Strona 13 z 47

: 29 gru 2011, 17:43
autor: ashir
Ja widziałem, dziwnie wygląda taki Solbus. ;-)

: 09 sty 2012, 21:55
autor: mobil one
http://epl.huger.pl/product.php?id_prod ... talog=true
Link propos Solbusów....Wyświetlacze jak i sterownik to firma : HUGER.
Tudzież sterownik Nova Media jest zrobiony na licencji/we współpracy z firmą : HUGER.

: 30 sty 2012, 21:47
autor: chester
Warto odświeżyć wątek. Od tygodnia-dwóch już nie czekamy wieków z pełnym piszczydłem, nim drzwi się otworzą. Chyba zaktualizowano oprogramowanie sterujące i drzwi otwierają się natychmiast (-o<
Inna ciekawostka, którą dopiero wczoraj zauważyłem - przy oknach na górze są rynienki z zamontowanymi małymi żabkami - starczy jaką szmatę zaczepić i będą firanki prima sort!

: 31 sty 2012, 0:28
autor: henio_wpz
Zawiesi się firanki i nie będzie tak czuć, jak wieje z nieszczelnych okien ;)

: 02 lut 2012, 16:52
autor: 927
Mam pytanie, czy Solbusy mają odgórnie wydany zakaz wyjazdu na linie nocne ?
A jeżeli tak to kto go wydał ?

dziękuje za odpowiedz od osób zorientowanych w temacie.

: 02 lut 2012, 16:56
autor: ashir
Solbusy nie mają zakazu wyjazdów na noc, ale w nocy jeżdżą tylko pojazdy 12/18 metrowe. A Solbus ma 10,5m. ;-)

: 02 lut 2012, 17:02
autor: 927
Solbusy nie mają zakazu wyjazdów na noc, ale w nocy jeżdżą tylko pojazdy 12/18 metrowe. A Solbus ma 10,5m. ;-)
_________________

: 02 lut 2012, 17:10
autor: ashir
Ikarus 280 ma 16,5 metra. Po prostu ZTM Ikarusa 260 traktuje jako wóz maxi, a Solbusa SM10 jako tabor midi.

: 02 lut 2012, 18:52
autor: 927
Wóz ma na siebie zarabiać a nie stać w nocy na zajezdni gdy może jeździć, szczególnie gdy są tak duże mrozy, a wiadomo solbus to nowy wóz, szczelny i z dobrym ogrzewaniem. Z jednej strony dużo mówi się o komforcie dla pasażerów a z drugiej wozi się ich zimnymi lodówkami.

: 02 lut 2012, 18:55
autor: ashir
Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być. Poza tym nikt nie broni wysyłać Woronicza SU12/SU18. :-"

: 02 lut 2012, 20:35
autor: Adam G.
ashir pisze:Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być. Poza tym nikt nie broni wysyłać Woronicza SU12
No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D

: 02 lut 2012, 20:49
autor: fraktal
Adam G. pisze:No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....

: 03 lut 2012, 2:31
autor: Adam G.
fraktal pisze:
Adam G. pisze:No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....
Dyskusja toczy się na inny temat, gdybyś ją przeczytał, to byś wiedział. Moja wypowiedź była wyłącznie dygresją. - to raz.
Dwa - nie bronię wcale Ikarusów, ich czasy już minęły. Nie zmienia to jednak faktu, że pod pewnymi względami są lepsze od niektórych nowszych wozów.
Trzy - nawet z otwartą kabiną Ikarusy potrafią być ciepłe.

: 03 lut 2012, 10:59
autor: drapka
henio_wpz pisze:Zawiesi się firanki i nie będzie tak czuć, jak wieje z nieszczelnych okien ;)
Rzeczywiście ciągnie tam trochę. Wczoraj miałem okazję pierwszy raz skorzystać z tej marki. Ciepło było, owszem, mimo tych przeciągów przy samej szybie. Piszczydło przy otwieraniu drzwi jest do natychmiastowego zlikwidowania, drzwi, przynajmniej w tym wozie, którym jechałem otwierały się niezrozumiale długo. Przy wstawaniu rąbnąłem głową w jakąś poręcz. A generalne wrażenie było takie (może nieuzasadnione), że ten sprzęt dość szybko będzie mocno rozklekotany - coż na wzór scanii czy liberów. Co nie jest dobre, bo moim zdaniem ładniej starzeją się solarisy.

: 03 lut 2012, 19:09
autor: 927
ashir pisze:Ale metrażowo to jest za mały wóz, pojemnościowo też czasem może być.
No faktycznie te pół metra to przeszkoda nie do pokonania.


[ Dodano: |3 Lut 2012|, 2012 19:14 ]
No i wysyłają - z kierowcami w kurtkach i czapkach, bo ogrzewanie jest znacznie gorsze niż w dowolnym Ikarusie :D
Ikarus ma tę przewagę, że ma zabudowaną kabinę, dlatego tam kierowcom ciepło. Gdyby jeździć z otwartą, to nie wszystkie ikarusy zdałyby test - no chyba że się trochę kiero spalinami przytruje. Ale w ogóle nie wiem po co ta dyskusja - ech ci miłośnicy....
Nie byłem i nie jestem miłośnikiem, poruszam temat który zarówno mnie jak i innych kierowców nocnych interesuje.