Solaris Urbino 18

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26852
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2006, 13:39

Lukasz436 pisze:
Tjaaa - już w Czerwcu miałbyć wprowadzony nowy rozkład dla linii 709 oraz 727. Rozkład miał posiadac skrócony czas przejazdu. W grę wchodziła też nowa linia 7xx z wydzielonych kursów 727. Dodam jeszcze ze całość została opracowana razem z zakładem R-7. Niestety pomysł nie spodobał się UD Piaseczno i całość została odłożona w przyszłość. Tak to wyglądało. A nie powiem rozkłady były ułożone dość ciekawie!
Tak to jest, jak się do pomysłu zabiera od złej strony.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 06 sty 2006, 14:24

inż. Glonojad pisze:
Lukasz436 pisze:
Tjaaa - już w Czerwcu miałbyć wprowadzony nowy rozkład dla linii 709 oraz 727. Rozkład miał posiadac skrócony czas przejazdu. W grę wchodziła też nowa linia 7xx z wydzielonych kursów 727. Dodam jeszcze ze całość została opracowana razem z zakładem R-7. Niestety pomysł nie spodobał się UD Piaseczno i całość została odłożona w przyszłość. Tak to wyglądało. A nie powiem rozkłady były ułożone dość ciekawie!
Tak to jest, jak się do pomysłu zabiera od złej strony.
Wcale Nie - wszystko było już gotowe. Nawet wspominał kiedyś to Mahonemy2109. Niestety całość udrzucił UD Piaseczno. Uwierz mi naprawdę wyglądało to bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26852
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2006, 14:32

To jest właśnie zła strona. Zacząć trzeba było od UD Piaseczno, ale arogancja strony warszawskiej jej na to nie pozwoliła. Ku stracie obojga.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 06 sty 2006, 14:39

inż. Glonojad pisze:To jest właśnie zła strona. Zacząć trzeba było od UD Piaseczno, ale arogancja strony warszawskiej jej na to nie pozwoliła. Ku stracie obojga.
Ja uważam że wina jest po stronie UD. ZTM przygotował bardzo dobry projekt, przedstawił go urzędowi - a ten powiedział - żadnych zmian. Dlatego projekt został schowany do szafy.
Ale swoją drogą też wiadomo że ZTM-owi linie podmiejskie są nie na rekę. Najlepiej jak by ich niebyło.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 06 sty 2006, 15:00

Lukasz436 pisze:Tjaaa - już w Czerwcu miałbyć wprowadzony nowy rozkład dla linii 709 oraz 727. Rozkład miał posiadac skrócony czas przejazdu. W grę wchodziła też nowa linia 7xx z wydzielonych kursów 727. Dodam jeszcze ze całość została opracowana razem z zakładem R-7. Niestety pomysł nie spodobał się UD Piaseczno i całość została odłożona w przyszłość. Tak to wyglądało. A nie powiem rozkłady były ułożone dość ciekawie!
a szczególy mozna? bo wiem, że miała byc korekta na 727, ale czy to to nie miało polegac na zwiekszeniu dopłat, bo ta linia na Cmentarz szłaby na 20%?

Lukasz436 pisze:Ale swoją drogą też wiadomo że ZTM-owi linie podmiejskie są nie na rekę. Najlepiej jak by ich niebyło.
no tak, wtedy i na miejskich byłoby kilka brygad mniej
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26852
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2006, 15:11

Lukasz436 pisze:
Ja uważam że wina jest po stronie UD. ZTM przygotował bardzo dobry projekt, przedstawił go urzędowi - a ten powiedział - żadnych zmian. Dlatego projekt został schowany do szafy.
Ale swoją drogą też wiadomo że ZTM-owi linie podmiejskie są nie na rekę. Najlepiej jak by ich niebyło.
To nieprawda, że UD powiedział żadnych zmian. UD nie wiedziało, co chce, a to różnica.
To raz.

Dwa, że od różmów z UD to trzeba było zacząć.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 06 sty 2006, 15:41

inż. Glonojad pisze:UD nie wiedziało, co chce, a to różnica.
UMiG to w zasadzienic nie chce, ale będa wybory niedługo to może sie cos zmieni
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 06 sty 2006, 17:43

Lukasz436 pisze:Wcale Nie - wszystko było już gotowe. Nawet wspominał kiedyś to Mahonemy2109. Niestety całość udrzucił UD Piaseczno. Uwierz mi naprawdę wyglądało to bardzo dobrze.
Tia, Łukasz ma niestety rację. Sam miałem problem z uwierzeniem w dobrą wolę R-7 i kompletne ignorowanie potrzeb mieszkańców przez Urząd Gminy Piaseczno, jednak wszystko wskazuje na to, że tak w istocie było. Oczywiście mowa o nieoficjalnych rozmowach, bo oficjalnie to jak masz szczęście, to się dowiesz w gminie, że "jakaś propozycja była i została odrzucona".

