Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 lut 2013, 11:46

Pamiętaj tylko, że w międzyczasie się tunel na Wisłostradzie posypał.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 lut 2013, 12:03

No ok, ale:
- podobno korki wcale nie są bardzo uciążliwe;
- przeniesienie na Młociny jest na dłużej.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 lut 2013, 12:04

Korki nie są uciążliwe, ale ograniczenie wysokości już tak. PoslkiBus musi się przepychać przez Centrum.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 20 lut 2013, 13:08

Przez Dobrą chyba jeździ/jeździł.

Z Wilanowskiej do Młocin ja samochodem w 20 minut nie podejmuję się w dzień dojechać.

Dla autobusów z północy Młociny są lepsze nawet dla pasażerów z Kabat. Nieco tylko gorsze dla tych, którzy mają bezpośredni autobus na Wilanowską.

Dla autobusów z Łodzi już to takie oczywiste nie jest. Ale czy to nie jest tak, że PolskiBus przeniósł zajezdnię z Sadyby gdzieś na Żerań czy coś i po prostu z Młocin ma bliżej?

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 lut 2013, 13:13

Khe, khe. Przepraszam, że pytam, ale czy do Wrocławia jeżdżą tłumy? ;-)

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 20 lut 2013, 13:14

I pamietajcie caly czas o jednym : Na Mlocinach jest dwozrec autobusowy zadaszony, z calodobowa poczekalnia ogrzewana , gdzie mozna cos goracego wypic, a zima kursy sie opozniaja.
Na wilanowskiej jest wypizdowo.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 lut 2013, 13:14

Raczej tak, sporo bywa kursow wykupionych w całości. Pamiętam że jak ja jechalem w środku tygodnia to autobus byl pełen (ale to bylo przed zwiększeniem częstotliwości) a kierowcy mowili że czesto jada bisy.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 20 lut 2013, 13:17

Rosa pisze:Raczej tak, duzo jest kursow wykupionych w całości.
E, to mogę zapomnieć o miejscach leżących, nie? A tam jeżdżą te małe, czy te duże, dwupokładowe? ;-)

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 20 lut 2013, 13:21

Pawel_ pisze:
Rosa pisze:Raczej tak, duzo jest kursow wykupionych w całości.
E, to mogę zapomnieć o miejscach leżących, nie? A tam jeżdżą te małe, czy te duże, dwupokładowe? ;-)
Ja zawsze zajmuje te miejsca z samego przodu , przy szybie , sa najlepsze :)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 lut 2013, 13:22

Pawel_ pisze:
Rosa pisze:Raczej tak, duzo jest kursow wykupionych w całości.
E, to mogę zapomnieć o miejscach leżących, nie? A tam jeżdżą te małe, czy te duże, dwupokładowe? ;-)
małe :), duże tylko do Gdańska i Rzeszowa więc na poczęstunek nie masz co liczyc.

Piter232
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 20 lut 2013, 13:49

Pawel_ pisze:E, to mogę zapomnieć o miejscach leżących, nie?
A to zależy, w dniu powszednim jechałem do Łodzi (tak, wiem, że to dziwny wybór, ale nie miałem na niego wpływu) rano kursem wrocławskim i zdecydowanie więcej ludzi wsiadło do niego w samej Łodzi niż na odcinku W-wa - Łodź, gdzie wybór miejsc był rzeczywiście duży ;)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 lut 2013, 13:59

fakt, moge potwierdzic że frekwencja jest największa na odcinku Łódź-Wrocław, zarowno miedzy Warszawą i Łodzia, jak i między Wroclawiem a Praga juz jest spokojniej i można sobie zaklepac "dwumiejscowke".
Ale pamietam jak to fajnie bylo w PB na samym początku dzialalnosci gdy na trasie z Berlina mialem dla siebie całe 5 miejsc z tyłu a w całym autobusie było kilkanascie osob :) Wtedy to sie spokojnie wyspalem.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 lut 2013, 17:59

rhemek pisze:
Pawel_ pisze: E, to mogę zapomnieć o miejscach leżących, nie? A tam jeżdżą te małe, czy te duże, dwupokładowe? ;-)
Ja zawsze zajmuje te miejsca z samego przodu , przy szybie , sa najlepsze :)
Deszcz wali o szybę, wycieraczki hałasują, samochody z przeciwka walą po oczach światłami, w zimie masz zimno od szyby, w lecie gorąco, nie da się wyprostować nóg, dookoła masz bandy dzieciaków dla których przejazd z takim widokiem jest atrakcją. Gratis przepychanka na łokcie, bo - nie wiedzieć czemu - każdy chce siedzieć właśnie tam, niektórzy są gotowi posunąć się w tym celu chyba nawet do morderstwa. Ja więc zostawiam te miejsca dzieciakom - niech się cieszą. Dla mnie to najgorsze miejsca w całym autobusie - przynajmniej dopóki nie jadę malowniczą drogą przez Alpy :)

Wolfchen - skończ już to kilkustronicowe biadolenie. Jednym wyszło na plus, innym na minus - naturalna kolej rzeczy. Za Młocinami poważnie przemawia choćby to, o czym napisał rhemek - zadaszenie, poczekalnia. Do tego wjazd na A2 bez wątpienia jest lepszy niż z Wilanowskiej, wyjazd na północ tym bardziej.
noidea

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 lut 2013, 20:16

Adam G. pisze:Deszcz wali o szybę, wycieraczki hałasują, samochody z przeciwka walą po oczach światłami, w zimie masz zimno od szyby, w lecie gorąco, nie da się wyprostować nóg, dookoła masz bandy dzieciaków dla których przejazd z takim widokiem jest atrakcją.
:arrow: Dodatkowo w obecnych warunkach przednia szyba dość szybko zaparowuje, więc - chcąc coś zobaczyć - trzeba ją co jakiś czas przecierać. Kilka razy jechałem, siedząc na którymś z tych przednich miejsc, ale nie uważam tego za jakąś szczególną atrakcję. Nie ma się o co bić. Polubiłem jakoś natomiast miejsce w drugim rzędzie, bezpośrednio nad drzwiami wejściowymi do autobusu. Znajduje się ono najwyżej w całym autobusie, więc jeśli z przodu nie siedzi jakiś dryblas, to i tak wszystko stamtąd świetnie widać. A dodatkowym plusem jest to, że tam praktycznie nikt się nie kręci. Jak ktoś chce się wyspać, to odradzam natomiast siedzenia w pobliżu ubikacji. Nie dość, że ciągle ktoś się kręci, to jeszcze trzaskają tymi drzwiczkami, chyba jak u siebie w domach.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 lut 2013, 21:25

Ja na nocne jazdy polecam rzędy 2 lub 3. Siedzi się z przodu a tam nie ma tych światełek w podlodze ktore przeszkadzają gdy chce się normalnie pospać.

ODPOWIEDZ