rosną...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ctl83
Posty: 229
Rejestracja: 24 mar 2006, 19:49
Lokalizacja: Wola

Post autor: ctl83 » 16 sie 2011, 18:10

Wolfchen pisze:Mam nadzieję, że na tych EIC będzie taryfa relacyjna, a nie kilometrowa? :-k
Relacyjna całe szczęście

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 21 sie 2011, 0:46

Obrazek

W Intercity też tłumy na korytarzu. Nie weszli do TLK

Tłumy ludzi nie zmieściły się do pociągu TLK. Stały więc na korytarzu Intercity - informowała z podróży pasażerka pociągu.


W Intercity z Warszawy do Krakowa o godz. 12.09 podróżowała masa ludzi, którzy 20 minut wcześniej nie zmieścili się do pociągu TLK. Korytarze były więc totalnie zatłoczone.

Najpierw pan z obsługi przedzierając się przeszedł po przedziałach z anonsem, że poczęstunek jest odwołany, co w sumie nikogo nie zdziwiło bo wózkiem po korytarzu nie da się przejechać.
Jakiś kwadrans potem pan pojawił się znowu. Miał karton na plecach i zaczął jednak rozdawać soczki. Przedzierałyśmy się za nim i jego kolegą, żeby dotrzeć do toalety. Pot im spływał z twarzy, uprawiali przełaje skrzyżowane z akrobatyką, ale brnęli. Pół godziny potem powtórzyli wyczyn rozdając ciasteczka. Naprawdę poświęcili się dla dobrego imienia spółki Intercity!
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... li_do.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 21 sie 2011, 1:36

W środę jechałem EIC Odra. Dostałem miejscówkę w... przedziale słuzbowym.
Czas chyba pozucić kolej na rzecz Polskiego Busa czy innych PeKaeSów.
Polityka złym doradcą w pracy!

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2011, 19:59



Kolej sprzedaje promocyjne bilety. Nikt o tym nie wie

dzisiaj, 06:25


InterCity kusi promocjami na pociągi międzynarodowe. Pasażerowie skarżą się, że nic o tych ofertach nie wiadomo, a bilety będzie można kupić tylko w kasach – donosi "Życie Warszawy".

Na stronie InterCity znalazły się informacje o atrakcyjnych cenach biletów na pociągi międzynarodowe. Tymczasem o promocjach nie wiedzą nic kasjerki na Dworcu Centralnym. Proponują jedynie codzienne wizyty i dopytywanie o okazyjne bilety.

- Jest pewna ograniczona pula promocyjnych biletów, ale jej wielkość jest tajemnicą handlową – wyjaśnia Kamil Świętoń z biura prasowego PKP InterCity. - Przedsprzedaż tanich biletów na pociągi międzynarodowe rusza na 60 dni przed planowaną podróżą – dodaje.

Trudności z zakupem promocyjnych biletów są tłumaczone sprytem i szybkością niektórych klientów. Zmiany na lepsze mają prawdopodobnie nastąpić od przyszłego roku, kiedy to InterCity planuje wprowadzić sprzedaż biletów przez Internet.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wa ... omosc.html

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 sie 2011, 6:50

JotPeCet pisze:W środę jechałem EIC Odra. Dostałem miejscówkę w... przedziale słuzbowym.
Czas chyba pozucić kolej na rzecz Polskiego Busa czy innych PeKaeSów.
Byle nie SimpleExpress, bo tam identyczne zwyczaje panują :)
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 sie 2011, 15:07

Stałeś się "szczęśliwym posiadaczem miejsca z numerkiem 1-4"? :D
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 sie 2011, 15:11

Nie, w obie strony 5 (niestety... ludzi, którzy UPIERAJĄ się, że oni muszą w autobusie siedzieć na tym miejscu, które mają na bilecie, bym najchętniej wymordował, przecież to paranoja 8-(), ale w kierunku Wilna kierowcy urządzili sobie noclegownię w ostatnim rzędzie siedzeń, a pasażera z miejscówką tamże przesadzili do przedostatniego. :-"
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 05 wrz 2011, 13:44

Da się gdzieś sprawdzić cenę biletu wraz z dopłatą za miejsce spalne w komunikacji krajowej? Ulga studencka wchodzi w grę przy takim przejeździe?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 wrz 2011, 14:12

http://intercity.pl/pubfile/rozklad_201 ... 9_2011.pdf
Bilet w taryfie W, ulga 51% plus 81 PLN za miejsce spalne.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Łukasz
Posty: 12131
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 05 wrz 2011, 14:15

JotPeCet pisze:W środę jechałem EIC Odra. Dostałem miejscówkę w... przedziale słuzbowym.
Czas chyba pozucić kolej na rzecz Polskiego Busa czy innych PeKaeSów.
Może trafili, żeś z branży ;)
ŁK

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 05 wrz 2011, 14:26

fik pisze:Bilet w taryfie W, ulga 51% plus 81 PLN za miejsce spalne.
Klasa 1 czy 2? Klasa 2 jest opisana jako: "w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia" a 1 jako: "w wagonach sypialnych". (str. 14 w tym pdf).
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 wrz 2011, 14:29

Klasa 2, chyba, że chcesz w singlu jechać, ale na to Cię nie stać. ;)
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 14 wrz 2011, 15:44

IC pisze:Z okazji 10 urodzin PKP Intercity mamy do rozdania aż 3 652 darmowe bilety na podróże pociągami EIC i Ex. W jubileuszowej zabawie może wziąć udział każdy, kto dołączy do grona fanów profilu „Pociąg do miejsc” (klikając przycisk "Lubię to!"), znajdującego się na portalu społecznościowym Facebook.

Przez siedem dni w tygodniu, codziennie nagrodzonych zostanie 31 osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie związane z działalnością PKP Intercity. Każdy zwycięzca otrzyma w nagrodę podwójny voucher na przejazd pociągami kategorii Express InterCity (EIC) oraz Express (EX) na dowolnej, krajowej trasie.

Konkurs potrwa od czwartku, 15 września, do 10 listopada 2011 r. Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Pociąg do miejsc to oficjalny profil marek Express InterCity i Exspress. Skupia on miłośników podróżowania, szczególnie pociągami. Na profilu przedstawiamy duże miasta z nowej perspektywy, doradzamy, jak do nich dojechać, a także organizujemy ciekawe konkursy. Lubi nas już ponad 5 000 osób! Dołącz do grona fanów i baw się razem z PKP Intercity!!!
http://intercity.pl/?page=strona_glowna ... mn_id=2238

ODPOWIEDZ