Co do tego co mówi kol. Inżynier :) to strona jest rzeczywiście trochę "zła", bo ZTM powinien sam nic nie robić i czekać na prośbę UG, najlepiej z gotowym nowym rozkładem. ZTM wykazał się dobrą wolą, opracował sam. Ale jak widać na władze niektórych gmin dobra wola to metoda zła. Smutne.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26852
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2006, 17:48

No bez przesady, nie o to mi chodziło. To ZTM jest odpowiedzialny za funkcjonowanie linii, za które mu przecież mieszkańcy i gmny płacą.
Natomiast powinienbył zacząć od pisma do UMiG, żeby się dowiedzieć "czego oni chcą".
Oszczędziłby na robieniu rozkładów i rozmowach z R-7 najwyżej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 06 sty 2006, 18:48

To UD wydaje mi się,że nic nie wie,a potem robi jakieś gwałtowne ruchy :/
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26852
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2006, 18:57

Których, jak już je podejmie, niestety nie doprowadza do końca - taki dobry pomysł mieliz tym Polskim Ekspresem, ech...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Mahony2109
Posty: 327
Rejestracja: 16 gru 2005, 20:42
Lokalizacja: Piaseczno City

Post autor: Mahony2109 » 06 sty 2006, 19:23

inż. Glonojad pisze:No bez przesady, nie o to mi chodziło. To ZTM jest odpowiedzialny za funkcjonowanie linii, za które mu przecież mieszkańcy i gmny płacą.
Natomiast powinienbył zacząć od pisma do UMiG, żeby się dowiedzieć "czego oni chcą".
Oszczędziłby na robieniu rozkładów i rozmowach z R-7 najwyżej.
Sęk w tym, że:
1) Piaseczno nie płaci za 709.
2) UMiG nie ma bladego pojęcia czego mieszkańcy chcą, bo nie zadał sobie trudu sprawdzić, a listy i petycje ignoruje. Za to ZTM jak widać się petycjami przejął.
Jak dla mnie naprawdę nie ma co się czepiać ZTM. Trzeba im tylko życzyć, by nie stracili dobrej woli, w stosunku do pasażerów podmiejskich po tym cyrku :-/

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 08 sty 2006, 0:57

hafilip84 pisze:w czasie gdy jest uruchomiona klima okna sa zablokowany aby ich nie otwierac... co sie dzieje z blokada w czasie wypadku?
jest zamknięta raczej... powineineś chyba mieć młotek...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25422
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 sty 2006, 22:13

Mahony2109 pisze:
inż. Glonojad pisze:No bez przesady, nie o to mi chodziło. To ZTM jest odpowiedzialny za funkcjonowanie linii, za które mu przecież mieszkańcy i gmny płacą.
Natomiast powinienbył zacząć od pisma do UMiG, żeby się dowiedzieć "czego oni chcą".
Oszczędziłby na robieniu rozkładów i rozmowach z R-7 najwyżej.
Sęk w tym, że:
1) Piaseczno nie płaci za 709.
2) UMiG nie ma bladego pojęcia czego mieszkańcy chcą, bo nie zadał sobie trudu sprawdzić, a listy i petycje ignoruje. Za to ZTM jak widać się petycjami przejął.
Jak dla mnie naprawdę nie ma co się czepiać ZTM. Trzeba im tylko życzyć, by nie stracili dobrej woli, w stosunku do pasażerów podmiejskich po tym cyrku :-/
A to czy ZTM nie może się na UMiG wypiąć i sam wszystkiego przeprowadzić? Jak władzom Piaseczna nie zależy...
PS. Chyba nam sie mały offtopic zrobił.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 sty 2006, 22:27

pawcio pisze:A to czy ZTM nie może się na UMiG wypiąć i sam wszystkiego przeprowadzić? Jak władzom Piaseczna nie zależy...
nie, bo jest związany umową, do której załącznik stanowi rozkład
pawcio pisze:PS. Chyba nam sie mały offtopic zrobił.
a to juz taka tradycja :D
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