Okęcie, Raszyn i dalsze okolice

Moderator: Wiliam

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 05 lis 2007, 22:19

Chyba wydrukuje te mapki i kierowcom na Okęciu rozdam :d
Albo pojadę z Nawigacją z ustawioną trasą. Nie wiem jak. Ja w te rejony sie nie zapuszczam, ale pewnie skojare po ogladniu google Earth.

W każdym razie będzie wesoło jak sie wybierze wawkom zwiedzać linie.
Obrazek

ikarus
Posty: 1709
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 05 lis 2007, 22:22

Znam te trasy, jak nic się nie zmieni to po ukazaniu rozkładu i linii jadę tam.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 05 lis 2007, 22:23

Dlatego jadę w sobotę na pierwszy kurs tej linii :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 05 lis 2007, 22:26

Dlatego jadę w sobotę na pierwszy kurs tej linii
Zapytam nieśmiało.. Jako kto?

Ja tęz będe tamtędy sobie kursował. Fajnie bo może będzie można kółeczko zatoczyć :D

Co ciekawe Mieszkańcy Żelechowa sa zainteresowani przystankiem w Krakowianach :)
Obrazek

Mario
Posty: 496
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 06 lis 2007, 9:37

Ikarus 5780 pisze:
JotPeCet pisze:A Wiatraczna - Glinianka to coś około 31 km.
A Leszno - os. Górczewska - ponad 20 km.
Z Górczewskiej do Leszna po trasie 719 jest 22 km 614 m,
Z Wiatraka do WIązownej jest 18 km 394 m. - więc do Glinianki jest około 23 - 25.
Gwoli ścisłości najdłuższą podmiejską jest z tego co widzę 712 (26km 616 m) bardzo zbliżone jest 710 (26 km. 231 m.)
728 ma nieco ponad 20 km. Jest sporo dłuższych, chociażby 700 które ma 26 km (bez metra :P przynajmniej w jedną stronę, w drugą to możę się różnić o kilkadziesiąt metrów).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autobusy_m ... iekawostki
Wikipedia pisze:Najkrótszymi dziennymi liniami autobusowymi są linie: 124 (Okęcie - Paluch) oraz 153 (Rembertów-Kolonia - Mokry Ług) - obie liczą 4,7 km; najdłuższymi zaś: 503 (Natolin Płn. - Nowodwory) oraz 720 (Wiatraczna - Glinianka) - długość obydwu wynosi ok. 30 km. Najkrótsze linie nocne to: N32 (Dw. Centralny - Port Lotniczy) oraz N38 (Dw. Centralny - Okęcie) - trasa obydwu liczy ok. 7,7 km. Linia nocna o najdłuższej trasie to N02, która w drodze z Ursynowa Płn. do al. Reymonta na Bielanach, z podjazdem pod zajezdnię przy Stalowej, pokonuje ok. 39 km.
Drugi punkt od góry. Kompendium wiedzy. ;-)
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 07 lis 2007, 23:06

Jest już rozkład. Fajnie, 4 kursy dla Paroli i po 4 dla Starej Wsi :D
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

marinheiro
Posty: 27
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:56

Post autor: marinheiro » 08 lis 2007, 8:58

Ta linia chyba nie powinna zatrzymywac się w Raszynie, chyba że na żądanie wysiadających, a na żądanie wsiadających tylko na przystanku Szkolna, bo Raszyn jej nie dofinansowuje. Po co więc Nadarzyn ma ułatwiać życie mieszkacom Raszyna?

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 lis 2007, 9:22

Nie wiem czy ktoś zauważył ale...

733 będzie szybciej jechać z Pl. poniatowskiego na Okecie niż 703/711
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lis 2007, 11:38

Temat "Spotkania forumowe" został oczyszczony i odblokowany, więc zapraszam do umawiania się w nim na inauguracyjną wycieczkę na linii 733 ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

marinheiro
Posty: 27
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:56

Post autor: marinheiro » 08 lis 2007, 11:55

Z tym szybszym czasem przejazdu, to tylko na pierwszy rzut oka wygląda kuriozalnie. W rzeczywistości jednak autobusy 703 i 711 często (poza sytuacjami, gdy trasa była zakorkowana, zatem usprawiedliwionymi) wloką się niemiłosiernie, choć mogłyby jechac szybciej, ale tak a nie inaczej ułozono rozklad jazdy.

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 lis 2007, 12:00

Rozkład jazdy a podróż to dwie różne rzeczy.
Im szybciej kierowca jedzie z Pl. Poniatowskiego tym dłuższy korek w Raszynie. I czasami zasuwa tak w Wolicy ze mało sie nie rozpadnie cały autobus. Wiec rozkłady sobie a Jazda sobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 08 lis 2007, 17:20

No i wcale nie zmieniali rozkładu 711.
marinheiro pisze:Ta linia chyba nie powinna zatrzymywac się w Raszynie, chyba że na żądanie wysiadających, a na żądanie wsiadających tylko na przystanku Szkolna, bo Raszyn jej nie dofinansowuje. Po co więc Nadarzyn ma ułatwiać życie mieszkacom Raszyna?
Na pewno tak jest?
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

marinheiro
Posty: 27
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:56

Post autor: marinheiro » 08 lis 2007, 20:07

Piotrek pisze:marinheiro napisał/a:
Ta linia chyba nie powinna zatrzymywac się w Raszynie, chyba że na żądanie wysiadających, a na żądanie wsiadających tylko na przystanku Szkolna, bo Raszyn jej nie dofinansowuje. Po co więc Nadarzyn ma ułatwiać życie mieszkacom Raszyna?
Na pewno tak jest?
_________________
Chyba tak, Raszyn nie chciał płacić za kolejną linię, a o zmianie zdania nic nie słyszałem.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 08 lis 2007, 20:15

Bez sensu jest właśnie takowe rozmieszczenie przystanków stałych w Raszynie, a zrobionie NŻtów dla prawie wszystkich przystanków za Nadarzynem, w tym np. w Rogalinie... ](*,)
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 08 lis 2007, 20:40

W Raszynie i tak sie stoi.. wiec...
Obrazek

ODPOWIEDZ